536 Shares 2248 views

Zeszklenia oocytów: co to jest?

W ostatnich latach, w zapłodnieniu in vitro rozwija się bardzo szybko. Procedura ta nie jest już uważany za coś niesamowitego i niedostępne dla zwykłych ludzi. IVF jest przeprowadzane na całym świecie. specjalistycznych laboratoriów i klinik są dostępne w każdym większym mieście. Rocznie do opracowania nowych, ulepszonych podejścia do płodności. Poprzez rozwój tej metody, wiele niepłodne pary mogły zostać rodzicami. Często zbieranie informacji na temat zapłodnienia in vitro, kobiety napotykają termin taki jak zeszklenia oocytów. Termin ten odnosi się do stosunkowo nowej procedury, która pozwala poprawić jakość jaj.


Pojęcie „oocytów zeszklenia” – co to jest?

Aby zrozumieć, jak proces zeszklenia, trzeba mieć pomysł na zapłodnienie in vitro. Ta procedura obejmuje pobieranie próbek z żeńskich gamet (oocytami) z jajników. Wtedy nie jest ich czyszczenie i nawożenie dawca spermy lub partner (jeśli mąż nie może mieć dzieci). Po tym, zygoty udział umieszcza się w jamie macicy. Zeszklenia oocytów – procedura podobna do kriokonserwacji oocytów. Jednak jest to bardziej zaawansowane. Pod zeszklenia rozumie zamrożenie niedojrzałych komórek rozrodczych. W rezultacie, komórki jajowe mogą być przechowywane przez długi czas. Pomimo „zamrożony” stan komórki szkliwami pozostają żywe. Procedura ta jest uważana za wielki przełom w medycynie, ponieważ dzięki niej kobiety są w stanie mieć dziecko, nawet w przypadku braku narządów rozrodczych.

Jaki jest cel oocytów zeszklenia jest przeprowadzane?

W Europie, koncepcje, takie jak kriokonserwacji, zeszkliwiania zarodków i komórek jajowych, są znane od dawna. Można to zobaczyć na filmie na zachodniej medycyny. W krajach byłego Związku Radzieckiego, także lekarze znający te warunki przez dziesięciolecia. Jednak te zabiegi stały się dostępne dla pacjentów w ostatnim czasie. W większości przypadków, witryfikacja oocytów wytworzonych w przypadkach zapłodnienia in vitro. Podczas zamrażania komórek niedojrzałych w taki sposób, kobieta ma większe szanse na udane IVF. Pierwszą partię wybranych komórek jajowych z jajnika nie może osiąść. Podczas ponownej pobierania materiału nie jest konieczne, gdyż nie są już zeszklone komórek. Ponadto, istnieją przypadki, gdy sterylna para prosi oocytów ochrony przez dłuższy czas. często jest to wymagane w różnych stanach patologicznych, w których kobieta nie może mieć dzieci. Ponadto, z taką prośbą kierować pacjentów przygotowujących się do operacji usunięcia narządów rodnych.

Pod żadnym patologii polecam jajka zeszklenia?

Zeszklenia oocytów i zarodków – płatne procedury dostępny dla wszystkich. Wskazania specjalne na to nie ma, niemniej jednak konieczne jest jedynie w szczególnych przypadkach. To nie znaczy, że niektóre kobiety nie mogą sobie pozwolić szkliwami ich komórek. Niemniej jednak, w przypadku braku powodów zamrażania oocytów w podobny sposób, jak u pacjentów zalecane kriokonserwacji. Najczęściej zeszklenia jest prowadzona w następujących warunkach:

 1. Przygotowanie do usunięcia jajników. Operację tę prowadzi się w przypadku raka jajnika i podejrzeniem jej rozwoju. Powód ten nie jest bardzo rozpowszechnione, ponieważ w większości przypadków ginekologicznych schorzeń nowotworowych jest usuwany i macica.
 2. Niemożność uzyskania plemników dzienne spożycie oocytów. Z tego powodu, komórki muszą zostać zamrożone, tak długo jak materiał do zapłodnienia nie zostanie przyznana.
 3. Rak każdej lokalizacji. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się nowotwór wymaga radioterapia i obróbki chemicznej, () leki cytostatyczne. Każda z tych metod niepożądanych efektów ciąży. Po te zabiegi niszczą nie tylko raka, ale również zdrowe komórki, w tym komórek jajowych.
 4. Kobiety chęć posiadania dzieci w odległym czasie, na przykład po menopauzie. W takich przypadkach rzadko kriokonserwacji jest produktywny, ponieważ jajo z tej metody zamrażania realną długo. Dlatego lekarze sugerują alternatywną metodę – zeszklenia oocytów.
 5. Powtarzające IVF, jeśli po raz pierwszy komórka jajowa nie jest przyzwyczajony. W tym przypadku, oferując zeszklenie nie brać materiałowi trzy razy.

Zeszklone oocyty dawca – co to jest?

W niektórych przypadkach, sterylna para wodna nie jest w stanie wyobrazić sobie dziecko, nawet z pomocą zapłodnienia in vitro. Mówimy o kobietach z zaburzeniami funkcji gruczołów płciowych. W tym celu zostały opracowane banki dawców komórek jajowych. Niestety, nie są one dostępne we wszystkich krajach. Wszystkie niedojrzałe komórki rozrodcze są zeszklone stan, tak że można je przechowywać. Wskazaniem do IVF wykorzystaniem komórek jajowych dawcy są:

 1. Uwarunkowane genetycznie patologii – zespół niewydolności jajników.
 2. Nieobecność komórek jajowych z uwagi na właściwości wieku układu rozrodczego (40 lat i starszych).
 3. Niezdolność do stymulowania owulacji z powodu interwencji chirurgicznych na jajnikach ekspozycji chemioterapii.
 4. Ryzyko dziecka z chorobą genetyczną.
 5. Powtarzające IVF, nie przyniosły rezultatów w wyniku „złej jakości” swoich własnych jaj.

Kto może stać się komórki jajowe dawcy zeszklone: Wymagania

Planowanie rodziny – jest to bardzo poważna decyzja, zwłaszcza w przypadkach, gdy para jest zmuszony do korzystania z komórek dawcy. Przed pojawieniem się komórek jajowych i poddawania ich zeszklenia, lekarz przeprowadzono liczne badania zarówno kobiety i materiałów dostarczonych. Jednym z warunków ustanowionych w banku zamrożonych komórek jajowych, jest anonimowość. Oznacza to, że rodzice nie wiedzą o dawcy, i vice versa. Wymagania dla kobiet, które wybierają swoje szkliwami oocytów:

 1. Wiek: 20-35 lat.
 2. Brak chorób somatycznych i genetycznych.
 3. Cicho wyraźny fenotyp.
 4. Obecność co najmniej jednego donora dziecko samodzielnie.
 5. Zgodę na prywatność.

Technika witryfikacji

Przed rozpoczęciem zamrozić gamet żeńskich, które odbyło się stymulacji owulacji. Konieczne jest, że komórki jajowe były kilka, zamiast jednego. Po normalnym dojrzewaniu występuje podczas owulacji i pęcherzyka wydajnością tylko jednego jaja. Stymulacja odbywa się za pomocą leków. Następny jest wykonywane USG miednicy. Jeśli okaże się, że owulacja zostało zrealizowane i komórek jajowych w jajnikach w wystarczającej ilości, procedura IVF jest kontynuowane. zbioru komórek przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Przebicie igłą uderzyć go tam, gdzie oocyty, cała procedura jest wykonywana pod kontrolą USG. Po zrobieniu materiału, aby rozpocząć kolejny etap – zachowanie niedojrzałych oocytów. Zeszklenie oocytów prowadzi się w obiegu naturalnym z uwagi na szybkie metody zamrażania. To jest główną cechą tej metody konserwacji.

Zalety zeszklenia oocytów

Biorąc pod uwagę, że vitrikatsii proces zaczął się stopniowo zastąpić inne metody konserwacji komórek jajowych i zarodków, jest korzystne nie tylko dla lekarzy, ale także dla pacjentów. Metoda ta ma następujące zalety:

 1. Możliwość odroczenia ciąży. Ze względu na fakt, że komórki jajowe i zarodki są zamrożone przez długi czas (w zależności od decyzji kobiety).
 2. Zdolność do ponownego procedurę IVF bez zdejmowania materiału w drugi (lub więcej) razy.
 3. Możliwość poczęcia po zabiegu na gruczołów płciowych, promieniowanie i chemioterapii.

Jaka była różnica między zeszklenia i kriokonserwacji jaj?

Jak wiadomo, te procesy kriokenservatsii i zeszklenie oocytów jest bardzo podobne. Obie metody są przeznaczone do zamrażania komórek jajowych i zarodków, w celu zachowania ich żywotności. Niemniej jednak istnieją pewne różnice. Często niedojrzała komórka jajowa kriokonserwacji uszkodzony. Wynika to z faktu, że ten sposób obejmuje powolne zamarznięcia. W rezultacie, płyn cytoplazma przekształca się kryształów lodu. Które niszczą ściany komórek. Doskonałym sposobem kriokonserwacji oocytów jest zeszklenia. Procent odmrażania przy wykonywaniu jej znacznie niższy, ponieważ chłodzenie jaj następuje prawie natychmiast. To jest główna różnica od kriokonserwacji są uważane za nową technologię, aby utrzymać długie oocytów w trwały stan. Aby opóźnić poczęcie przez długi czas może jedyna metoda witryfikacji. Krioprezerwacja nie udostępnia takich trwałe rezultaty.

Jak jest po IVF zeszklenia oocytów?

Oocyt zeszklenia odbywa się wszędzie. Mrożenie gamet i zarodków od dawna zaangażowana tylko w wyspecjalizowanych laboratoriach. Prawie każda klinika z tych urządzeń posiada bank komórek jajowych dawcy szkliwami. Gdy kobieta zdecydowała się chce począć dziecko, komórki są rozmrażane. A następnie za pomocą techniki ICSI odbywa się zapłodnienie. Otrzymany zarodka jest poddawany hodowli (3-5 dni), i implantowane do przygotowanego endometrium. Pozostałe komórki mogą być zapłodnione ponownie zeszklone. Gdy próba wszczepienia procedury IVF jest powtarzany.

Zeszkliwiania oocytów: Opinie lekarzy

Obecnie zeszklenia i przechowywanie komórek jajowych i zarodków odbywa się we wszystkich większych miastach rozwiniętej medycyny. Po tej metody zostało przetestowane i okazało się, lekarze mówią o nim pozytywnie, doceniając zalety w stosunku do innych (wcześniejszych) Przechowywanie procedur jaj. Pozwolić sobie na zamrożenie ich własne komórki jajowe są wiele kobiet. Zabieg kosztuje około 12 tysięcy rubli. Cena ta jest dla zeszklenia. Koszt przechowywania zamrożonych komórek wynosi 1000 rubli miesięcznie.