738 Shares 9784 views

Valuy (grzyb): przygotowanie słony i marynowane

Przyprawione grzybiarzy, a tylko ludzie, którzy nie są obojętni na „ciche polowanie”, zdaje sobie sprawę z tego grzyba jako Valuoja. On spotyka się w naszych lasach wszystkich, kiwając light brown „Borovikova” kapelusz z daleka i rozczarowujące płyta obroty blisko. Ludzie nie biorą, ale wręcz przeciwnie, puk buty i kije, aby nie kontynuować dokuczanie.


I zupełnie niesłusznie doznał losu Valuoja (grzyb). Gotowanie je w osolonej i marynowanych opanowane dawno temu i nadal jest wykonywana przez ludzi doświadczonych i oszczędny. Bo co może być lepszego niż podnieść zimowy wieczór, ostry przaśny Kripen'ka Mushroom widły, a nawet wysłać ją, kochanie, w ustach? Nic – i nic się kłócić!

Warto więc usunąć tę niefortunną lukę w naszej wiedzy kulinarnej i dowiedzieć się, jaki rodzaj grzyba Valuoja, jak go marynaty. Lub sól.

Więc co, grzyb las … (charakterystyka wału)

Valuoja (grzyb, gotowanie to, że otworzy się nieco później) należy do rodziny Gołąbek i jest naukowo nazywa Russulafoetens, co oznacza „cuchnący Gołąbek” przykro. Ludzie traktowali go mniej stronniczy i nazwał go soplivik cam, babka. A dlaczego? Ponieważ naukowcy nie wiem jak ten grzyb jest gotowy, ale ludzie – nie tak.

Niemniej jednak, jest to sprawiedliwe, by powiedzieć, że nieprzyjemny zapach wciąż ma, zwłaszcza w deszczową pogodę, i gorycz jest również obecny. Młode osobniki mają „zasmarkany” czaszy kulistej, mocno obejmując białą pustą nogę. Do solenia lepiej je wykorzystać – są uporządkowane, Kripen'ka, jak orzechy.

Valuy (grzyby). solenie gorąco

Teraz przejdziemy bezpośrednio do opisu gorącego procesu wytrawiania z Gołąbek rodzaju.

Najpierw trzeba rozgrupowania wału, w zależności od wielkości kapelusze. Wyciąć nogi praktycznie kręgosłup. Jeśli uważasz, że masz już przygotowany Valuoja (grzyb), gotowanie może rozpocząć się niezwłocznie, nie masz racji. Następnym krokiem będzie długi maceracji (2-3 dni) z regularnych zmian wody – kilka razy dziennie.

Po honorowo zdać ten test, twoja cierpliwość zostanie nagrodzona. Gotować trzeba tylko 10-15 minut Valuoja (grzyba). Gotowanie to teraz będzie tylko dodać soli podczas gotowania, ale usunąć pianę, jednak z należytą starannością. grzyby gotowe trzeba wyrzucić na durszlak, chłodny, w razie konieczności przesunięcia dosolit i przypraw – liść laurowy, ziele angielskie, goździki, kogoś takiego.

Przepis marynowane Wałujew

Faza przygotowawcza jest taka sama jak w poprzednim przepisie: iteracyjne, namoczeniu, zmiana wody. Następnie zagotować w lekko soloną wodą przez 20 minut, a woda jest odprowadzana. Gotowane grzyby wypełnienia marynaty (na 1 kg grzybów – 2 litrów wody, 400 g soli, 30 g octu, 20 pieprzu pachnące 10 liście laurowe) i gotować przez 20-25 minut dłużej. Następnie chłodzi się, że przesunięcie w sterylnych słoików i zwoju w górę.

Odkryj lepiej co najmniej miesiąc i pół, kiedy gorycz całkowicie, grzyby promarinuyutsya, a następnie, że jest ich na widelcu i usta.