119 Shares 5180 views

Jak rzucić palenie w ciągu 2 dni? Rzucić palenie łatwo!

Nie jest tajemnicą, że uzależnienie od nikotyny – jeden z najgorszych nałogów, który regularnie zabija setki tysięcy ludzi. Niemniej jednak, wiele wiedział o tym, nie rozstawać się z papierosem.


palenie jest szkodliwe

Jeden na czterech palaczy cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych. W tym samym liście dolegliwości i idzie dalej: jesienią, i rosną siwe włosy, starzenie się skóry, kobiety trudno zajść w ciążę, i tak dalej.

Oczywiście, ci, którzy są „niewoli” w uzależnieniu od nikotyny, są świadomi: niczego, ale choroba ta okupacja nie przyniesie. Wiele zaczynają szukać metody walki z paleniem i natknął się na reklamach jak „Jak rzucić palenie w ciągu 2 dni”, stopniowo uspokoić, ponieważ wierzą, że w krótkim czasie można pozbyć się złego nawyku. I, naprawdę, czy to prawda? Jak rzucić palenie w ciągu 2 dni? Obecnie istnieje cały arsenał metod, które mogą szybko i skutecznie rozwiązać rozpatrywanego problemu. Jednak w ludzkim leczeniu uzależnienia od nikotyny, użyj indywidualnego podejścia. Zgadzam się, to jest bardzo trudne do czterdziestu ośmiu godzinach „odstraszyć” z papierosa podczas palenia historii jest, powiedzmy, piętnaście lat. Należy rozumieć, że uzależnienie od nikotyny – to problem przede wszystkim natury psychologicznej, więc go rozwiązać w ciągu dwóch dni może jedynie palaczy z żelazną siłą woli ". Reklamowane wszędzie techniki Rekomendacje jak rzucić palenie w ciągu 2 dni, będą istotne dla tych, którzy zaczęli „smoła” to stosunkowo niedawno.

Dlaczego ludzie palą

Obecnie około 70% Rosjan zatrute organizmowi nikotyny. Jednocześnie wśród młodych wędzony prawie wszystko, bo uznają to modne. W rzeczywistości, to na pewno nie jest przypadek. Dziewcząt i chłopców, z których cuchnie tytoniu, ale nic z litości i żalu, nie może powodować.

Oczywiście, wszystkie warunki w celu palić dzisiaj. Człowiek często pozostaje pod wpływem stresu, że jest zmęczony po pracy fizycznej, często rozpatrywane nerwy. Uważa się, że papieros – to pewna odmiana środkiem uspokajającym, który działa na relaks ciała. To dlatego ludzie wybierają ten łatwo dostępny lek. W rzeczywistości, ten pogląd jest błędny. Żaden papierosa nadal nie rozwiązuje żadnych problemów!

Oczywiście, każdy chce wiedzieć, jak rzucić palenie w ciągu 2 dni. A nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Ale nie zapominaj, że tytoń jest niczym innym jak narkotyk, więc stosując radykalne metody walki może negatywnie wpływać na zdrowie. Podkreślamy raz jeszcze, że dla kogoś, kto ma solidne doświadczenie palenia, leczenie powinno być systematyczne.

Organizm jest niezwykle trudno tolerować brak nikotyny: zacznie kaszleć, będziesz miał ból gardła, głowy, żołądka. Bardzo często w nastrój zmienia się bez wyraźnego powodu. Jest możliwe, że będziesz często wpadają w depresję. Nie należy żywić złudzeń, wierząc, że rzucenie palenia jest łatwe. Ale wtedy będzie nagrodzona. Twój organizm zostanie oczyszczony z nikotyny: normalne ciśnienie krwi, ból serca zniknie, poprawy zdrowia, pojawiają się dobre duchy. Będziesz mógł się chwalić do znajomych i rodziny: „Po rzuceniu palenia, to wydawało się, że uprawiane skrzydła.”

Może powinno zmniejszyć dawkę nikotyny lub przełączyć się na lekkich papierosów?

Pewien odsetek palaczy rzucenie nałogu przekonany, że jest to możliwe, jeśli stopniowo zmniejszyć liczbę wypalanych dziennie papierosów. Niestety, ten sposób walki została uznana za nieskuteczną.

Inne błędnie uważają, że jeśli zastąpić konwencjonalnej zapalniczki odmiany, możliwe jest zmniejszenie negatywnych skutków palenia. Ta pozycja jest nie do utrzymania, ponieważ tytoń kategoria „light” jest taka sama kwota jak zwykłe papierosy zawierają szkodliwych substancji. Ponadto, palenie papierosów „light”, ludzie instynktownie dokonywania głębokie puff, co smoły i tlenku węgla w płucach są bardziej dokładnie.

Co do zasady, wiele osób próbuje rzucić palenie w domu. Należy zauważyć, że bez pomocy, aby pozbyć się zły nawyk tylko przez ludzi, którzy mają ogromną siłę woli. Oczywiście, przed usunięciem wszystkich papierosów ze swojego życia, trzeba przygotować się psychicznie.

etap przygotowania

Na tym etapie trzeba określić dla siebie, dlaczego postanowił pozbyć się uzależnienia od nikotyny. Weź kartkę papieru i długopis, a następnie napisać wszystkie powody, które skłoniły cię do czegoś rozstać się z papierosem. Naturalnie, jako główny punkt dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoje własne zdrowie i przedłużyć swoje życie. Jednak to nie jedyne powody, dla których ludzie mogą rzucić palenie.

Głównym etapem

Niestety, tytoń – bardzo silny lek, który szybko przyzwyczaić. Wędzone jeden, dwa, trzy papierosy, człowiek zaczyna się zaangażować, ponieważ organizm jest ciągle nowy kawałek nikotyny wymagane. W tym okresie, ludzki mózg jest zaprogramowany na coś, aby uzyskać przyjemność z papierosami i stopniowo identyfikuje palenie z przyjemnością.

Wtedy staje się nawykiem. To jest bardzo ważne nie tylko tutaj, aby wysłać ciało z powrotem na torze, ale także radykalnie zmienić sposób życia i swoje zachowanie. Jak to zrobić? Odłóż na papierze, który zachęca do podjęcia papierosa w ręku (konflikty w pracy, kłótni z członkami rodziny, pysznego posiłku, i tak dalej), i że zamierza się czuł, gdyby ją palić (zabawa, relaks, nastawienie do pracy). Teraz pomyśl nad tym, czy można przez innych sposobów, aby osiągnąć te same rezultaty. Innymi słowy, trzeba znaleźć alternatywę dla palenia i nie są w specjalnie wyznaczonej sali, kiedy tylko „nakrichit” bossem.

Być może lubisz palić po filiżance kawy i smaczne? Potem do ciebie po raz kolejny nie było takie pragnienie, aby zastąpić ten ożywczy napój, powiedzmy, szklankę mleka lub soku. Aby usunąć napięcie nerwowe nie używania papierosów, i relaksująca muzyka, albo wziąć kąpiel. Po kłótni z żoną na chwilę, spróbuj uciec, ale nie na papierosa, i pożyteczne rzeczy: na przykład, pomaga synowi w odrabianiu prac domowych, lub odwiedzić siłownię. Pamiętaj, że najlepszym sposobem, aby rzucić palenie, co sportu nie istnieje.

Z biegiem czasu, pasja poulyagutsya i pogodzić się z jego połowie. Jeśli masz doświadczenie frustracji, spróbuj znaleźć wsparcie w obliczu swoich przyjaciół i krewnych. Stopniowo zaczniesz zdawać sobie sprawę, że w radzeniu sobie z życiowymi problemami i kłopotami jest całkiem możliwe, aby zrobić bez papierosów. Główną rzeczą, którą trzeba – jest opracowanie pewnego wzorca zachowania zdrowego stylu życia i nauczyć się nie ulegać pokusom, takich jak „dymu dla firmy.”

Dla tych, którzy chcą rzucić palenie łatwo, Allen Carr napisał specjalną książkę. Jego technika jest bardzo specyficzny charakter: to każe nam myśleć o zdrowie palacza niezwykły sposób: albo rzucić nałóg, albo wyciąć nogi … wybrać, co więcej!

Więc spójrzmy na najbardziej powszechnych sposobów, w których dana osoba stara się pozbyć się uzależnienia od nikotyny.

Preparaty zawierające nikotynę

Znaczny procent ludzi, którzy próbują pozbyć się nawyków szkodników, pytając: „Czy to możliwe, aby rzucić palenie za pomocą środków, które obejmują te zawierające nikotynę”? Oczywiście, że tak. Obecnie istnieje cały arsenał inhalatorów, gumy, plastry, co zmniejsza głód palenia. Ich zasada działania jest dość prosta: oni dostarczać organizmowi nikotyny, jednocześnie chroniąc ją przed szkodliwym zespołu abstynencyjnego. I mimo tego, że stymulujące działanie na układ sercowo-naczyniowy jest utrzymywany korpus przestaje zatruć substancjami toksycznymi.

Powyższe produkty są powszechnie używane przez dłuższy czas, uzależnienie od nikotyny stopniowo znika.

nikotyna łata

Plaster jest noszona na ramieniu lub udzie, klejenie go raz dziennie, zapewniając w ten sposób ściśle dozowane dostarczanie nikotyny do organizmu. Kurs trwa 9-10 tygodni.

nikotyna guma

Z gumy do żucia nikotyna dostaje się do organizmu przez błonę śluzową jamy ustnej. W tej gumie do żucia sam ma specyficzny zapach, który nie każdy może bezpiecznie unieść. Chew powinna wynosić nie mniej niż pół godziny, aw niektórych przypadkach może powodować niestrawność.

nikotyna inhalator

Oznacza to wizualnie podobny do papierosa, według którego Symulowany proces palenia, w którym korpus jest nasycony nikotyny. Jednakże, zespół odstawienia jest neutralizowany.

wniosek

Taki czy inny sposób, ale sam pozbyć się palenia jest bardzo trudne, dlatego należy się do specjalisty. Cóż, najlepszym sposobem, aby pozbyć się złego nawyku – nie zacząć palić w ogóle.