355 Shares 8833 views

Który obniża ciśnienie krwi

Do tej pory, nadciśnienie jest dość poważny problem społeczny. Fakt, że choroba występuje u około 10% osób młodszych, a prawie połowa z tych, którzy osiągnęli 50 lat. Warto zauważyć, że często ta choroba dotyka mężczyzn, ale pytanie, który obniża ciśnienie krwi, są zazwyczaj zainteresowani tylko kobiet, ponieważ są one bardziej zaniepokojony ich zdrowia.

Zmniejszenia masy ciała

Otyłość wpływa dostatecznie negatywny wpływ na ciśnienie krwi. Faktem jest, że każdy 1 kg wagi ciała, dodaje nadmiar 1 mm Hg. Tak że całkowita osoba jest mało prawdopodobne, aby znaleźć dla siebie, co ciśnienie obniża się. Redukcja wagi w nadciśnieniu tętniczym – to nie jest mniej ważna niż stałego przyjmowania specjalnych leków. Taki środek jest szczególnie skuteczny w przypadku, gdy pacjent ma tylko jeden stopień choroby. W tym scenariuszu, pacjent nie musi nawet wiedzieć, że obniża ciśnienie krwi, oprócz redukcji masy ciała. On jest po prostu schudnąć 10-15 kg, a ta wróci do niej w ramach zasad, a to znowu czuć całkowicie zdrowe osoby.

W celu skutecznego zmniejszenia masy ciała, trzeba obliczyć swoją dietę odpowiednio. Do tej pory, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest wykorzystanie pokarmu 5 razy dziennie. Wśród nich są głównym śniadanie, obiad i kolacja. Między nimi musi być 2 małe przekąski. Lepiej jest, jeśli są one wykonane z fermentowanych produktów mlecznych i / lub owoców. Jak na śniadanie i lunch, a następnie na jego kalorii te 2 posiłki powinny być mniej więcej takie same. Jeśli mówimy o kolacji, powinno się to odbywać około 1,5-2 razy więcej światła niż inne głównymi posiłkami. W diecie człowieka, który obniża ciśnienie krwi poprzez zmniejszenie masy ciała, powinny przeważać owoców i warzyw (w tym przypadku, aby uniknąć winogrona i banany), ryby i pierś kurczaka. Lepiej jest, jeśli produkty te są wywar, gaśnie lub gotowane na parze.

Uczynić swoje życie bardziej aktywne

Stwierdzono, że podczas ćwiczeń ciśnienie krwi wzrasta. Jednak ćwiczenia jednocześnie trenować układu sercowo-naczyniowego. Prowadzi to do tego, że dana osoba ma normalne napięcie naczyń i może wyrównać ciśnienie krwi.

Niższe ciśnienie krwi leki pomogą najlepszy!

Na dzień dzisiejszy, można pozbyć się wysokiego ciśnienia krwi tylko z pomocą licznych leków. Najbardziej powszechne i często stosowanym lekiem jest grupa leków zwanych „inhibitorami ACE”. Dodatkowo często są przyporządkowane środki moczopędne (diuretyki). Jest również często stosowanych leków z grupy antagonistów wapnia i beta-blokerów. Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym 2. i 3. stopnia zazwyczaj podaje kilka różnych leków. Należy pamiętać, że zmniejszenie ciśnienia takiego zespołu jest znacznie lepsza niż jeden lek.