173 Shares 2436 views

Windows nie działa ( „Kalina”): możliwe awarie i ich usuwanie

Dzisiaj bardzo często na podwórkach widać krajowy „Kalina” z „AvtoVAZ”. Maszyny te są bardzo lubi ludzi, choć często krytykowane za ich jakość wykonania. Jak w przypadku wszystkich samochodów krajowych i zagranicznych, każda seria ma swój własny choroby – na przykład nie działa okien. „Kalina” nie jest wyjątkiem, więc ważne jest, aby znać powody rozczarowujących awarii, a także, aby móc je wyeliminować.

Typowe przyczyny awarii

regulator okno – jest to przydatna rzecz. Uszkodzenie to może wiązać się z różnych powodów. Wszystkie te powody są podzielone na problemy elektrycznych lub różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. A pierwsza i w drugim przypadku, naprawa okien ( „Kalina” nie jest wyjątkiem) mogą być wykonywane niezależnie w garażu.

usterki elektryczne

Przede wszystkim problem z oknami pracy jest powiesić szczotki w kolektorze silnika elektrycznego, dzięki której mechanizm napędzany jest przez podnoszenie / opuszczanie okulary. Dzieje się tak ze względu na fakt, że w czasie pracy silnika elektrycznego przegrzania grafit szczotki i gniazdo z tworzywa sztucznego, w którym są zamontowane, z wysokiej temperatury topi. Prowadzi to do tego, że szczotka jest po prostu przyklejają się do gniazda z tworzywa sztucznego. Ponieważ „AvtoVAZ” nie jest gotów zrezygnować z plastiku i wymienić gniazdo na metalu, udoskonalić projekt będzie musiał właścicieli samochodów. Przy wysokich temperaturach, gdy szczotka trzymać się ściany gniazdem plastikowym, tracą mobilność. Gdy dane są już nieco zużyte, że nie docierają do płyty kolektora. Wiosna nie może przesunąć szczotkę sterczały i nie wciskając je do kolektora. Rozwiązywanie tego problemu jest możliwe tylko za pomocą ingerencji mechanicznej. Ze słów właścicieli, naprawa okien ( „Kalina”) jest demontaż pokrycia drzwi i demontażu silnikiem.

Sprawdzić bezpiecznik

Inną częstą przyczyną problemów z operacji podnoszenia systemu jest związana z silnym obciążeniem doświadczają kontaktów na wspólnym pilocie okiennej. Jako eksperci „AvtoVAZ” nie jest przewidziane w schemacie jednostki przekaźnikowej wydzielina nie jest w stanie wytrzymać takie obciążenia. Wskutek odmawia, a przednie i tylne okna. W tym przypadku właściciel będzie musiał rozwiązać pilota. Jeśli chciał wykonywać swoje funkcje naraz oknami na wszystkie strony, to zaleca się, aby sprawdzić integralność bezpiecznik 30 A. Znajdź powinno być pod maską, w bloku montażowym. Jeśli ten element jest spalony, a potem zobaczymy, ciemnym miejscu, w którym doszło do zwarcia. Nie będzie również żadnych dodatkowych sprawdzania stanu izolacji przewodów. Jest to szczególnie potrzebne, aby dokładnie zobaczyć druty w miejscach przejścia korpusu do drzwi.

Jest napięcie?

Należy również sprawdzić obecność napięcia na zaciskach silnika elektrycznego, który napędza mechanizm szyby. Często ten węzeł nie z powodu braku dostaw. Jeśli nie ma prądu, trzeba spojrzeć na otwartym obwodzie. Zwykle problem należy szukać w jednostce sterującej i przekaźnika. Warto też wyczyścić kontakty pilota. Okna często powodem samochodu „Łada Kalina” nie działa (prawy lub lewy).

Defekty w mechanice

Co może zakłócać prawidłowe działanie silnika elektrycznego? Zaleca się, aby skontrolować tarczę napędową. Jeśli szyba zaczyna reagować po naciśnięciu przycisku, kiedy tylko stukanie do drzwi, a potem pilnować umywalki. Aby rozwiązać ten problem, demontaż obudowy i wirnika i oczyścić części papierem ściernym.

Jeśli naciśniesz przycisk kierowca może usłyszeć charakterystyczny growl i szkło nie ruszają, tyle zużyte reduktor biegów z tworzywa sztucznego. Naprawy nie są możliwe – tylko wymiana.

Innym powodem, dla okna nie działa ( „Kalina” wszechstronny człowiek nie jest wyjątkiem) – jest wilgoć wewnątrz drzwi i utlenianie systemów mobilnych. W wyniku tego klina mechanizmów utleniania.

Jeśli w trakcie przemieszczania szkła można usłyszeć bardzo głośny hałas, to konieczna jest wymiana łożyska skrzyni biegów. Jeśli spróbujesz zamknąć okno drga szklane, to jest przekrzywiony lub w filmowych ciał obcych.

Zdarza się tak, że mechanizm nie działa nawet po wymianie silnika. Wtedy problem tkwi w kablu. Należy wymienić. Dla samochodu „Łada Kalina” koszt odtworzenia będzie około 300-400 rubli, ponieważ kabel nie był sprzedawany oddzielnie.

Rozwiązuj problemy z elektryką

Pierwszym krokiem jest przygotowanie zestawu narzędzi. Również upewnić się, trzeba testera. Zaleca się, aby znaleźć dużo miejsca – w tym procesie ma się kręcić wokół samochodu. Teraz trzeba ustalić złamane szyby.

Sprawdzić bezpiecznik

Po lewej stronie kolumny kierownicy to drzwi powinny być otwarte. Jest to jednostka montażowa z bezpiecznikami. W celu otwarcia urządzenia, tyle delikatnie podważyć śrubokrętem.

Konieczne jest, aby znaleźć oznaczenie F2 bezpiecznik. Jest on odpowiedzialny za pracę szkła obwodu elektrycznego. Są dwie opcje – albo bezpiecznik przepala albo on, a następnie należy szukać problemu gdzie indziej.

konsola

Jeśli bezpiecznik jest nadal w całości, a szkło nie podnosić lub niższy, należy przejść do panelu sterowania na drzwiach kierowcy. Z pomocą tego samego śrubokręta zdjąć plastikową osłonę – poniżej karty chcesz dotrzeć. Jest to przełącznik – zaleca się, by sprawdzić zaciski lądowania, a także okablowanie. Problemy tego panelu będzie wyjaśnić, dlaczego nie ma tylne szyby pracy „Kalina”. Można sprawdzić przełącznik z testera, a jeśli uszkodzony, należy go wymienić.

okablowanie

Jeżeli przełącznik pracy, to należy przejść do następnego kroku. Aby to zrobić, demontaż pokrycia dachowego, w zależności od której stronie szyby nie działa tak jak powinno. Po zdemontowaniu szyby będzie widoczne z mechanizmu z silnikiem z przewodów.

Głównym celem teraz – sprawdzić za pomocą testera okablowania i napędem elektrycznym. Demontaż silnika, gdy nie jest to konieczne – wszystko to łatwo zrobić za pomocą multimetru. Jeśli nadal z silnikiem zamówienia, to zaleca się, aby go zastąpić. Dla samochodu „Łada Kalina” cena takiej wymiany będzie 500 rubli.

Często kierowcy nie chcą oczyścić szybę z lodu i śniegu – w celu ułatwienia ich życie, używają automatycznego czyszczenia. Jego istotą jest obniżenie szybę, a gdy zaczyna wchodzić wnękę drzwi, warstwa śniegu i lodu będą usuwane automatycznie. Ale to jest bardzo złe – obciążenie silnika są niesamowite, że prędzej czy później doprowadzić do zakleszczenia stojana lub wirnika. W efekcie – nie działa okien.

„Kalina” i zastąpienie okna skrzyni biegów

Po pierwsze, trzeba kupić skrzynię biegów. Teraz są one sprzedawane w tym samym opakowaniu z silnikiem. Następnie, demontaż drzwi wykończenia. Eksperci nie polecam do wykonania tej operacji w okresie zimowym w zimny dzień, jak boazerii na „Kalina” jest przymocowana do miękkich plastikowych klipsów. Jeśli elementy mocujące odpadnie, będziesz musiał go trzymać. Następnie odkręcając śruby i inne elementy mocujące, które utrzymują wewnętrzną klamkę otwierania. Wiązka przewodów i głośniki są odłączone.

W następnym etapie bezpośredniego przędzenia szkła, który jest prowadzony w prowadnicy. Konieczne jest, aby odkręcić cztery śruby na klucz 10. W rezultacie, szkła opadają na dno. Należy również usunąć zasłonę, która jest przymocowana do dolnej części szyby. Himself szyby ustalona na 4 nakrętki na lewej i prawej prowadnicy 4. Ponadto, trzy orzechy siłownika odbywa.

Blok zdemontowane przez otwory technologiczne. Ten wózek i dwie prowadnice. W ostatnie odbyły przewodu sterującego skrzyni biegów. Na kablu w dwóch miejscach ma pierścień przymocowany do wagonów. Przekładnia składa się z dwóch części połączonych ze sobą śrubami. Jeżeli ostatnia odkręcić, silnik będzie rozpadać się na dwie części. W jednym jest wałek zębaty silnika. Druga część – bęben ze szczególnym rowków.

Po wymianie skrzyni biegów muszą być zbierane w odwrotnej kolejności, i można cieszyć się mechanizm REANIMOWAĆ. Siłownik jest tani, a jego wymiana jest bardzo prosta.

Przed montażem należy sprawdzić i nasmarować kabla ostrożnie. Jeśli po tym czasie pojazd „Kalina” nie działa okna jazdy, to zaleca się, aby sprawdzić wzmacniacz lampowy. Aby okna są całkowicie opuszczone, skrócić zderzaki gumowe.

biegi zamienne

Jeśli okna chętnie opada, i nie chce wstać, to trzeba wymienić koła zębate. Pierwsza operacja – obicia demontaż wraz z jednostki sterowania. Następny obrócił trzy śruby mocujące siłownik. Potem odwracają się nakrętkę mechanizmu mocowania śrub i okiennych, nie zapomnij odłączyć złącze. Dalsze wycofany bezpośrednio reduktor, śruby mogą obracać się i usuwa się pokrywę. Za pomocą śrubokrętu usunięty, a jego obudowa przekładni musi być dokładnie oczyszczone. Łożysko i robak należy również starannie smarować. Potem wszystko dzieje się w odwrotnej kolejności.

Jeśli system Windows nie działa ( „Kalina” hatchback – nie jest wyjątkiem), a następnie po takim wymiana musi być sprawne, ponieważ biegu – jeden z typowych przyczyn mechanizmu wyjścia działania.

Jeżeli wszystkie te środki nie pomogą, a następnie zmienić cały mechanizm jest całkowicie razem z silnikiem. Demontaż nie jest tak trudne, najważniejsze – aby kupić maszynę jakości. Części zamienne na sprzedaż mogą różnić się od tych określonych w fabryce.

koszt

Ile nowego okna w „Kalina”? Cena oryginalnego mechanizmu wynosi 1500 rubli. Możesz też kupić analogi. Na przykład, firma LSA okno silnik można kupić za 500 rubli.

wniosek

Tak, znaleźliśmy przyczyny nie okna pracy w samochodzie krajowej „Lada Kalina”. Jak widać, rozwiązać usterka moc nawet początkujący kierowca. W tym przypadku, części „Kalina” można znaleźć w każdej dziedzinie swojego miasta.