735 Shares 3213 views

Lenovo A316I – opinie. Smartfon Lenovo A316I Czarny

Jednym z najbardziej popularnych smartfonów klasy podstawowej jest dziś Lenovo A316I. Opinie wskazują, że urządzenie okazało dość wyważone, a jej koszt jest naprawdę demokratyczne.

Platforma sprzętowa

Telefon Lenovo A316I bazuje na dwurdzeniowym chipów SoC MTK6572 z „biblioteki”. Natychmiast warto zauważyć, że jest to bardzo słaby procesor do tej pory. Jego częstotliwość zegara może się zmieniać w zakresie od 250 MHz do 1,3 GHz, i wykreślono z dwóch podstawowych architektura oparta „Cortex-A7”. Jego mocną stroną jest niskie zużycie energii, ale wysoki poziom wydajności nie może się pochwalić. W rezultacie, można zauważyć, że dla wymagających i zasobochłonnych zadań, procesor nie będzie wystarczające. Ale tutaj jest najprostsze do gier, przeglądanie stron internetowych, czytanie książek i oglądanie filmów MTK6572 doskonały. Biorąc pod uwagę koszt devaysa oraz jej pozycjonowanie w wad wyżej nie ma nic złego: To nie mogą być narażeni na entry-level smartphone fenomenalną wydajność.

Podsystem graficzny

Sytuacja jest podobna do karty graficznej. W tym przypadku mówimy o „MALI 400”, który jest zainstalowany w Lenovo A316I. Recenzje devaysa właścicieli powiedzieć, że jej zasoby nie są wystarczające dla wymagających aplikacji z grafiką 3D, takie jak najnowszej generacji gier. Ale sytuacja jest o wiele lepszy wyświetlacz. W tym modelu, na ekranie gadżetu o przekątnej 4 cale i rozdzielczość – 800 jej przez 400 pikseli, co odpowiada standardzie WVGA. Jest zdolny do wyświetlania ponad 16 milionów kolorów i może obsługiwać do dwóch palców dotknąć jednocześnie. Wszystko to w połączeniu sprawia, że wygodne oglądanie filmów na tym urządzeniu w AVI formatach i MPEG4.

kamera

Tylko jedna kamera jest zainstalowana na Lenovo A316I. opinie wiele zdjęć kibiców niezadowolonych powiedzieć, że obrazy o wysokiej jakości na to problematyczne do uzyskania. Rzeczywiście, jest on oparty na matrycy 2 MP, że dzisiaj będzie trochę. Nawet tanie telefony komórkowe – i najlepsza kamera wyposażona. Możliwość nagrywania wideo jest również tam, ale jakość klipów na wyżej wymienionych powodów nie będzie najlepszy. Innym mankamentem aparatu – jest brak lampy błyskowej. Ponadto, ogniskowa nie zmienia się podczas fotografowania. Ogólnie rzecz biorąc, aparat jest i co jakość nim – to druga kwestia. Nie zapominaj, że ten smartfon odnosi się do poziomu początkowego. Dlatego producenci, aby zapisać się na wszystko, co jest możliwe. Aparat nie jest wyjątkiem. Jego wydajność jest słaba ponownie zrekompensowane przez niższe ceny pojazdu.

Pamięć i jego ilość

Smartfon Lenovo A316I wyposażony w dość skromnej ilości pamięci. RAM w niej w sumie 512 MB najczęściej w tej chwili na DDR3. Większość z nich będzie zajmowana przez system operacyjny. Potrzeby programów w najlepszym przypadku zostanie przydzielone 40 procent lub mniej. Wbudowaną pamięcią typu flash w nim 4 GB. Spośród nich, 1.2 GB zostaną zajęte przez system operacyjny. 800 MB jest zarezerwowany dla programu instalacyjnego i 2 GB przeznaczone na dane użytkownika. Jakoś rozwiązać problem braku pamięci w urządzeniu, należy zainstalować zewnętrzną kartę pamięci flash. Maksymalna wielkość obsługiwanych napędów tego formatu jest 32 GB.

Przypadek i doświadczenia użytkownika na smartfonie

Do tej pory sprzedaż jest tylko jedna modyfikacja urządzenia – smartfon Lenovo A316I BLACK, czyli może to być w kolorze czarnym. Przedni panel urządzenia wykonana jest ze zwykłego sztucznego. Rysy pojawiają się na nim bez problemu. Z odciskami palców i sytuacja jest podobna. Dlatego, aby zachować oryginalny devaysa państwa trzeba go trzymać warstwę ochronną, która będzie musiała być zakupione oddzielnie od smartphone. W górnej części panelu znajduje się z przodu słuchawki standardowo przycisków sterujących zlokalizowanych poniżej. Lewa ukryte wahania głośności, a na górnej krawędzi wystaje przycisk włączania i wyłączania zasilania. Obok niego znajdują się dwa złącza: Micro USB i jack 3,5 mm dla zewnętrznych głośników. Na tylnej okładce, która jest wykonana z falistego plastiku, drukuje jeden aparat i głośnik. Brak oświetlenia do kamery nie jest w tym urządzeniu. Ale decyzja o podjęciu pokrywę falistej prawej plastycznej. To nie jest widoczne zadrapania i brud. Tak i drukuje niewidzialne palce. Dlatego jest możliwe do zrobienia bez pokrywy.

Akumulator i jego zdolność do

Mała pojemność baterii w Lenovo A316I. Przegląd parametrów technicznych wskazanych przez wartość 1300 mA / h. Z drugiej strony, nie należy zapominać, że w samym sercu tego inteligentnego telefonu jest energooszczędny układ MTK 6572 z 2 rdzenie oparte na architekturze Cortex – „A7”. Ponadto, przekątna ekranu w A316I jest tylko 4 cali. W efekcie otrzymujemy dość wyważone rozwiązanie z dobrym poziomem autonomii. W trybie czuwania, ten gadżet może pożyczyć dwa tygodnie. W rzeczywistości, jedno ładowanie akumulatora wystarcza na 2-3 dni aktywnego użytkowania.

środowisko oprogramowania

Nie najnowsza wersja systemu operacyjnego „Android” jest zainstalowany na Lenovo A316I. Instrukcje do urządzenia wskazuje zmianę numeru sekwencji 4.2. Ale kiedy warto zauważyć, że jest to zmodyfikowany system operacyjny. Pierwszym krokiem jest określenie „Lenovo Laucher”. To pozwala na optymalizację i prawidłowo skonfigurować sobie interfejs systemu operacyjnego. ustawić „system„Evernot czatu tekstowego. Pogoda dla najbliższych dniach można znaleźć za pomocą widgetu jako AccuWeather.

Nie zapomnij chińskiego producenta i zainstalować oprogramowanie antywirusowe na smartphone. W tym przypadku mówimy o zabezpieczyć. Również dostępne, społeczne i usługi, wśród których znajdują się klasyczne „Facebook” i „Twitter”. Ich krajowe odpowiedniki muszą zainstalować z „Sklep Play”. W przypadku połączeń wideo i wiadomości tekstowych na urządzeniu uprzednio zainstalowanego „Skype”. Wśród zabawek można wyróżnić Texas Poker i radość wędkowania. Pierwszy z nich – zestaw gry w pokera, a drugi – rodzaj wędkowania. Reszta, jak wspomniano wcześniej, jest to niezbędne do zainstalowania z „Sklep Play”.

komunikacja

Ograniczony zestaw komunikacji w tym modelu budżetowego smartfona. Ponownie, to urządzenie wejścia poziomu i w związku z tym ma tylko najbardziej potrzebne. Zestaw łączności z nim, co następuje:

  • interfejs sieci bezprzewodowej Wi-Fi pozwala na szybki dostęp do globalnej sieci. W zależności od możliwości nadajnika, może osiągnąć fenomenalne 150 Mbit / s. Ten tryb wymiany danych dla wszystkich zasobów internetowych: od prostych blogów i usług społecznych na „ciężkie” strony – to po prostu latać w tym względzie.
  • Kolejny interfejs bezprzewodowy – Bluetooth. W tym urządzeniu moduł 3.0 zainstalowany. Może być używany do przesyłania małych rozmiarów plików, takich jak MP3 lub kompozycji graficznej.
  • Jest jeden moduł komunikacyjny do sieci 3 i 2. generacji. Natychmiast warto wymienić: nawiązywać połączenia wideo nie można go używać, ale do odbioru danych z Internetu z prędkością do 20 Mbit / s jest możliwe. W rzeczywistości, prędkość będzie mniej – około 3 Mbit / s. Jeśli urządzenie znajduje się w sieci 2. generacji, wartość zmniejsza się jeszcze dalej i zrobić kilkaset kilobajtów. Jest jeszcze jedna ważna rzecz: nasz smartfon – Lenovo A316I DUAL SIM. Oznacza to, że dwie karty SIM może być zainstalowany w nim. Ale to jest pierwszy z nich może być w dwóch standardach pracy, a drugi – tylko GSM.
  • Aby połączyć się z komputerem za pomocą najczęściej Standard – Micro USB.
  • Aby poruszać się po terenie używany przez nadajnik standardowego A-GPS.

A teraz, czego brakuje do tego typu smartphone. Brak wsparcia sieci 4. generacji, nie ma pełnej GPS, nie zintegrowany port podczerwieni. Ale ten smartfon jest w klasie ekonomicznej, a wszystkie wcześniej wymienione nie będzie więcej niż w zestawie podstawowym.

Recenzje i streszczenia

Skromne właściwości i parametry uzyskuje Lenovo A316I. Recenzje gadżet właściciele to potwierdzić. Słaby część procesora, niski poziom wydajności w karty graficznej, mała ilość pamięci RAM i pamięci wewnętrznej – nie jest to wyczerpująca lista faktów, które mogą być przesłuchani przez tych, którzy kupili sobie ten gadżet. Ale z drugiej strony, to smartfon zawiera, jak już wielokrotnie podkreślał, do segmentu budżetowego. Oznacza to, że jest to najbardziej przystępne cenowo urządzenie. W rezultacie, poziom funkcjonalności jest minimalne, ale w tym samym czasie, a cena jest dość skromne. W tym przypadku mówimy o 70 dolarów. W tej cenie i przy takich samych specyfikacjach trudno będzie znaleźć lepszą ofertę na bieżąco.