862 Shares 8989 views

Jak zdezynfekować kota w niewłaściwym miejscu: porady i sztuczki

W chwili, gdy ktoś zabiera kota w swoim domu, powinien natychmiast zacząć naukę zwierzaka na tacy. Trzeba to zrobić, aby nie odpowiadał potrzebom w niewłaściwych miejscach.
Od pojawienia się kociaka w domu, jego właściciele natychmiast muszą zwrócić uwagę na kwestię nauczania zwierząt, aby przejść do toalety w tacy. Jest to konieczne, aby później nie było wątpliwości, jak zdezorientować zwierzaka, aby popełnił błąd w niewłaściwym miejscu. W tym celu zwierzę nie powinno być poddawane surowym metodom wychowania, ponieważ w końcu nie przyniesie żadnych rezultatów. Zwykle kociaki szybko przyzwyczajają się do tacy z specjalnym wypełniaczem. Aby dowiedzieć się, który wypełniacz dla miotu kotów jest tańszy, możesz przeprowadzić analizę oferowanych produktów tej kategorii w sklepach internetowych. Jeśli zwierzę, które osiągnęło dojrzałość płciową, zaspokaja swoje potrzeby w niewłaściwym miejscu, może to być sygnał o możliwych problemach zdrowotnych lub oznacza granice swojego terytorium. Zanim zdecydujesz się zdezynfekować kota w niewłaściwym miejscu, musisz upewnić się, że pies jest zdrowy i obecnie nie ma sytuacji stresowych.

Następnie musisz uważnie obserwować zwierzę, a gdy próbuje się ukryć w odludnym miejscu, należy je zabrać do tacy, która jest umieszczona w kawałku tkaniny zwilżona moczem. Takie manipulacje są ważne, aby powtarzać się regularnie, aby zwierzę mogło zapamiętać kolejność swoich działań i odłożył wspomnienia, aby przejść do toalety. O tym, jak odstawić kota, aby złorzeczyć w niewłaściwym miejscu, możesz nauczyć się od doświadczonych hodowców. Mogą podzielić się użytecznymi wskazówkami, które mogą pomóc właścicielowi zwierząt radzić sobie z sytuacją poprawnie. Ważne jest, aby pamiętać, że taca z wypełniaczem powinna stać w łatwo dostępnym miejscu. Ale w żadnym przypadku dom z kotami nie będzie z nim. Przestań zwracać uwagę na zwierzaka z niewłaściwych miejsc, gdzie craps i przy użyciu specjalnego aerozolu neutralizuje trwały i ostry zapach kota moczu. Takie fundusze można kupić w każdym sklepie z żywnością dla zwierząt domowych.

Jeśli właściciel nadal nie śledzi i znalazł swojego zwierzaka potrzebującego w niewłaściwym miejscu, nie próbuj go przestraszyć i dźgać go w kale. W tym przypadku konieczne jest rozpylanie zwierzęcia wodą. Koty bardzo go nie lubią, więc zwierzę natychmiast zrozumie, że właściciel nie zgadza się z czynem.

W literaturze referencyjnej podano niektóre zalecenia dotyczące dezynfekcji kota w niewłaściwym miejscu. Aby to zrobić, musisz zainstalować miski z jedzeniem i wodą, w których zwierzę sprosta jego potrzebom. Albo można umieścić na tym miejscu mebelkę lub zamknąć pokój w ogóle, aby kot nie miał pokusy, aby przejść na emeryturę w niewłaściwym miejscu. Najważniejsze jest cierpliwość i pamiętać, że proces przyzwyczajania zwierząt do tacki jest długi i czasochłonny, biorąc dość długi czas. Pozytywny wynik zależy bezpośrednio od wytrwałości właściciela kota i jego cierpliwości. Należy pamiętać, że reakcja właściciela na kałużę w niewłaściwym miejscu zwierzaka powinna zawsze być taka sama.

Odpowiadaliśmy więc na ostre pytanie, jak zdezynfekować kota w niewłaściwym miejscu. Powodzenia i cierpliwości w tej trudnej materii!