727 Shares 5055 views

Chernopolosaya tsihlazomy – wybór dla początkujących akwarystów

Chernopolosaya tsihlazomy jest typowe dla wszystkich pielęgnic płaskie boki i dużą głową. Szaroniebieski kadłuba wyłożone poprzecznie 8-9 czarne paski. To była taka kolorystyka to jest zobowiązany do jej inna nazwa – tsihlazomy zebry. Oprócz normy, jest inna interesująca forma – „Flamingo” pozbawiony ciemnego pigmentu.


Akwarium chernopolosye tsihlazomy rzadko urosły większe niż 10 cm. Męski jest zwykle większe niż samice, płetwy ma kształt stożkowy, przy czym wiek rośnie „głowę”. W przypadku kobiet charakteryzuje koloru brązowego brzucha i płetwami zaokrąglonym kształcie.

Dom dla mieszkańców paski: warunki przetrzymywania

Pierwsze pytanie, które się nasuwa, jest mieć zwierzaka, paski, w razie potrzeby, „Jak powinien wyglądać ryb akwariowych” zawiera pewne opis swoich obowiązkowych warunków. Aby utrzymać minimalną uznać średnią pojemność zbiornika 60 litrów na kilka ptaków z falisty krajobraz i schronów. Kiedy duża ilość i dobry chernopolosaya karmienie tsihlazomy niekłopotliwy z drugiej miłujący pokój ryb proporcjonalną. Agresywność ostrożnie szczytowej jaj i potomstwa, głowa rodziny zajmuje się jakiegokolwiek zagrożenia, czy jest to duża ryba netto lub ręcznie akwarysta. Nie możemy ignorować możliwości konstrukcyjne tej ryby, która wyposaża dnie akwarium do własnych upodobań. Z tego powodu najlepiej jest zapewnić dobry filtr do wody. Chernopolosaya tsihlazomy w swojej naturalnej postaci do kategorii sissies nie ma zastosowania, to jest w stanie żyć z dość dużej rozpiętości parametrów wody. Najczęściej zaleca się temperatura wody 22 ° C -26 ° C karmienia nie pojawią się problemy, dorosłych ryby lepiej alternatywny paszy pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Jeśli chcesz, aby rozpieszczać swoje zwierzęta, dobrze dać żywego pokarmu: Tubifex, Bloodworma, koretra, posiekane dżdżownice.

opieka rodzicielska chernopolosyh tsihlazom

Okres reprodukcyjny zwykle zaczyna się od 8 miesięcy, ale młoda para wygląda znacznie wcześniej. Jeśli para jest już generowany, zwróć uwagę na rychłe zakończenie trzaskiem. Ryby zaczynają czyścić miejsce wybranego do gniazd. W przyszłych rodziców pojawia się ciemniejszy kolor kopulacji samica na brzuchu wyróżniać jasne łuski pomarańczowe, mężczyzna widać charakterystyczne czarne plamy na płetwie odbytu. Tarła może stymulować częściowy substytut dla świeżej wody, podnosząc temperaturę o kilka stopni. Samica dziurka od podłoża do 500 jaj, które są pod opieką obojga rodziców. Interesujące jest to, aby obserwować, jak dorośli idą ich potomstwo, zebrać smażyć usta niespokojny w nocy w gnieździe.
Niektóre pary nawet nakarmić swoje dzieci, wypluwając pokarm rozdrobniony. Podział ról jest zazwyczaj średnia: gniazdo żeńskie czyści, gromadzi pisklęta w opakowaniu, a męski chroni przed wszystkim, co może wydawać się podejrzane niego. Chernopolosaya tsihlazomy zauważyć przez hobbystów jak bardzo płodny ryby. Od chwili, gdy rodzice się zimno do poprzedniego lęgu, cały rytuał godowy powtarza.

Jest wystarczająco dużo informacji, aby wesprzeć twierdzenie, że chernopolosaya tsihlazomy bezpretensjonalny. Jednak, aby uzyskać ładny silne ryby, to nie jest konieczne, aby skupić się na zawartości minimalnych ustawieniach. Rasa ta – odpowiednia opcja dla akwarystów, którzy chcą nabyć ciekawy, ale nie wymaga skomplikowanej opieki nad zwierzętami.