448 Shares 7053 views

Nadpobudliwe dziecko, co należy zrobić rodzice? psychologiczne porady i wskazówki dla rodziców dzieci nadpobudliwych

Często najczęstszą przyczyną nadpobudliwe dziecko jest brak uwagi. Jego nadmierna ruchliwość i zatrudnienie, stara się przyciągnąć rodziców, rówieśników, nauczycieli do siebie. Czasem przyczyną może być cechą ludzkiej natury. Jednak największy wpływ wiele innych czynników ryzyka .. na dzieci urodzone przez cesarskie cięcie, butelki itp Dlatego tyle ważne, aby zrozumieć przyczynę jest.

Na podstawie danych statystycznych, nadpobudliwość występuje prawie co dwudziesty dziecko, nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że chłopcy są dwa do trzech razy częściej. Okazuje się, że w klasie można znaleźć co najmniej jedno dziecko z nadmiernej aktywności. Porady dla rodziców nadpobudliwych dzieci dał wszem i wobec, ale w rzeczywistości tylko trzeba słuchać ekspertów.

Naukowcy wykazali, że nadpobudliwość jest diagnoza

Przez długi czas był uważany diagnoza cechą zachowania dziecka, ale niedawno udowodniono, że jest to zaburzenie psychiczne, które nie mogą być korygowane za pomocą prostych technik nauczania. A jeśli rodzina ma nadpobudliwe dziecko, co zrobić rodzice? porady psychologiczne, aby pomóc zrozumieć.

Co ciekawe, badania zostały przeprowadzone w 1970 roku wykazały, że: podstawą są przyczyny tej choroby genetyczne i fizjologiczne, a on zespół odnosi się nie tylko do pedagogiki i psychologii, ale także związane z medycyną.

Głównymi przyczynami

  • Brak niezbędnych hormonów w organizmie dziecka.
  • Wcześniejsze chorób i urazów.
  • choroba matki w czasie ciąży.
  • Wszelkie choroby, że dziecko cierpiał jako niemowlę. Mogą one wpływać na mózg.

I niezależnie od tego, że medycyna poczyniła ogromne postępy w tym zakresie, a istnieją terapie farmakologiczne, psychologiczne i pedagogiczne, jeszcze nadpobudliwość dzieci jest uważany za zespół nieuleczalną, która może być regulowana w okresie dojrzewania. Na tej podstawie postaramy się wyciągnąć wnioski i zalecenia: nadpobudliwe dzieci, które rodzice?

porady psychologa może pomóc dziecku dostosować się do społeczeństwa w przyszłości, aby stać się w pełni rozwinięta osobowość.

Choroba w życiu dorosłym

W rzeczywistości, wielu dorosłych cierpi z powodu tej choroby, ale częściej po prostu myśleć zbyt impulsywny, aktywny i kapryśna. Zespół ten występuje w dzieciństwie, to nie jest jeszcze w pełni zbadane, tak że zostanie udowodnione, że jest to w bardziej dojrzałym wieku.

Jak rozpoznać dziecko nadpobudliwe

Wraz z pierwszymi oznakami rodziców mogą być wyłożone na raz: dzieci spać źle, płacz dużo w ciągu dnia jest bardzo drażliwy, może odpowiedzieć na żaden hałas i zmianę scenerii.

Nadpobudliwe dziecko rok już zaczynają być widoczne, na przykład, opóźnienie mowy, niezdarność ze względu na pogorszenie zdolności motorycznych. Niemniej jednak, jest on zawsze aktywny, starając się przejść, przesunąć go wybredny i mobilnych. Jego nastrój jest również stale się zmienia: w pewnym momencie dziecko pogodny i radosny, a to może znacznie kapryśna w następnej chwili. Tak więc, przed wami nadpobudliwe dziecko (1 rok). Co należy zrobić rodzice? Takie dzieci będą musieli zapłacić dużo więcej uwagi i należy dążyć do osiągnięcia wyników.

krytyczny wiek

Jeśli chodzi o treningi, dziecko jest również trudno skupić się na jednym zadaniu: on nie może usiedzieć w miejscu, aby zakończyć co najmniej jeden przypadek, albo nie wykonywać ostrożnie i uważnie. Kid robi niechlujny sposób, aby zakończyć pracę i zacząć coś nowego.

dobra rada dla rodziców nadczynnością dziecko może dać tylko eksperta, a także rozpoznać nadpobudliwość. Ale przed włączeniem do profesjonalnego, matka i ojciec musiał obserwować swoje dziecko, ustalić, jak nadaktywność i impulsywność uniemożliwić mu uczenia się i budowania relacji z rówieśnikami. Co sytuacja niepokojąca?

Główne objawy

  1. Nieuwaga. Dziecko jest zawsze trudno się skupić na zadaniu lub gry. Rodzice ciągle trzeba przypominać o sprawach codziennych, ponieważ dziecko jest po prostu zapomina o nich, a jednak ciągle złamać lub stracić swój dobytek. Ponadto, zaburzenia uwagi: niemowlę nikt nie słucha, nawet gdy jest on włączony bezpośrednio do niego. Gdyby nie praca na własną rękę, często nie mogą prawidłowo zorganizować pracę, ciągle rozproszony i nie zmieniając pracę do końca.
  2. Impulsywność. Na lekcji dzieci, nie czekając na swoją kolej, krzycząc ze swoich miejsc. Trudno jest zgodne z przepisami, on ciągle ingeruje w rozmowie, i tak dalej. D.
  3. Nadpobudliwość. Dziecko jest trudno usiedzieć w miejscu, on stale fidgets w fotelu, mówi dużo, ciągle działa, nawet gdy jest to niemożliwe, aby to zrobić. Dzieciak mogą bezpiecznie bawić się i odpoczynku, zawsze zadaje wiele pytań, ale nie mogę sobie przypomnieć ani jednej odpowiedzi. Wiele aktów i czynności są całkowicie zepsute, dziecko, często łamie rzeczy lub uderza naczynia. Nawet we śnie nie jest on cichy – ciągle budzi się, podrzucając i toczenia, czasami krzyczy przez sen.

Nadpobudliwe i czynne: różnice

Często, kiedy rodzice opowiadają o swoim dziecku, że jest nadpobudliwe, włożyli słowem pozytywnym znaczeniu. Ale większość ludzi po prostu myli dwa różne pojęcia – aktywne i nadpobudliwych. Naprawdę dobry, gdy dziecko ciekawski, interesuje się otaczającym ich świecie, docierając do nowej wiedzy. Ale zespół nadpobudliwości psychoruchowej i deficytu uwagi są często ze sobą powiązane, odnoszą się do zaburzeń neurologicznych i behawioralnych. Są najbardziej boleśnie pojawiają się po upływie pięciu lat, co niewątpliwie będzie miało negatywny wpływ na dziecko, uniemożliwiając mu ewoluować wraz z innymi dziećmi.

Aktywne dzieci mogą być ruchome w domu, na placu zabaw z przyjaciółmi w ogrodzie, ale przyszło w ogóle do nich do nowej lokalizacji, na przykład, do odwiedzenia lub do lekarza, natychmiast uspokoić i zacząć zachowywać się jak prawdziwy Demure. Z nadpobudliwe dziecko jest inaczej, niezależnie od okoliczności, miejsca i ludzi, którzy je otaczają: oni zawsze zachowują się w ten sam sposób i po prostu nie może usiedzieć.

Aktywne dziecko może inspirować zwykłej gry, takie jak miecze albo zbieranie puzzle z nadreaktywnego nie wystarczy wytrwałości.

W każdym razie, wszystko jest bardzo indywidualne, więc tylko na podstawie obserwacji, możemy formułować zalecenia dla rodziców. Nadpobudliwe dzieci trudniej przestraszyć, ale niedoceniane próg bólu, boją się niczego, nie myśląc o ich bezpieczeństwo.

Wynika z powyższego, że jeśli dziecko uwielbia zabawy terenowe, lubi uczyć się czegoś nowego, a ta ciekawość nie przeszkadza mu w szkole, w relacjach społecznych, to nie powinno się go nazywać nadpobudliwe. Dziecko po prostu rozwija się normalnie do ich wieku. Jeśli dziecko nie może usiedzieć w miejscu, aby słuchać koniec bajki, lub wykonać zadanie, które wymaga stałej uwagi dla siebie lub histerię, jest nadpobudliwe dziecko. Co należy zrobić rodzice? porady psychologa może pomóc w tej trudnej materii.

Edukacja w szkole

Jeżeli przed rozpoczęciem zajęć w szkole rodzice nie są bardzo zaniepokojeni taką cechę charakteru, a następnie z początkiem treningu widząc wiele problemów, z jakimi borykają się ich dziecka, zaczynają martwić się zbyt wiele. Te dzieci są trudne do zrozumienia, w jaki sposób mogą zachowywać się jak i nie. Dziecko nie wie, gdzie linia dopuszczalne, trudno jest nawiązać relacje z innymi dziećmi i nauczyciela, a po prostu łatwo nauczyć się lekcji. Dlatego niezbędne zalecenia dla rodziców dzieci nadpobudliwych w okresie korekty, a to wiek jest najbardziej krytycznym. Można zabrać swoje dziecko do psychologa. Jeśli masz nadpobudliwe dziecko, trzeba przestrzegać zaleceń ekspertów we wszystkim.

Ważne jest, aby pamiętać, że nadpobudliwość i deficytem uwagi są często w połączeniu z innymi poważnymi problemami.

Porady dla rodziców nadpobudliwych dzieci

Nadpobudliwe dziecko, co należy zrobić rodzice? porady psychologa, których należy przestrzegać, patrz poniżej.

Ważne jest, aby ostrożnie podchodzić do bezpieczeństwa, należy usunąć wszystkie niebezpieczne i ostrych przedmiotów z pokoju, wyłączyć urządzenia, jak zwykłe dzieci często coś złamać lub odpadać i uderzać, i nadpobudliwe zdarza się dwa lub trzy razy więcej.

Jeśli coś jest ważne, aby zasymilować się nadpobudliwe dziecko, porady psychologiczne dla rodziców byłoby użyteczne. Musisz upewnić się, że słucha. Nie wystarczy do niego zadzwonić – trzeba się skontaktować, zdjąć z zabawkami wzroku, wyłączyć telewizor lub komputer. I właśnie upewniając się, że dziecko naprawdę słuchać, można rozpocząć z nim rozmowę.

Konieczne jest ustalenie zasad w rodzinie, że dziecko będzie nieubłaganie następuje. I to jest bardzo ważne, że są one zawsze wykonywane codziennie, bez wyjątku, niezależnie od okoliczności. Na nich ważne jest, aby stale przypominać dziecku powtórzyć, że każde zadanie należy wykonać zawsze, i zrobić coś zabronione.

To bardzo ważny szczegół tryb. Dziecko powinno się uczyć, aby wykonać cały czas, wyjątek nie może być wykonane nawet w weekend. Na przykład, zawsze wstawać w tym samym czasie, na śniadanie, odrabiania zadań domowych, pójść na spacer. Być może jest to zbyt trudne, ale najbardziej skuteczne. Jest to reguła pomoże dalej dziecku dostosować się do szkoły i przyswoić nowy materiał.

Te dzieci są bardzo wrażliwe na nastrój, więc jest to bardzo ważne, że emocje, które otrzymali, były pozytywne. Konieczne jest, aby chwalić je nawet dla niewielkich osiągnięć. Niech czuje, że jego rodzice są z nich dumni. Powinny wspierać dziecko w trudnych chwilach dla niego często mówi o miłości do niego przytulić.

Możliwe jest zorganizowanie systemu zachęt, na przykład, jeśli cały tydzień był zachowuje się dobrze, w weekendy robi się trochę prezent lub wypad na przyrodzie, turystyka kino, muzeum. Niech rodzice wymyślić spółdzielczych gier, które będą porwać dziecko. Oczywiście, czas, cierpliwość i pomysłowość zajmie dużo, ale wynik nie potrwa długo.

Ważne jest, aby monitorować ogólną atmosferę w rodzinie, tak, że wszystkie konflikty przeszły malucha, a przede wszystkim nie może być tak, że brał udział w nich.

Jeśli dziecko źle się zachowywał, a następnie możemy karać, ale nie za dużo, ale z battering zrobić lepiej odmówić.

W nadpobudliwe dziecko nigdy nie wysycha energię, więc jest stale konieczne do stworzenia warunków tak, że jest gdzieś pójść. Dziecko nie powinno już chodzić w powietrzu, przechodząc do sekcji sportowych do zabawy. Ale tu też istnieje istotne zastrzeżenie: dziecko musi być zmęczony, ale nie zbyt przepracowany.

Blokowanie coś dla dziecka, ważne jest, aby zapewnić mu alternatywę, ze spokojnym głosem, wyjaśniając, dlaczego jego działania są błędne.

Nie można trzymać dziecko w miejscu, zdominowany przez dużych tłumów, jego umysł już nadmiernie wrażliwe i słabe, a tłum może doprowadzić do nadmiernej stymulacji układu nerwowego, więc unikać imprez publicznych, supermarkety pęd godzin. Ale spaceru na świeżym powietrzu, wycieczki do przyrody korzystny wpływ na dziecko. Zagraj to dziecko lepiej z tylko jedną.

Nie złego się stanie, jeśli rodzice zavedut dziennik obserwacji, które będą mogli obserwować wszystkie zmiany i występujące z nadpobudliwych reakcji dziecka do otaczającego nas świata. Po dzienniku można pokazać nauczycielowi (to będzie dużo łatwiej wyciągnąć ogólny obraz).

Nadpobudliwe dziecko, co należy zrobić rodzice? Psycholog wskazówki wymienione powyżej pomoże rozwiązać wiele problemów.

Praca w szkole

Początkowo nauczyciel musi być świadomy obecności nadpobudliwe dziecko w swojej klasie, aby nadal budować poprawnie pracować z nim, więc rodzice powinni być uprzedzeni nauczyciela, jak również do dzielenia się wszystkie dostępne informacje.

W pierwszej kolejności dziecko musi siedzieć jak najbliżej nauczyciela – jak ten ostatni będzie znacznie łatwiej kontrolować dyscypliny. Ważne jest również, że dziecko miało możliwość w dowolnym momencie zadać wszystkie niezbędne pytania.

Wszystkie zadania nauczyciel powinien pisać na pokładzie i przez pewien okres czasu, aby dać tylko jedną pracę. Jeśli zadanie jest zbyt duża, to musi być podzielone na kilka części, aby ograniczyć czas wykonania i stale monitorować ich wykonanie.

Nadpobudliwe dziecko przez długi czas trudno jest siedzieć w jednym miejscu, a jeszcze w tym samym czasie do zapamiętania materiału opisanego. Konieczne jest zatem, aby trenować go konsekwentnie, aby angażować go w lekcji, nawet jeśli dziecko jest spinning, krzycząc, wiercąc się na krześle. Dzieciak następnym razem puszczeniu skupić się tylko o tym, jak bezpiecznie zachowywać.

Musiał się poruszać, więc to naprawdę nie jest dużo do oglądania jego zachowanie w klasie, niech biegają na boisku szkolnym lub siłowni.

Również dzieci są często złapany w błędnym kole: pochwała dla nich są niezbędne, ale warto nauczyć się niesamowite wysiłku. Ze względu na fakt, że nie są one ostrożny i nie może normalnie Focus, robią dużo błędów i niechlujstwa pracy. Dlatego początkowo należy traktować je mniej surowo.

Podczas działania szkoleniowe mogą być wymieniane kilka razy, a jeśli zwykłych dzieci jest to korzystne, przełącznik nadpobudliwe jest znacznie trudniejsze. Dlatego muszą być zabezpieczone wcześniej, aby dać szansę na przygotowanie.

Z tych dzieci nauczyciel pracować bardzo ciężko, ale nadal, jeśli znajdziesz odpowiednie podejście, wynik jest doskonały. Nadpobudliwe dzieci są dobrze rozwinięte intelektualnie, jak wynika z różnych badań, ale trudno poradzić sobie z ich temperamentu.