283 Shares 5833 views

Belle Spirea: różnorodność i pielęgnacja

Obecnie na całym świecie istnieje ponad 90 gatunków kwitnących Spirea. Różnią się one pod względem wzrostu, kwitnienia, zabarwienia liści i kwiatów. Mają spirea odmiany karłowate , które rosną tylko 20 cm Są to odmiany :. «Złoty Dywan» i «Japanese Dwarf». I istnieją dwa metry gigantów: szary, vangutta, fioletowy krwawnica, slivolistnaya. Ozdobny krzew liściasty – Spiraea tak scharakteryzowane. Formy jego oddziałów są różne. Mogą być one rozprzestrzenianiu, rosnąco, wyprostowany i nieruchomy. Rośliny idealnie podatne na formowanie, jak w przypadku uszkodzenia szybko przywrócone.


Dekoracyjnych krzewów powodowanych przez te długie i obfite kwitnienie. Oprócz tego gatunek spirea różnią się rozmieszczeniem kwiatostany. Tam trafia, całkowicie pokryte kwiatami, na przykład ostrozazubrennaya spirea. Istnieje pędy z pąkami tylko w górnej części – bumalda. Ale niektóre rodzaje japońskiego spirei (gatunek «Shirobana», «Goldflame», «LittlePrincess») mają pąki na końcach pędów. Według czasie kwitnienia, są one podzielone na wiosnę, lato-i. Na ostatnim kwitnienia występuje na gałęziach wygenerowanych w roku bieżącym. Na wiosnę, tworząc pąki na zeszłorocznych pędach.

Pielęgnacja tych krzewów jest dość prosta. Lubią słoneczne miejsca i żyznej gleby. Podczas kwitnienia potrzebują podlewania. Wskazane jest, aby rozluźnić glebę wokół nich i rozdrabniania z kompostu. Co jeszcze musi spirea? Przycinanie – jedna z obowiązkowych środków technicznych dla gatunków letnetsvetuschih. To odbywa się wczesną wiosną, gdy dopiero zaczyna się rozwijać liści. Wysokość kikutów (10-20 cm), w zależności od wzrostu roślin. Im wyższy krzew, tym bardziej pnia. Ale wiosna, gatunki nie są odcięte. Mogą one być wykonywane tylko do klipsa: usunięte gałęzie uszkodzone, suszy się i psują ogólną formę krzewu.

Spiro – odmiany i rodzaje wiosny,

„Argut” (rodzaj ostrozazubrennaya) – posiada szerokie, rozciągnięty kształt. Dla obfitego kwitnienia nazywany „piany w maju.” Rośnie szybko, ma czyste białe kwiaty w baldaszkowaty kwiatostany.

Tawuła szara (odmiana „Grefskhaym”) – malowniczy krzew o pięknych łukowych, opadające gałęzie, które są całkowicie pokryte przez śnieżnobiałe pęczków kwiatostany. Tuleja jest bardziej zwarta i bardziej wytrzymałe niż w poprzednim gatunku.

Spiro – odmiany i rodzaje letnetsvetuschie

Zobacz Spiraea dubravkolistnaya – wyprostowany krzew nóżki. Kwiaty są białe, zebrane w kwiatostany 10-20 PC. Kwitnienie występuje w pierwszej połowie lata. Jesienią liście tej rośliny stają się niemal pomarańczowy kolor, który daje specjalny ogród ozdobny.

Zobacz Białą Spirea – Sześć stóp krzak, kwitnienie całość lipcu. Silnoopushennye ma białe wiechy kwiatostanów, które mają szerokie podstawy.

Typ spirei japonica – krzew rośnie wysokość do 1,5 m przy końcu każdego wiechy semisantimetrovaya ucieczki utworzonej z wielu kwiatów różowe .. Bloom rozpoczyna się w połowie lipca i cieszy się dużą ilością kwiatostanów aż do mrozów.

Spiraea japonica odmiany «Goldflame» – krótki (0,8 m) gęsty krzew. Młode liście mają żółto-pomarańczowy kolor, który następnie staje się żółto-zielone, a jesienią przybiera kolor miedziany-pomarańczowy. Kwiaty tej odmiany mają różowo-czerwone, w porządku.

Spiraea japonica odmian macrophylla «» – jedną z odmian najbardziej ozdobnych. Ma małe czerwone kwiaty. Ale zostawia osiągnąć 15 cm i jesienią są jaskrawoczerwone. Odmiana karłowata «JapanessDwarf» – ma kształt małej spłaszczonej kuli. Każda ucieczka kończy corymbose kwiatostany różowo. Obficie kwitnie od czerwca do lipca.

Rodzaj spirea ivolistny reprezentuje dvuhmetrovy wdzięku buszu. Ma duże liście jasnozielone i blady róż kwiatostany-wiechy. Kwitnienie trwa od maja do lipca.