671 Shares 6130 views

Kompleks niższości i jego przezwyciężenie

W większości przypadków, nie ma kompleks niższości w wczesnym dzieciństwie, a potem realizuje człowiekowi przez całe życie, a także obawy dla dzieci, która jest już dorosła trudno jest walczyć. Przypadkowo wypowiedziane słowa w adresie dziecka w jego obecności o wygląd, umiejętności, cechy charakteru mogą być podstawą, na której następnie zbudować silny kompleks niższości. Czasem jedno słowo, ale sobie wyobrazić sytuację, gdy zdarza się kilka razy dziennie i trwa przez okres dłuższy niż jeden rok? Nic dziwnego, że ludzie nawet w pewnym stopniu przyzwyczajeni do tego stanu niższości, braku bezpieczeństwa i łatwiej jest zostawić wszystko tak jak jest, nie walczyć, aby nie stracić trochę, że ma w tej chwili.

Z drugiej strony, jest to kompleks niższości pcha wielu ludzi, aby osiągnąć nowe szczyty w swojej karierze, edukacji, sztuki i tak dalej. Co zatem jest to źle? Niezależnie od wysokości nie dotarła do ludzi, to nigdy nie będzie zadowolony z siebie, a zatem nie może on poczuć pełnię szczęścia i przyjemności nowych osiągnięć i sukcesów. Dlaczego więc są te osiągnięcia?

Tylko jedna osoba jest szczęśliwy i zadowolony ze swojego życia, który jest prowadzony przez swoich pragnień. Jest to bardzo ważny punkt: to jest niemożliwe, aby dostrzec ich pragnienia i działania pod presją kompleksu niższości jako swoich rzeczywistych prawdziwych pragnień. Aby to zrozumieć, wystarczy zadać sobie pytanie: „Gdyby nie mój kompleks niższości, chciałbym zrobić lub osiągnąć.” Oczywiście, jest to możliwe, w tym momencie powiedzieć „tak”, ale jest to stronnicze opinia, a nie wyobrażam sobie życia bez tego kompleksu. Wszystko jest względne, a nie porównanie, więc wniosek jest taki sam. Jednak to nie znaczy, że jest poprawny!

Jest to kolejny ważny punkt – ludzie po prostu nie może wiedzieć, że miał skomplikowane lub trudno nie próbować zaakceptować ten fakt: „Mam kompleks niższości? Bzdura! To nie może być!”. Fakt, że tylko nieliczni są wolne od kompleksów, zdecydowana większość osób dotkniętych przez nich w różnym stopniu. Odpowiedzieć szczerze na poniższe pytania:

Lubię moje spojrzenia?
Uważam się być inteligentny?
Lubię komunikować się z ludźmi?
Kocham siebie?
Szanuję siebie?

Jeśli te pytania są odpowiedzi przeczącej, oznacza to, że nie ma kompleks niższości! Ale świadomość problemu i uznanie, że istnieje – 80% swoich decyzji, jeśli nie wszystkie 95%.

Następnym krokiem jest, aby zrozumieć, dlaczego nie było kompleks niższości, a do pokonania powinno być twoim celem. Ci, którzy nie narzuca tego kompleksu, gdzie nie pojawił, prawdziwy powód – że nie kochasz siebie. Ta prosta prawda jest znana każdemu, ale uparcie kontynuować ominąć jego boku. Jak można się zakochać, jeśli nie kochasz siebie? Którzy będą cię szanować, jeśli myślisz, że jesteś niegodny szacunku? Ci, którzy mają chęć do komunikowania się ze sobą, jeśli gardzić sobą i że jesteś palantem? Jeśli jesteś swoim własnym zaprzeczeniem, dlaczego czekać na zrozumieniu i miłości od innych?

kompleksy K musi być traktowana poważnie, nie mogą ignorować lub udawać, że nie istnieje. To oni wprowadzają osoby na stres, rozpaczy, a nawet samobójstwa. Bez rozwiązania tego problemu, tylko go pogorszyć.

Pamiętaj, że – wyjątkową osobę! Ty – niesamowita kreacja, twoje piękno jest wyjątkowy i doskonały! Kochaj siebie – to naturalne, i nie chodzi tu o egoizmie i szanować siebie jako człowiek, zdolny do miłości, do czynienia dobra i sprawiać przyjemność innym. Ty – kawałek z tego świata, a on nie był bez byłbyś tak wspaniale! Masz jeden cel – być szczęśliwym!

Wreszcie, należy pamiętać jedno słynne powiedzenie: „Traktuj ludzi tak, jak chciałbyś je traktować Cię.” Zmienić go: „Podaruj sobie jak chcesz, aby zastosować się do was z drugiej strony.” A jeśli zrozumieć różnicę, cały świat otwiera się przed Tobą!