430 Shares 8214 views

Tic u dziecka: leczenie, przyczyny

Nerwowy tik nazywany mimowolne, nagłe i powtarzające się skurcze mięśni. Choroba ta jest znana wielu ludzi, ale większość dzieci cierpi aż do dziesięciu lat. Rodzice nie od razu zauważyć tiki dziecko, leczenie z tego powodu został przełożony. Z biegiem czasu, częste mruganie lub kaszel alarmujące dorosłych i dziecko są specjalistą. Ponieważ zwykle wszystkie wskaźniki są normalne, radzi, aby skierować do neurologa. Tylko wtedy, gdy rodzice zaczynają radzić sobie z tym problemem. Rozpoznanie choroby trwa długo, więc nie zwlekaj. Lepiej jest szukać pomocy, gdy tylko tam były znaki ostrzegawcze.


W jaki sposób zaznaczyć i kiedy się pojawia?

Częściej niż nie zredukować najbardziej widoczne na twarzy i szyi. Mogą pojawić się miga, shmyganem nos, ruchy głowy i ramion, skurcze usta i nos. Czasami dziecko ma kilka objawów.

Neurolodzy twierdzą, że najbardziej niebezpieczny wiek, gdy choroba jest najbardziej prawdopodobne wystąpienie – 3-4 lat i 7-8 lat. Tłumaczy to osobliwości ciała: w tym wieku dzieci mają do czynienia z różnymi kryzysami oraz do przejścia na nowe etapy życia.

symptomatologia

Aby zidentyfikować tego zaburzenia nie jest łatwe, ponieważ od dłuższego czasu, ani dziecko, ani rodzice nie są świadomi, że ruchy są mimowolne. Najważniejszym kryterium, które powinno ostrzec – jest niemożność kontrolowania skurczu mięśni. Gdy jest nerwowy tik, oczy dziecka może szybko migać i drgać. Jest to jeden z najczęstszych objawów.

Rodzaje tików nerwowych

W zależności od tego jak długo choroby, tiki sklasyfikować następująco:

  • Tranzystor. W tym przypadku, objawy są mniej niż rok.
  • Przewlekły. To trwa dłużej niż rok.
  • zespół Gilles de la Turetta. On rozpoznaje się, gdy dziecko ma tiki ruchowe i rozległe przynajmniej jeden wokal.

Jeśli znajdziesz KTI w dziecko, leczenie będzie zależeć od tego, co mięśni grupy są zaangażowane. Tak więc choroba może być podzielone na typy:

– lokalne (jedna grupa mięśni);

– wiele grup (liczebność);

– uogólnione (wyciąć prawie wszystkie mięśnie).

Tiki mogą być wokal i silnik. Ten pierwszy odnosi się sniff, kaszel, i innych. Zgodnie z drugim, odnosi się mimowolne ruchy części ciała.

Dlaczego pojawia się to zaburzenie?

Kiedy pojawiają się tiki u dzieci, przyczyny tego zjawiska są bardzo zaniepokojeni ich rodziców. Aby obraz stał się jaśniejszy, eksperci zalecają, aby pamiętać, jakie wydarzenia poprzedziły te manifestacje. Zazwyczaj, choroba jest powodowana przez kompleks powodów.

dziedziczność

Neurolodzy twierdzą, że ma wartość dominującą. Ale istnieją pewne zastrzeżenia.

Jeśli taka choroba dotyka jedno z rodziców nie jest konieczne, aby dziecko zostało zdiagnozowane jako tik. To świadczy o jego predyspozycji, ale nie gwarantuje zaburzenia.

To jest niemożliwe, aby określić, czy istnieje genetyczna predyspozycja do czynników zewnętrznych. Rodzice mogą mieć problemy psychologiczne, które zostały przekazane przez edukację dziecka i niekontrolowanych emocji. W tym przypadku mówimy o tym, jak reagować, a nie genów.

Emocje i stres

Rodzice przeżywają gdy znaleźli dziecka nerwowy tik. oni rozpocząć leczenie od razu, ale czasami trzeba najpierw pomyśleć o czynniki prowokujące i je wyeliminować. Jeśli specjalista mówi, że przyczyną może być stres, rodzice są sceptyczni. Ale warto pamiętać, że mogą one być zupełnie różne dla dorosłych i dzieci w sytuacjach dla przeżycia. Ponadto, nawet pozytywne emocje, zwłaszcza jeśli są jasne, może pobudzać wrażliwy dzieciak układu nerwowego.

Telewizory i komputery

Pediatric Neurology przejawia się w wielu dzieci, więc rodzice powinni w odpowiednim czasie podejmować środki. Wielkie problemy przynosi długie oglądanie telewizji. Jest to spowodowane tym, że światło migające wpływ na intensywność komórkach nerwowych mózgu. Kiedy to nastąpi zbyt często, to staje się naturalny rytm, który jest odpowiedzialny za spokój.

Brak aktywności fizycznej

Rodzice muszą zrozumieć, w jaki sposób pozbyć się nerwowy tik, ponieważ wpływa na zdrowie psychiczne dziecka i mogą ostatecznie przenieść się z jednej formy do drugiej i rosnąć. Ich głównym błędem jest to, że przywiązują dużą wagę do obciążenia psychicznego dziecka i całkowicie zapomnieć o fizycznej. Konieczne jest również, aby dzieci energia znalazła ujście. W przeciwnym razie może to spowodować odruchowe skurcze mięśni.

Błędy edukacji

Pediatric Neurology mogą cierpieć z powodu cech osobowości rodziców, oni nie kontrolują. Prowadzić do zaburzenia mogą być następujące czynniki.

  • Niepokój matki. Dzieci intuicyjnie czują się jej nastrój i wewnętrzne uczucia, nawet jeśli wygląda spokój. Prowadzi to do tego, że dziecko straciło poczucie bezpieczeństwa i jest w ciągłym niepokoju.
  • Powściągliwość w manifestacji uczuć. pieszczoty i brak ciepła może wystąpić niekontrolowane ruchy.
  • Całkowita kontrola. Wiele matek kochać do działań i wydarzeń, które mają miejsce wokół niego dziecka, to pod ich pełną kontrolą. Tylko wtedy mogą one być cicho.
  • Nadmiernych wymagań. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko jest najbardziej inteligentny. Często dają mu cechy, których on nie posiada, więc dziecko nie spełnia ich oczekiwań. Przez długi czas dziecko żyje w ciągłym strachu rozczarowujące Moja mama i tata, więc mogą wystąpić tiki jako reakcja na doświadczenia.

Psychogenne i objawowe tiki

Aby zrozumieć, w jaki sposób pozbyć się nerwowy tik, trzeba wiedzieć, że są one podstawowym (psychogenne) i wtórne (objawowe). Pierwszy występuje najczęściej w wieku od pięciu do siedmiu lat, jak ten okres kryzysu dla większości dzieci. Ich przyczyny mogą być stres i uraz, które są podzielone na ostre i przewlekłe zapalenie.

zaburzenia spowodowane objawami wrodzonych uraz, nowotworów i zaburzeń metabolizmu mózgu. Czasami przyczyną coraz infekcję wirusową powodujący niedotlenienie krótkoterminowego.

Jak leczyć zaburzenia?

Rodzice, którzy zidentyfikowali nerwowy tik u dziecka, leczenie nie powinno być odłożone. Przede wszystkim trzeba skierować do neurologa, a następnie do psychologa. Jeśli tiki trwać przez dłuższy czas, dziecko będzie zarejestrować leki, ale w celu uzyskania dobrych wyników, niektóre tabletki nie może zrobić. Wymaga korekty wszystkich czynników, które mogą powodować zaburzenia.

Bez przerwy, rodzice powinni:

– skrócenie czasu przeznaczonego na oglądanie telewizji;

– zapewnienia wykonania;

– opracować optymalny tryb dnia i utrzymać go;

– aby zminimalizować obawy i stres;

– Jeśli to możliwe, przeprowadzić sesje terapeutyczne piasek lub modelowania;

– wykonywać ćwiczenia w napięcia i rozluźnienia mięśni twarzy;

– nie skupia się na problemie dziecka, więc starał się nie kontrolować redukcji.

Nie rozpaczaj, jeśli dziecko zdiagnozowano nerwowy tik. Przyczyny i leczenie może różnić się w każdym przypadku, ale musimy znać ogólne zasady. Nie jest zalecane, aby dać dzieciakowi silnych leków, jako prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych. Jeśli choroba jest wynikiem innej choroby, konieczne jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia.

profilaktyka

Gdy jest nerwowy tik u dzieci objawy mogą być zarówno wyraźne i bardzo dyskretny. Ale to lepiej nie czekać, aż choroba zaczyna się rozwijać, i stosowania środków zapobiegawczych. Dzieciak powinien dostać wystarczająco dużo odpoczynku, spacer na świeżym powietrzu, a to jest bardzo ważne, aby otoczyć go miłością i opieką, aby zapewnić komfortową i relaksującą atmosferę.