856 Shares 6563 views

"ZINOL" kompozycji. Dane techniczne. wykorzystanie

"ZINOL" – skład antirust zawierający cynk do 95%. Z punktu widzenia chemii, to rozpuszcza wysokiej masie cząsteczkowej żywic syntetycznych, w których subtelnie rozdrobniony proszek cynku dodana.

Wykorzystywane do ochrony metalu przed czynnikami atmosferycznymi. Doskonale odporna na wodę (w tym morskie) oraz wodne roztwory soli (pH 6 do 9), lecz są niszczone przez działanie benzyny i innych rozpuszczalnikach organicznych.

Stanowi ona gładką warstwę kamienia o kolor jasnoszary, nakładanego na powierzchnię metalu.

Zakres zastosowania

Używany do zimnej ogniowego w różnych warunkach klimatycznych (niezależnie od stażu). Stosuje się go na trzy główne sposoby:

– jako niezależny powłoki;

– odzyskiwania powłok metalicznych cynk;

– w złożonym systemie obronnym jako starter dla materiałów powłokowych.

Jakość spoin nie ulega pogorszeniu po zastosowaniu kompozycji warstwy „ZINOL” Dane, które, przeciwnie, zwiększa niezawodność robót. Jest to jedna z jego cech.

Zastosowanie kompozycja „ZINOL” może nie tylko osoby prywatne (zadaszenia, ogrodzenia i innych produktów). Idealne dopasowanie go do stosowania w zakładach produkcji stali, budownictwa okrętowego, budowy mostów, a także kucia artystycznego. Jeśli firmy poznać wszystkie zawiłości tej kompozycji, to zwykle kupujący nie zawsze ma odpowiednie informacje. Często konieczne jest, aby mówić o różnych szczegółach takich środków jak „ZINOL”: cech technicznych, stosowanie do powierzchni aplikacji. Te informacje można znaleźć w artykule, a także konsultantem w sklepie.

"ZINOL". parametry techniczne

Uszkodzenie warstwy „ZINOL” powierzchni metalu ma kolor jasnoszary, nie jest błyszcząca. Aby dodać połysk, należy użyć kombinacji kolorów „ZINOL” – „ALPOL”, właściwości techniczne, które pozwalają im się połączyć.

Szacuje się zużycie materiału powłoki na jednej warstwie 200-320 g / m2.

Suszenie odbywa się w 20 ° w ciągu pół godziny (aż do trzeciego stopnia). Całkowitym wyschnięciu – na jeden dzień. Warstwę ochronną kształtuje się w ciągu dwóch dni.

Grubość jednej warstwy po wysuszeniu 40-50 mikronów.

W atmosferze suchego temostoykost oznacza wynosi 120 stopni Celsjusza.

Przygotowanie powierzchni i nakładania

Dla lepszego właściwości powłoki po nałożeniu warstwy ochronnej i oznacza „ZINOL” leczyć specyfikacje powierzchnia musi spełniać. W tym celu jest oczyszczany z pyłu i zanieczyszczeń, a następnie odtłuszczona. Zaleca się przeprowadzenie ewentualnych strzałowych ścierny czyszczone powierzchnie. Następny zagruntowane „ZINOL”. Cechy techniczne środki można go używać w następujących warunkach:

– temperatura w zakresie od -15 do + 40 ° C;

– przy wilgotności względnej 90%;

– fabryka lub warunki życia.

W niektórych przypadkach istnieje potrzeba stosowania kompozycji w wielu warstwach. W tym samym czasie pomiędzy warstwami musi czekać do czasu poprzedniego wyschły. Współczynnik odstępu zależy od temperatury i grubości warstwy. W związku z tym, określa się na „tack”: Jeśli w dotyku kleistość i brak śladowych w lewo, to znaczy, że suszy się.

Inne materiały niosące są stosowane nie wcześniej niż po upływie 24 godzin. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy za pomocą „ALPOL” – specjalną farbą. „ZINOL”, którego cechy są odpowiednie dla tego tuszu musi wyschnąć tylko dwie godziny.

Szczególną podejście powinno być do artykułów, które będą wykorzystywane w mediach ciekłych. Suszy się je przez co najmniej 7 dni po malowanie, a dopiero potem może zostać umieszczony w nieprzyjaznym środowiskiem.

We wszystkich przypadkach, suszenie musi odbywać się w warunkach naturalnych, bez użycia wentylatorów i dmuchaw.

Kompozycja jest stosowana „ZINOL” na różne sposoby:

– poprzez rozpylanie (powietrze i hydrodynamicznego);

– szczotka;

– wałek.

Certyfikaty jakości

Narzędzia wysokiej jakości potwierdza szereg certyfikatów i wyników badań przeprowadzonych w różnych dziedzinach, takich jak budowlane (cywilnego, transportu, energii elektrycznej).

środki bezpieczeństwa potwierdziły zawarcia sanitarno-epidemiologicznych.

Jest to świadectwo rejestracji państwowej.

warunki przechowywania

Skład sklep powinien być w szczelnie zamkniętym pojemniku, z dala od źródeł ciepła i światła. Okres przydatności do użycia zgodnie ze wszystkimi zaleceniami nie więcej niż rok. W przypadku złych warunków przechowywania, oznacza „ZINOL” Charakterystyka techniczna pogarsza ostro.

Składowania dopuszcza się w zakresie temperatur od -40 ° C do + 40 ° C. Środki przenoszące w tych samych warunkach.

Jeśli „ZINOL” jest przechowywany w niskiej temperaturze przez dłuższy czas przed użyciem należy ogrzać co najmniej jeden dzień.