767 Shares 8600 views

Obrazy z bursztynu. Jak tworzyć własne ręce?

We wszystkich czasach ludzie lubił niezwykłe i piękne rzeczy. Szczególną wagę przywiązywano do naturalnych kamieni, muszli, skamieniałości i bursztynu. W tym artykule powiemy Ci co bursztyn i bursztynowe obraz. Ponadto dowiesz się, jak zrobić piękny obraz własnych.


Co to jest bursztyn

Bursztynowy – żywica że kopalnym. To tak zwane utwardzone drzew iglastych oleożywicznych, które rosną w paleogenu i kredy. Obecnie stosuje się głównie jako materiał do wytwarzania różnych biżuterii. Ponadto, materiał aktywny stosuje się środki zapachowe, środki farmaceutyczne, a czasami w elektronicznym, przemyśle spożywczym i chemicznym. Ale teraz duże zapotrzebowanie jest obraz z bursztynu ze względu na jego piękno i trwałość.

W dawnych czasach, najpierw Arystoteles, a po nim, a Pliniy Starshy z Theophrastus Zakłada się, że wygląd bursztynu ma coś wspólnego z żywicy drzew iglastych. Ze względu na to bursztyn jest czasami nazywane „prezenty” lub „słońce morze łez”.

Co to jest bursztyn wykorzystywany w produkcji obrazów

Zazwyczaj w produkcji obrazu surowe kawałki bursztynu wykorzystywane bez dziur. Amber jest wygodne, ponieważ jest to łatwiejsze do kamienia naturalnego jest przyklejona do podłoża.

Podczas tworzenia zdjęć przy użyciu wszelkiego rodzaju bursztynu. On jest bardzo różny. Najdroższe jest uważany za przezroczysty bursztynowy, jak to jest rzadkie w przyrodzie, a często jest podrobiony. Zasadniczo bursztynowy kolor miodowo-żółty. Ale są próbki i brązowy i prawie czarny. Istnieją również okazy bursztynu z zielonkawym kolorze, ale takie skały na zdjęciach nie są stosowane ze względu na ich rzadkość i wysokie koszty.

Obrazy z bursztynu z rękami

Najczęściej w obrazach przedstawiają z bursztynu jesienią. Wynika to z faktu, że naturalny kolor tej skamieniałej żywicy przypomina pożółkłe liście. Ponadto, bursztyn jest idealny do tworzenia motywów bajką.

Po pierwsze, należy wybrać fundament. Najlepiej jest robić zdjęcia bursztynu solidnych podstawach, takich jak płótnie na tekturze. Następnie trzeba wykonać szkic bezpośrednio na płótnie. Szkic może być wykonane ołówkiem. Prasa ciężko z piórem nie jest konieczne, w przeciwnym razie wzór może pokazać poprzez farby. Następnie trzeba narysować farby. Najlepiej jest wziąć akryl lub farby tempera. Olej do tego celu nie nadają, ponieważ schnie bardzo powoli i słabo oddziałuje z klejem.

Kiedy już pomalowane krajobraz z farbami akrylowymi, należy podać przyszłego obrazu suche. Odczekać około jeden dzień – w czasie których każdy akrylowa farba czas do wyschnięcia. Następnie zaznaczyć obszar, gdzie powinien znajdować się bursztyn. Z reguły jest to drzewa, krzewy, kamienie w pobliżu rzeki. Bezpośrednio zbierać kamyki odpowiedni kolor.

W miejscu, gdzie chcesz wkleić bursztynu, zastosowanie kleju. Jeśli pracujesz szybko, użyj szybkoschnący klej jest lepszy. A jeśli wolisz tworzyć zdjęcia bursztynu powoli, a następnie podjąć żel kleju. Dzięki niemu można w razie jego błędy skorygować pracę.

Jak dbać o obrazie Bursztynu

Bursztyn – materiał dość nietrwały. Ale w filmie będzie istnieć przez dłuższy czas. Jeśli jakoś zarysowany bursztyn w obrazie, można go łatwo wypolerować. Zewnątrz bursztynu powoli ale utlenione. To prowadzi do przebarwień. Dlatego można pokryć obraz bursztynu ze specjalnym lakierem. Pomoże to zachować naturalny kolor produktu.

Można tworzyć podobne rzeczy na własną rękę lub kupić. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, jak Amber jest przyklejony. Obrazki (Moskwa w tym sensie oferuje wybór) można nabyć w sklepie specjalistycznym.