744 Shares 1917 views

Co się stanie, jeśli pijesz 300 filiżanek kawy dziennie?

Naukowcy są jednym z uniwersytetów w Anglii podczas nieudanego eksperymentu laboratoryjnego dał Dwóch studentów dawkę kofeiny równowartość 300 filiżanek kawy. Eksperyment przeprowadzono na University of Northumbria w Wydziale Zdrowia i Życia w marca 2015 r Nauk. Jeszcze nie tak dawno wydawało się sprawę w Sądzie Newcastle koronowym, jak donosi prasie lokalnej (Sunderland Echo).

skutki uboczne

Niemal natychmiast po otrzymaniu ogromną dawkę kofeiny 20-letnich uczniów zaczął odczuwać poważne skutki uboczne, w tym zawroty głowy, niewyraźne widzenie, drżenie ciała i szybkie bicie serca. Następnie zostały one wysłane do intensywnej terapii dla dializy. Jest to procedura medyczna do usuwania szkodliwych substancji i nadmiar wody z krwi. Zasadą jest, że są ludzie ze słabą czynnością nerek. Studenci pozostał na oddziale intensywnej terapii przez kilka dni.

Dlaczego wystąpił błąd

Ale dlaczego uczniowie otrzymali taką samą dawkę kofeiny, jakby wypił 300 filiżanek kawy? Eksperyment miał zbadać wpływ kofeiny na organizm podczas ćwiczeń fizycznych. W ramach eksperymentu, dwaj pił roztwór soku pomarańczowego, wody i proszku kofeiny. Zamieszanie powstało z faktu, że pracownicy laboratorium zostały obliczone pożądaną dawkę za pomocą kalkulatora w telefonie komórkowym, a oni przypadkowo przeniósł punkt dziesiętny. Uniwersytet powiedział również, że przed takimi eksperymentów stosowane tabletki kofeina, ale w ciągu ostatnich kilku lat, mają włączony do czystego proszku.

Oznacza to, że uczniowie błędem otrzymane 30,7 do 32 g kofeiny każdego zamiast 0,3 g porównania, standardowa kawa zawiera około 0,1 g kofeiny. Ponadto wcześniej osób zmarło z powodu spożycia 18 gramów.

materiał rozpatrzenie

Przedstawiciele Uniwersytetu Northumbria powiedział sądowi, że był „głęboko i szczerze przepraszam.” studenci zapłacił £ 400,000 ($ +504.100) w ramach rekompensaty za bardzo nieprzyjemne i zagrażające życiu doświadczenia.

W wyniku błędów zarówno studenci schudła, a jeden z nich mówi o krótkotrwałej utraty pamięci. Na szczęście już nie wystąpią nieprzyjemne objawy.

W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby osób korzystających sproszkowanej kofeiny jako lek w celu zwiększenia wydajności. Ta historia służy jako przypomnienie, że kofeina może wciąż być niebezpieczne, nawet jeśli jest to nasz ulubiony psychoaktywnych.