81 Shares 4216 views

Z kiełbasą patty: opisem sposobów wytwarzania produktu

Mielony jest uważany za produkt kulinarny z nadzieniem o małych rozmiarach, która jest przygotowywana jako zasady, z ciasta drożdżowego. Trudno teraz powiedzieć, kto pierwszy wpadł na taki nietypowy, ale bardzo smaczny produkt. Obecnie istnieje wiele odmian. Ale najbardziej popularne nadal używa go z kiełbasą patty. Co czyni go mogą być różne. Wszystko zależy od rodzaju testu i sposobu przygotowania produktu.

Pieczenia w piekarniku

Aby przygotować klasyczne ciasto z kiełbasa lepiej jest użyć najłatwiejszą opcję – piec w piekarniku. Metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla produktów wykonanych z ciasta drożdżowego. W tym przypadku, następujące produkty będą konieczne oprócz specjalnego sprzętu i przyborów:

Na ciasto:

600 g mąki, 25 g cukru i masła, 380 g wody, łyżeczka suchych drożdży i sól.

Ponadto, trzeba będzie 1 opakowanie kiełbasy i 1 jajko.

Dokonywanie ciasto z kiełbasą, w zasadzie, jest prosta:

 1. Po pierwsze, trzeba przygotować ciasto. Można używać maszyny do chleba. Wszystko tutaj jest bardzo prosta. Pierwszy etap wewnątrz konieczności wypełniania wodą, a następnie wypełnić wszystkie suche składniki. Ostatnią rzeczą, którą dodaje się do oleju, wstępnie pocięte na kawałki. Następnie należy zamknąć pokrywę i ustawić tryb panelową „ciasta”. Po 90 minutach, półwyrób jest gotowy. Inteligentna jednostka sama będzie produkować nie tylko partii, ale także dodatkowe obminku.
 2. Gotowy zwój ciasto jest to konieczne w celu utworzenia zbiornika 3 mm grubości. Po tym, to będzie tylko cięte na paski. Szerokość luki może być dowolna.
 3. Każda kiełbasa szczelnie owinąć pasek ciasta i dołączyć go do końca.
 4. Blanks umieścić na blasze, ułożonego pergaminu.
 5. Powierzchnia każdego produktu, aby nasmarować jajko.
 6. Piecz w piekarniku przez 20 minut. Gotowy produkt przed użyciem należy schłodzić lekko.

To ciasto jest popularnie nazywany „świnie w koce”. W zasadzie tak jest.

smażone placki

Ale pieczenia w piekarniku – nie jest to jedyna opcja. Pie z kiełbasą nie jest mniej smaczne, jeśli usmażyć na patelni. Ten test nie musi zrobić dla siebie. Można kupić w sklepie spożywczym gotowego ciasto wymieszać. W dzisiejszych czasach nie jest to problem. Tak więc, do dzieła potrzebne są następujące składniki:

ciasto drożdżowe, olej roślinny, kiełbasy, 1 cebula i trochę mąki.

Przygotowanie tych placki z następujących technologii:

 1. Cebula Chop i dodać do ciasta. Podczas prażenia to daje produktowi dodatkowy smak.
 2. Rozwałkować ciasto na zbiorniku.
 3. Podzielić go na kawałki, a następnie owinąć każdą kiełbaskę, tak aby nie było widać.
 4. Smażyć w gorącym oleju na małym ogniu po obu stronach.

Cały proces zajmuje nie więcej niż pół godziny. Jednak wszystko zależy od ilości kiełbasek. Tak słodkie ciasta są świetnym rozwiązaniem, gdy trzeba szybko ugotować coś pysznego.

Double „płaszcz”

Bardzo smaczne, to uzyskuje się, gdy gotujemy ciasto z kiełbasą i ziemniakami. Raczej oryginalnym, w którym mięso jest owinięty w podwójne „płaszcz” z ciasta i ziemniaki. Do przygotowania tych ciastek potrzebne są:

0,5 kg drożdży kawałki ciasta 12 (1 kg) kiełbasy, mąki i 0,4 kilogram gotowego puree.

Technologia tego procesu jest następujący:

 1. Potrzebny jest dobry, aby rozciągnąć ciasto i podzielić na kilka części przez liczbę kiełbas.
 2. Każda rolka kawałek za pomocą wałka.
 3. Na nim umieścić puree i delikatnie rozprowadzić ją łyżką. W razie potrzeby, do napełniania można dodać trochę tartego sera, pieprz i smażoną cebulką.
 4. W środku umieścić kiełbasę i zawinąć go w „płaszcz”, tak, że po obu stronach nie było widoczne szwy.
 5. Takie produkty mogą być wytwarzane zarówno na patelni lub w piecu. W pierwszym przypadku, lepiej smażyć na oleju roślinnym, aż pojawi się powierzchnia delikatny złoty kolor. Do pieczenia półfabrykatów trzeba wysłać 25 minut w piekarniku, wstępnie ogrzewając go do 180 stopni.

W rezultacie w obu przypadkach sprawiać przyjemność dla wszystkich miłośników placków.

Wartość odżywcza produktu

Wielu ludzi sądzi, dobrym rozwiązaniem na szybką przekąskę jest ciasto z kiełbasą i ziemniakami. Kaloryczność produktu, w przeliczeniu na 100 g wynosi 235 kcal. Do gotowego produktu, liczba ta jest znacznie wyższa. Po jednej mielony w zależności od ilości ciasta o wadze od 150 do 200 gramów. W związku z powyższym, kalorie w nim będzie pół do dwóch razy więcej. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to nie jest dużo. Ale tu warto pamiętać, że dla normalnego człowieka karmy dziennie należy spożywać nie więcej niż 2400 kalorii. Za pomocą prostych obliczeń matematycznych okazuje się, że odpowiada to 5-6 pasztecików. Jeśli jeść je wszystkie na raz, a następnie, co z innymi posiłkami? Ponadto, kaloryczne mielony jest również zależna od sposobu jego wytwarzania. Na przykład, smażony produkt wytworzono jak w oleju. Jest podwójnie zwiększa wartość energetyczną produktu w porównaniu z tym, który jest przygotowywany przez pieczenie w piecu. Ponadto ważną rolę różnych smakach, takich jak ser lub cebuli.

Każdy składnik zostaje dodana do łącznej wartości określonej liczby kalorii, co, oczywiście, mieć wpływ na wynik końcowy. Ale jeśli jedzenia tych placki rano lub po południu, dzień organizmie ma czasu na ilość energii wytwarzanej. Ale po wieczorze jedzenia wszystkich kalorii iść do nagromadzenia tłuszczu bokach i brzuchu. Ta grafika przykład daje każdemu dobrą podstawę do refleksji. Wniosek jest tylko jeden: potrzeba do jedzenia nie tylko smaczne, ale również prawidłowo.