770 Shares 1189 views

O błędzie „Pamięć nie może być odczytana"

W systemy operacyjne windose błędzie „Pamięć nie może być odczytana», być może, jest jednym z najczęściej. Różne guru na stronach internetowych przedstawia zalecenia dotyczące sposobu, aby usunąć i przywrócić normalne funkcjonowanie systemu. Nie jest zaskoczeniem, że każda opinia „Jestem w porządku, a inne nie.” Tu są tylko podane wskazówki nie zawsze są skuteczne. Jednakże, nie ma oszustwa: komunikat „Pamięć nie może być odczytana» może wystąpić ze względu na kilka powodów, dlaczego i jak rozwiązać ten problem, istnieje również kilka.


Najpierw trochę teorii. Jedną z zalet najnowszych systemów operacyjnych firmy Microsoft – przeprojektowany i ulepszone zarządzanie pamięcią. Jeśli 9h windose różne wypadki i restartuje były powszechne, a nawet ciągła praca w trybie normalnym, może prowadzić do problemów, w linii oparte na jądrze NT, Win tym czasie nadano najwyższy priorytet. W efekcie komunikat o błędzie związanym z pamięcią niemal przestały się pojawiać, ponieważ działa mechanizm został radykalnie zmieniony. Nawiasem mówiąc, to dlatego początkujący użytkownicy, aby rozpocząć znajomości ze światem technologii cyfrowej przez Win 7, może nawet nie wiedzieć, co to jest „niebieski ekran śmierci» (BSOD). Microsoft powinien zapłacić daninę – niezawodność systemu znacząco wzrosła. Skąd więc forum podejmowane są pytania od użytkowników błędzie „Pamięć nie może być odczytana»?

Mechanizm działa w następujący sposób: gdy każdy menedżer programu System przydziela mu szczególny fragment pamięci samodzielnie. Pozwala to na optymalny sposób realizacji działania aplikacji w systemie wielozadaniowym. Jeśli program działa próbuje uzyskać dostęp do pamięci poza przydzielonego miejsca, a następnie komunikat „Pamięć nie może być odczytana» i program się zamyka. W związku z tym możliwe jest, aby zapewnić stabilność systemu operacyjnego. Jest dość oczywiste, że problem często tkwi w nieprawidłowym działaniem aplikacji innych firm, i oczekiwać pomocy od firmy Microsoft nie jest konieczne. Cóż, teoria jest zakończona i można przejść do praktycznych zaleceń.

Jedną z najczęstszych przyczyn – błąd pamięci sprzętu, które miały miejsce w jednym z modułów zainstalowanych. Wystarczy pamiętać, że to się stało w twarz kilka razy, więc zalecenia nie są bezpodstawne. Chociaż nowoczesne układy pamięci są wystarczająco wiarygodne, a problemy, a jeśli nie są, to często trzeba zameldowaniami z komunikatów o błędach. Zanim wydasz weryfikacji programowania, konieczne jest, aby otworzyć obudowę i wyjąć moduły pamięci. Oczywiście, pod warunkiem, że sprawa nie gwarantuje szczelną naklejkę. Grzebień moduły miedzi styka muszą być starannie oczyszczone materiały piśmienne gumki czasem pojawiła tlenki pogarszają elektryczne przewodnictwo i gumki je usuwa, miedzi Polerowanie na połysk. Następnie pamięć delikatnie wprowadzano z powrotem do gniazda, nie zapominając zatrzaski ubocznych. Od tego momentu powinno być monitorowane, aby sprawdzić, czy błąd zniknął.

Jeśli wszystko jest powtarzane, będzie musiał uciekać się do wyspecjalizowanych programów. Jednym z najbardziej skutecznych, co daje prawie 100% w wyniku wykrycia – jest Memtest86 + (nie mylić z TestMem). Funkcja – że test jest przeznaczony do uruchamiania w systemie DOS, więc należy pobrać z obrazka dewelopera być zapisywane na dysku (dysk flash USB) i przygotować nośnik zgodnie z instrukcją. Pozostaje do rozruchu z nośnika i przetestować całą pamięć. Jeśli zostaną znalezione błędy, należy sprawdzić każdy moduł osobno.

Nawiasem mówiąc, czasami przyczyną błędu jest pompowany czasy lub komponenty przyspieszenia. Dlatego konieczne jest, aby usunąć przyśpieszenie (jeśli są dostępne) i sprawdzić prawdziwe i rzeczywiste czasy (można znaleźć w programie CPU-Z).

Mała rada: ATE problem występuje tylko z konkretnej aplikacji, konieczne jest odnowienie lub nie korzystać, spróbuj zastąpić analogową. I, oczywiście, należy zastosować oryginalny system operacyjny, zamiast zgromadzenia.