718 Shares 2121 views

Jak powiesić tapety papieru: Remont wskazówki

Dziś nadal papier tapety są liderami sprzedaży ze względu na jego niezaprzeczalnych zalet. Są przyjazne dla środowiska, więc umożliwiają oddychanie ścian, nie wydziela zapachów. Obecny szeroka gama różnych kolorach i niski koszt tego materiału jest w stanie zaspokoić smak najbardziej wymagającego klienta. Wiedząc, jak powiesić tapety , papier, każda nelenivy właściciel może łatwo poradzić sobie z tym problemem bez pomocy specjalistów. Jeszcze łatwiejsze jeśli wziąć pod uwagę niektóre z budowniczych wskazówek, jak to zadanie poprawnie, dzięki czemu można podziwiać ściany tapetą z dłuższego czasu.

przygotowanie ścian

Nieważne, jak starannie przygotowana powierzchnię ściany, to zależy w dużej mierze od jakości jego wklejania tapetę. Aby zacząć chcesz usunąć wszystkie stare powłoki. Najpierw oderwał suche, a to, co pozostało, konieczne jest, aby zwilżyć wodą i zeskrobać szpachelką. Zwilżyć tapety lepsze niż przy użyciu pędzla z naturalnego włosia. powierzchnia papieru jest lekko uszkodzone, co umożliwia wchłanianie wody. Nie ma sensu, aby kupić reklamowanych specjalne żele i rozwiązań dla tego celu. Jak pokazuje praktyka, której wynik nie więcej niż od zwykłej ciepłej wody. Usunąć stare tapety powinien być bardzo ostrożny, wszystko bez śladu. W przeciwnym razie, dzięki zastosowaniu nowych powłok pozostałe kawałki z dala od ściany, tworząc pęcherzyki. Tapety ze szczątkami konieczności podłogi natychmiast usunąć, a oni nie mają czasu, aby wyschnąć.

Po oczyszczeniu ściany muszą być starannie kit wszystkie nierówności i pęknięć.

Jak wyciąć tapety

Jest to bardzo ważne, zanim jako klej tapet papierowych, skorygować je wyciąć (Cut). Jeśli nie wymagają one wybrane na rysunku, a następnie zespół po prostu prawo długość odwija się z rolki i cięcia. To powinno być skierowana w dół, pozostawiając niewielki dodatek do przycinania. Jeśli tapety są rysunku, sąsiednie pasma musi być tak dobrana, że wzór na nie pokrywają się. Ważne jest, aby rozwinąć rolkę w tym samym kierunku. Powierzchnia, na której wykonywane jest cięcie, a zatem musi być czyste i gładkie. Trzymając za kawałek, trzeba wcisnąć rolkę, odwracanie tkaninę do pożądanej długości. Następnie centymetrem dokładną długość i znak ołówkiem. Następnie taśmę zgina dopasowując boki i wygładzania przegięcie w którym zwany i nacięcia. Fold tkaniny must-down wzór. Do własnej tapety waga nie jest zdeformowany, liczba zespołów w stosie nie powinna być większa niż dziesięć sztuk.

Zastosowanie kleju

Klej jest odpowiednio wybrany rodzaj tapety. Zazwyczaj znak instrukcja instalacji wskazuje zalecanego kleju. W przypadku ciężkiego powłoki, na przykład, wymaga użycia specjalnych kompozycji przeznaczonej dla tego rodzaju materiału.

Jak przykleić tapety papierowe, to nie było konieczne, a następnie skleić je? Ważne jest tutaj, aby przygotować klej. Suchego kleju rozcieńcza się w wodzie w temperaturze pokojowej. W tym celu, w plastikowym wiaderku lub basenu trzeba utworzyć wir szczotką na długiej rączce, i stopniowo tworzy lejek do wypełnienia kleju, nie przestając dokładnie wymieszać. Hodowla klej w zimnej wodzie może spowodować grudek. Zbyt ciepła woda wpłynie na jakość kleju poza tapeta po zastosowaniu ciepła, kompozycja może być stopiony i raspolztis szwy po wysuszeniu.

Jeżeli podłoże jest papierowe tapety, klej musi być nakładany bezpośrednio na płótnie, pozostawiając go na pewien czas, aby umożliwić moczyć. Czas pęcznienia w zależności od grubości tapet i są zazwyczaj umieszczone na opakowaniu. Gęstsze odmiany wymagają więcej czasu do impregnacji. Doświadczeni rzemieślnicy wiedzą jak powiesić tapety papieru: to zawsze wymaga bardzo dużej dokładności, czyli do takich tapeta nie różni się wytrzymałością i odpornością na zużycie … Przy najmniejszym ruchu nieostrożnego, mogą pęknąć.

Jest to o wiele łatwiejsze do wykonania lepką włókniny tapety. Klej w tym przypadku nie stosuje się do przestrzeni roboczej i jest bezpośrednio na ścianie. Można użyć wałka lub pędzla.

Jak przykleić do ściany papieru

Zacznij tapetowanie zalecany od rogu najbliżej okna. I to powinno być wykonywane nie przez pryzmat. Na początku trzeba w niewielkiej odległości od poziomu i linijki trzymać ołówek pionowy pasek wzdłuż całej ściany. To właśnie z tej linii i powinny rozpocząć wklejanie. Jak najlepiej przykleić do ściany papieru? Rozwiązanie to jest o wiele prostsze razem, gdy jeden wyrównuje drabinki w górnej części wstęgi, a drugi zapewnia, że krawędź taśmy jest zgodna z pionową linią. Jeśli przez przypadek przód klejem tapety spożycia, należy natychmiast wytrzeć do sucha miękką ściereczką. Listwy przed wklejeniem ścian zaleca się usunąć, jeśli to możliwe. Wiele osób wie, jak prawidłowo przykleić do ściany papieru. Niemniej jednak, obecność gniazdek ściennych wyłączników można utworzyć pewne trudności. Przed rozpoczęciem te elementy muszą być usunięte, nie zapomnij odłączyć pokoju. Tapety są klejone bezpośrednio nad otworem na wylot, a następnie popełnił schludny wycięcie w tym momencie. Po zakończeniu prac, gniazda i przełączniki są ustawione w miejscu.

Cechy duplex tapety klejenie

Duplex tapety są klasyfikowane jako ciężki, więc wymagają użycia specjalistycznego kleju przeznaczonego specjalnie dla takiego pokrycia. Składają się one z kilku warstw papieru i pokrytych specjalnego związku, która chroni je przed szkodliwymi wpływami otoczenia. Te tapety mogą być używane nawet w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Mający dość dużą grubość, mogą one doskonale ukryć wszelkie nierówności i uszkodzeń na powierzchni ściany. płótno często muszą znosić długo przed impregnować klej trzymać go na ścianie. Nie ma żadnych szczególnych zaleceń, w jaki sposób prawidłowo przykleić do ściany papieru „duplex”. wklejając zasada pozostaje taka sama. Tkaniny posmarowana klejem, jest stosowany do górnej ściany końcowej, krawędź jest wyrównany w pionową linią wtedy dokładnie prasować wałka lub sucha. Ruch żelaza musi odbywać się w kierunku od środka do krawędzi pasma, uzyskując gęstą wiązanie i brak pęcherzyków powietrza.

Jak przykleić tapety papierowe tłoczone

Tłoczone tapety są wypukły wzór, który jest utworzony za pomocą specjalnych rolek pod wysokim ciśnieniem do papieru. Dzięki tej fakturze jest łatwo ukryć wszystkie nierówności i nierównych ścian. Od tłoczone tapety, też należą do kategorii ciężkich, dla ich klejenie wymaga specjalnych klejów, które można rozcieńczać PVA dodać do niezawodności.

pianka tapety

Te tapety są różne winylowe i jest wytwarzany sitodrukiem. Mają lekko szorstkie, błyszczącą powierzchnię, doskonale ukrywanie nieprawidłowości, nie rozciągać. Istnieją pewne specyfiki jak przykleić tapetę papieru piany. Taka tapeta idealnie trzymać się każdej powierzchni, czy to farba lub tynk. Jedynym wyjątkiem jest pokryty tynkiem lub bielonej ściany. Klej wystarczy użyć specjalnego zalecane przez producenta. Pianka Tapeta nie może przepływać wilgoć, w związku z tym, w celu zapobiegania występowaniu pleśni powierzchni ściany powinny być traktowane przeciwgrzybicze impregnację.

tapetowanie butt

Metoda ta jest najczęściej, ale nie każdy wie, jak przykleić ściany tyłek papieru prawidłowo. W tym celu należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Zacznij w rogu ściany, na której znajduje się okno. Pierwszy pasek nie powinna być zorientowana pod kątem, który może być zakrzywiona i pionu lub poziomu. Tapety mogą mieć różne właściwości, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę. Każde następne ostrze jest równoległy do poprzedniego, tak że krawędź styka się tak dokładnie, jak to możliwe. To nie powinno być natychmiast szczelnie przyklejony pasek, aby móc poprawić go w jednym lub drugim kierunku. Krawędzie pasków należy dobrze pokryta klejem. etykiety pionowe powinny być sprawdzane po każdym drugim pasie.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób powiesić tapety papieru, można dowiedzieć się od ekspertów, ale nauczyć się tego zrobić idealnie, można tylko empirycznie.

I wreszcie, niektóre z zasad, które pomogą uniknąć różnych nieprzyjemnych sytuacji podczas wklejania ściany. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac niezbędnych, aby wyłączyć prąd. Okna należy zamknąć szczelnie, aby uniknąć przeciągów. W pokoju, który jest w trakcie remontu, powinno być ciepłe i suche.