409 Shares 9321 views

OAO „Mari fabryki budowy maszyn”: Historia, produkcja, produkty

OAO „Mari maszynowego roślin” (Yoshkar-Ola) – wiodącym przedsiębiorstwem na produkcję serii zmodernizowanych systemów obrony powietrznej S-300V. MMP jest strategicznie ważnym krajem dla obiektu, który zależy w dużym stopniu od obrony Rosji.


opis

Firma jest częścią holdingu „Almaz-Antey”, odpowiedzialny w szczególności za opracowanie, wdrożenie, produkcję i wsparciu zaawansowanych produktów w dziedzinie obronności. Dekret Prezydenta z dnia 18 kwietnia 2002 roku zakład został przekształcony w spółkę akcyjną. Produkcja znajduje się pod adresem: 424003, Mari Eł, Yoshkar-Ola, ul. Suvorova, 15.

informacje historyczne

Z pogorszeniem sytuacji międzynarodowej w 1939 roku, rząd sowiecki postanowił zbudować od granicy powielać przedsiębiorstwa „Geodezja” zakładu, w którym mogliby wyprodukować sprzęt do zwiadu lotniczego. Jako zakład produkcyjny wybranych obrzeżach miasta Yoshkar-Ola, stolicy Mari ASRR.

Jednak wybuch wojny były gotowe dopiero doły pod fundamenty budynków. W sierpniu liczba ewakuowanych przybył pad optycznych i mechanicznych roślina Odessie, Moskwie, dostarczony niezbędny sprzęt z Kazania. Podczas gdy w trakcie budowy, firmy, proces produkcyjny został zorganizowany w dawnej szkole rolniczej. Urodziny MMZ uważany 25 sierpnia 1941. Produkuje optykę do zbiorników, systemów artyleryjskich, przeciwlotniczych dalmierzy, zakresów snajperskich.

Świat pokazał wyższość wobec optyki radarowych w zakresie wykrywania i śledzenia celów powietrznych. Pojawienie samolotów przyczyniły się do przyspieszenia prac nad rozwojem radaru krajowej dla obrony powietrznej. Wiązało się to również w przedsiębiorstwie. Do tych celów w 1949 roku przeprowadzono obszerną reorganizację, wzniesiono nowe budynki, przekwalifikowania pracowników. Rezerwat utworzony w tych latach, a teraz pozwala produkować najlepsze systemy radarowe na świecie, tłumienie i niszczenie celów powietrznych.

W latach pierestrojki Mari maszynowego fabryce zachowało bazę produkcyjną. Na teren fabryki znajdują się dziesiątki sklepów i usług pomocniczych. Dziś firma jest przyspieszenie tempa wydawania produktów cywilnych i obronnych.

produkcja

Dziś Mari maszynowego roślina produkuje, modernizuje, towarzyszy w obsłudze telefonów przedmioty inteligencja 9S80M i ich modyfikacje. Są one wykorzystywane jako centra dowodzenia i kontroli zarządzania taktycznego obrony powietrznej SAM łączy różne zajęcia: „Tunguska”, „Shilka”, „Osa”, „Strzałka”, „Thor”, „Igła” i inni.

Mari maszynowego roślinie działa potężne biura technologii, które pod wpływem siły w celu opracowania innowacyjnych produktów, które nie mają odpowiednika w skali światowej. Na produkcji przychodzi dużo młodych ludzi. Trzon zespołu składa się z doświadczonych liderów poziomie oddolnym: kapitana, szefów produkcji, technologów. Specjaliści MMZ rozwiązał pełny cykl zadań produkcyjnych potrzebnych do seryjnej produkcji unikalnych produktów. Kup teraz w pełni załadowany, pracownicy otrzymują godne wynagrodzenie.

produkty

Przedsiębiorstwo obrony przez wiele lat produkowane systemu obrony powietrznej „Peczora” S-125, dziś prowadzi jej modernizacji. Oczywiście, operacja celem jest uwolnienie S-300B i jego wariantu eksportowego „Antey-2500”. Jest to jeden z najbardziej skutecznych systemów przeciwlotniczych. Będą one podstawą do długiej obrony kraju, ponieważ nowsze C400 i C500 dopiero zaczynają się pojawiać w siłach zbrojnych, i produkować je w ilościach wystarczających trwać długo.

Dysponuje C-300 poddawanych modernizacji w Mari maszynowego zakładu, wystarczająco wiarygodnie objąć wszystkie formacje zbrojne, instalacje strategicznych ośrodków przemysłowych. Skutecznie oprzeć wszystkich typów aeroballistic i aerodynamiczne cele, w tym pocisków balistycznych. produkcja USA analogu SAM gorszej krajowego systemu „Patriot” we wszystkich aspektach.

Obecnie MSW ma kilka nowych projektów. W szczególności przeprowadzone opracowanie i wdrożenie:

  • anteny stacji;
  • przekładnie falowe;
  • Przesuwniki fazowe.

Partnerzy w zakresie projektowania i produkcji nowych układów roślinnych są elektromechaniczny instytutów badawczych i organizacji pozarządowych „Almaz-Antey”.