274 Shares 916 views

Książka Viktora Gyugo "Cosette." streszczenie

Ten fragment Viktora Gyugo powieści „Les Miserables” jest postrzegany przez wielu jako odrębnej książki. A w rzeczywistości, historia małego osoby wewnątrz rozległej działce działka, kulminacja i finał – wszystko co jest niezbędne do samodzielnego narracji. Pisarz miał szczególną słabość do osób w niekorzystnej sytuacji, w szczególności dzieci, i dlatego w jego powieści dla dzieci napisanych specjalnie jasne obrazy. Ten i inne powieść – Gavroche, który zmarł na barykadach Paryża, a cała banda bezdomnych dzieci, i, oczywiście, Cosette.


streszczenie

Historia dziewczynki zaczyna opisując niefortunny los matki, która stała się ofiarą oszustwa. To zwieść i rzucił ukochaną, urodziła się dziewczynka, a teraz Fantine wędruje z dzieckiem na świat w poszukiwaniu pożywienia i pracy. Ale kto przejmie pracy kobiety z takim ciężarem? Zdarza się w pobliżu restauracji para thenardierowie, którzy mają troje małych dzieci – dwie dziewczynki i chłopiec pierś. Podczas rozmowy z karczmarz Fantini udaje mu się przekonać ją, aby utrzymać dziewczynę pod warunkiem, że będzie co miesiąc wysyłać pieniądze na jego utrzymanie. Thenardierowie chciwy żona byli zadowoleni z tej okazji, aby zarobić. I zostali małą Cosette.

Podsumowanie biografii dziecka w schronie jej domu nie ma luzu. Zło thenardierowie nienawidzi dziecka i uważa się, że zjada swoje dzieci. Chociaż biedaczka jadł śmieci, jadł przy stole z psów i kotów. Matka delikatnie wyśle obiecane pieniądze, ale chciwi właściciele wszystko było mało, i wzrosły opłaty kilkakrotnie. Słabe Fantine posłusznie spełniła wszystkie wymagania, chociaż musiała sprzedać jej piękne włosy, a następnie zęby.

Z pięciu latach Cosette w rzeczywistości stał się sługą w tawernie. córka gospodyni nie jest już dozwolone ją do swoich gier, a także traktuje ją jak służącą. Matka nie wysyłać pieniądze – zmarła konsumpcji i tęsknocie za córką. Beznadziejne życie sierotą – to, co zostało skazane Cosette. Fabuła jej niepowodzenia mało prawdopodobne, aby zmieścić się w jednym opisem. Czytelnik pod prysznicem dwoma mieszanymi uczuciami – szkoda dla dziecka, i gniew na ludzkiej chciwości i złości. Nieoczekiwany zwrot w losach Kopciuszka przesądziło o rozwoju fabuły Wiktor Gyugo.

„Cosette”: podsumowanie historii zbawienia

Jeden Icy późnym wieczorem gospodyni wysłała dziewczynkę po wodę do potoku. Biedactwo strasznie boi się ciemności, ale jeszcze bardziej boi się gniewu Madame thenardierowie. Po drodze zatrzymała się na sklepowych oświetlonych i patrząc na jego snu – duży piękną lalkę. Potem pobiegł do potoku i drżąc ze strachu, zgarnął wiadro wody. Wciągnęła go Bent od ciężkości i nagle czyjaś silna ręka chwyciła wiadro.

– Jest zbyt ciężki ciężarem dla ciebie, dziecko – powiedział nieznajomy, – kto wysłał ci na taką noc?

– Madame thenardierowie, właściciel karczmy – powiedział Cosette.

Pomógł przynieść wiadro i poszedł do pubu. Pani z pogardą spojrzał źle ubrany starca, ale zaprosił go, aby usiąść. Rozmowy z jej gości nauczył trafić im Cosette, podsumowanie ich nieszczęść i zubożenia z winy chciwych wieszaków. Cosette siedział pod stołem, w tym momencie, gdy córka gospodyni oderwany od swego szmaciana lalka, wysiadł i złapał ją. Anger kobieta spadła na głowę. Uratowałem jej obcy, który zapytał o pozwolenie wzięcia sierotą siebie. Właściciel był zadowolony, ale interweniował Pan thenardierowie, która była okazja: sprowadził tę dziewczynę i związane z nią jak własną córkę, więc dać jej po prostu tak się nie zgodzi. Jest to dla pieniędzy. W końcu doszli do porozumienia. Mężczyzna wyszedł z restauracji i wkrótce wrócił z lalką, ten, który jest podziwiany w oknie Cosette. Właściciel i jej córka prawie wybuchnął gniewem.

Wyszła z tego złego domu, jej ręka chwyciła dziwnego starca w łachmanach. Niniejszy dokument jest streszczeniem.

"Cosette." Wiktor Gyugo i jego znaki

Czytelnik w tej części powieści można się tylko domyślać, że życie biedaczka jest wykonana z kolei na lepsze. Dopiero wtedy dowiaduje się, że to źle ubrany nieznajomy był nikt inny niż byłego burmistrza, buntownika i zbiegłego skazańca, dobroczyńcą odrzuconego Jean Valjean. Losy dziewczęta dzięki nim teraz zmienia się dramatycznie. On troszczy się o niej jako o córce, daje naukę w trudnych czasach poświęcając swoją wolność uratować ukochanego. Historia dziewczyny Cosette jest jeszcze przed nami.