797 Shares 4644 views

Odwróconą osmozę system oczyszczania wody

System filtracji wody jest aktywnie rozwijany i udoskonalany na wiele sposobów. W rezultacie jest bardziej efektywne i funkcjonalne środki czyszczące, które również zapewniają wysoki stopień oczyszczania wody. Jednym z głównych kierunków rozwoju takich urządzeń jest element filtrujący bezpośrednio. Promowane i nowe metody czyszczenia, które oferują zasadniczo różne podejścia technologiczne do rozwiązania problemu brudnej przetwarzania wody. Jednakże, pomimo pojawienia się nowych systemów, utrzymuje popyt na rośliny odwróconej osmozy znanych z tradycyjnego systemu filtrującego. Jednakże, w celu zwiększenia efektywności takiego sprzętu, wielu producentów eksperymentują z ich konstrukcji i zawartości funkcjonalnej.


Instalacja odwróconej osmozy aparatura

Urządzenie to jest system oczyszczania wody wielostopniową, której działanie jest dostarczenie filtra na zasadzie odwróconej osmozy. Zaczyna się wykonanie funkcja czyszczenia wstępnego filtrowania. Na tym etapie, to jest eliminowane bardzo ciężkie i duże, niebezpiecznych składników, w tym cząstki mechaniczne wtrącenia metali ciężkich, produktów naftowych pestycydami i innymi zanieczyszczeniami. Efektywność tego procesu zależy od systemu czyszczenia kasety filtrów wstępnych, jak również ich liczby.

Następnie rozpoczynają pracę podstawową jednostkę filtracji. Membrany odwróconej osmozy w centralnej jednostki wykonawcze do oczyszczania drobniejszą usunięcie wody z wirusów, bakterii i substancji organicznych, nieorganicznych. Zasada działania tego urządzenia jest oparte na połączeniu czystej i brudnej wody, po czym poddaje się ciecz przechodzi przez membranę, o którym mowa powyżej. Obowiązkowe część urządzenia zawiera zbiornik do przechowywania. Jest w nim i jest membrana, przez który jest również kontrolowana przez poziom wody.

Jakie parametry są brane pod uwagę przy wyborze?

Główny układ filtracji podziałowej roboczego jest szybkość oczyszczania. To zależy od wielu czynników – charakterystyka membrany służył do temperatury wody. Na przykład, układ poziom podstawowy domowy może oczyszczania minut 40-50 ml. Szansa średnie jednostki zostały działających z prędkością 100 ml, a najbardziej produktywny dostarczyć około 200 ml. bierze się pod uwagę liczbę poziomów obróbki, które wprowadza konkretnej instalacji odwróconej osmozy, bez dodatkowych elementów filtrujących. Standardowe systemy wyposażyć 4-6 elementów, które tworzą jednostkę centralną do uzdatniania wody.

dodatkowa funkcjonalność

System filtr wstępny, do niedawna uważane za wskaźnik premii ustawienie i dostarczane jako wyposażenie opcjonalne. Dziś jednak takie rozwiązania są dostarczane w wersji podstawowej, a nawet modeli low-end, które nie można powiedzieć o dodatkowych etapów oczyszczania. Na przykład, producenci obejmować różne etapy wytwarzania filtracji wody wyspecjalizowanych bariery, które współpracują ukierunkowany na usuwania niepożądanych składników ciekłych. Zatem pewne bakterie są eliminowane i sole.

Nowoczesny zakład odwróconej osmozy jest zdolny nie tylko do czyszczenia, ale również specjalny sposób, aby zmienić właściwości wody. Model Premium w kilku wersjach, na przykład, przeprowadzić jego łagodne wyeliminować skalę, ale także pełnić funkcję klimatyzacji. Ważne jest, aby pamiętać, że realizacja tych zadań nie może obyć się bez użycia specjalnych filtrów. Przeciętnie, na przykład, często używa sprasowane cząstki węgla aktywnego z kokosa.

Recenzje dla modeli „AQUAPHOR”

Jednym z najbardziej znanych krajowych producentów systemów filtracji wody. Produkty tej marki są wysokiej jakości czyszczenia, i to nie tylko skład, ale także o przydatności do spożycia. Wiele osób wskazuje na przyjemnych cech smakowych cieczy. Również, model „AQUAPHOR” tradycyjnie znane z oryginalnego wykonania projektu, dzięki czemu konstrukcja doskonale pasuje do instalacji w środowisku kuchni. Co do wad, odwróconej osmozy producenta duża ilość wody zużywanej w tzw drenażu. Podczas filtracji 150 l, na przykład w taki przepływ może trwać rzędu 600 litrów.

Recenzje dla modeli „gejzer”

Możemy powiedzieć, że ten produkt jest w bezpośredniej konkurencji z powyższej nazwie producenta. Właściciele tych obiektów również podkreślić wysoką jakość czyszczenia, możliwość pracy z dużymi ilościami wody i filtrowania zanieczyszczeń wieloczynnikowych od wielu elementów. Ale są też słabe strony, które mogą zawieść filtr odwróconej osmozy. Instalacja nie jest dostarczany z najwyższej jakości komponentów i detali konstrukcyjnych. sami użytkownicy wskazują na słabość żurawi, błąd w schematach połączeń w ogóle, złożoność realizacji działań instalacyjnych.

Recenzje modele Prio

W każdym znaczeniu zrównoważonej wydajności, ale kosztowny system filtracji, który nie może sobie pozwolić każdy prywatny właściciel domu. Niemniej jednak, nawet wymagających użytkowników wskazują, że modele tej marki uzasadnienie ich zakupu. Odnosi się to również do podstawowych właściwościach czyszczących i ergonomii, a także zewnętrznej wydajności projektowania. Wystarczy powiedzieć, że leczenie osmozy odwróconej Prio ścieków wyposażona w łatwy w obsłudze i solidne zasady mieszkaniowe aktualizacji dostaw.

Cena emisyjna

Najprostsze modele, które realizują podstawowy poziom czyszczenia przy minimalnej ilości dostępnej na rynku 4-5 tysięcy wody. Rub. Bardziej wyrafinowane modeli wyposażonych w membrany węgla wysokiej jakości, w szczególności, może być oceniony i 10.000. Następnie koszt będzie wpływać na parametry techniczne i konstrukcyjnej urządzenia, w tym stosowanie materiałów wytwarzania. Jeśli chcesz odwróconej osmozy przemysłowej, trzeba polegać na kwotę w przedziale 50-70 tys. Premia ta systemów high-tech, które implementują czyszczenia prawie wszystkich znanych rodzajów zanieczyszczeń płynącej wody. Pakiet taki system może zawierać wiele pomp podwyższania ciśnienia marki plastikową wkładkę z zaworem ceramicznego, zaś w niektórych przypadkach, automatyczna kontrola procesu filtracji znaczy.

wniosek

Zasada uzdatniania wody poprzez odwróconą osmozę sama otworzyła wiele możliwości filtrowania. Ale nie zapominaj, że czyszczenie wielostopniowa może mieć negatywne strony. Na przykład, wraz z zanieczyszczeniami i jest w stanie wyeliminować elementów użytkowych kompozycji. W związku z tym, że nie jest niebezpieczny działa odwróconej osmozy z minimalną zestaw cienkich membran filtracyjnych. Ponadto modele te różnią się, a wysoka prędkość przepływu, aby zapewnić na wyjściu dużej ilości zasobów wody w krótkim czasie. Jednakże stosowanie specyficznych membran z naciskiem na pewnego rodzaju zanieczyszczenia dzisiaj, pozwala kontrolować teren czysty, prowadzenia listy soli mineralnych i mikroorganizmów.