518 Shares 7785 views

Jaka jest temperatura podstawnokomórkowy podczas miesiączki, a przed nimi?

Jednym ze sposobów, aby lepiej zrozumieć procesy zachodzące w ciele kobiety – jest przestrzeganie podstawowej temperatury. Ta metoda pozwoli Ci wiedzieć, kiedy występuje owulacja, kiedy miesięczne, podejrzane procesy zapalne, zaburzenia hormonalne, ciąża i zagrożenia przerwania.


Jego główną zaletą – jest to minimalne koszty finansowe, konieczne jest, aby kupować tylko termometr. Wady to wysoką wrażliwość na różne czynniki. Wiarygodne wyniki można uzyskać tylko poprzez ścisłe przestrzeganie wszystkich zasad pomiaru.

Temperatura Basal zależy od hormonów dominują u kobiet. Od początku cyklu aż do owulacji, głównego estrogenu, przyczyniają się do jego redukcji. Po wydaniu roli jajko wiodącej progesteronu, który podnosi podstawową temperaturę.

Przed owulacją, jest skok estrogenu, który przyczynia się do jej redukcji. Jednak efekt ten nie jest przestrzegana we wszystkich wykresach. Podstawowa temperatura przed menstruacją również nieco mniejsza. Jest to przede wszystkim przez kilka dni (średnia z 3). Powodem jest to, że ilość progesteronu zaczyna spadać.

Pożądane jest, aby kontynuować aw krytycznych dniach pomiar. Podstawnokomórkowy temperatura na miesięczny powinien normalnie zmniejszać stopniowo. Są końcu opada do poziomu pierwszej fazie.

Kobiety, które stosują tę metodę, która zazwyczaj zainteresowany podstawowa temperatura powinna wynosić co miesiąc. Po prostu chcą, aby pamiętać, że jest to bardzo indywidualna. Tylko poprzez wykonywanie pomiarów dla co najmniej trzech cyklach, możliwe jest, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Kto da wartości, które znajdują się w większości kobiet. Temperatura podstawowa podczas menstruacji zazwyczaj mieści się od 37 ° od początku do końca 36.4. Wynika to ze wzrostem ilości poziomów estrogenu i progesteronu wchodzą.

Gdy nanosi się na osi poziomej dni cyklu, a na osi pionowej – temperaturę. Średnio kobiety miesiączka trwa 5 dni, w czasie których wykres w spadku. Następnie, w czasie pierwszej fazy podstawowej temperatury wynosi 36,4-36,6 może ponadto być nieznaczny spadek i gwałtowny wzrost. Sugeruje to owulacja wystąpiła. Drugi etap rozpoczyna się w trakcie którego utrzymuje się temperaturę w 37-37,2.

Następnie jest kropli do 37 stopni, co oznacza, że o zbliżającej się miesiączki. Jeśli tak się nie stanie, a druga faza trwa dłużej niż 18 dni, może być podejrzenie ciąży. Jeśli temperatura w podstawnokomórkowy miesięczna wzrasta po upadku, może to być znak macicy (zapalenie błony śluzowej macicy).

Jeżeli wysoka temperatura utrzymuje się w trakcie miesiączki, a przed nią, a spada tylko na końcu, może to oznaczać wystąpiły poronienia. Jeśli to nie jest zmniejszona, a przydział mało, możliwe jest, że nie jest to ciąża z zagrożonej poronieniem.

Normalnie, druga faza trwa dokładnie dwa tygodnie, czas jej trwania może się zmieniać w ciągu kilku dni. Jeśli jest mniej niż 10 dni, wymaga kontroli hormonalnej i ewentualnie leczenia.

Czas trwania pierwszej fazy ma szerszy zakres. Właściwie, to jest czas trwania cyklu zależy od czasu jego trwania. Bardzo ważna różnica w średniej temperaturze w etapach. powinna przekraczać 0,4.

Rozszyfrowania wykresy powinny odnosić się wyłącznie do wykwalifikowanego lekarza ginekologa. Na ich podstawie można przepisać leczenie. Bardzo ważne jest, aby badania i hormonalnej folikulogenezy. Podczas jego US sprawia, że kilka razy w ciągu cyklu. Tak więc jest to niezbędne dla wzrostu pęcherzyka dominującego i endometrium. Dowody owulacji jest tworzenie ciałka żółtego i obecności wolnej cieczy.

Podstawowa temperatura mierzona zwykle otworu odbytowego bezpośrednio po przebudzeniu rano. Na wykresach, konieczne jest, aby uczcić wszystkich czynników wpływających na to (seks, alkohol, narkotyki, bezsenność, stres, odbywających się dzień wcześniej).

Pomiary są wyraźnie w wybranym czasie, na przykład o 7 rano. Tolerancja – pół godziny. Może być używany jako elektroniczny lub rtęci termometru. Pomiary przeprowadzono przed sygnałem audio, lub 5 minut, odpowiednio.

Tak więc, temperatura podstawową podczas menstruacji powinna stopniowo spada. Dla większości kobiet, to jest od 37 do 36,4 stopni. Jeśli jest utrzymywana na wysokim poziomie, to jest możliwe, aby podejrzewać endometriozę.