689 Shares 7924 views

Wymiana termostatu na „Gazela”: przewodnik

Należy zacząć od faktu, że termostat – to tylko jeden z wielu szczegółów, które są zawarte w układzie chłodzenia pojazdu. Poza tym nie występują również pompa zapasowe wody, chłodnica, wiele czujników, zawory, itd. D. Najważniejszym celem systemie chłodzenia i podgrzewania silnika. Jeśli system nie działa prawidłowo lub w ogóle odmówić, będzie miał znaczący wpływ na zużycie silnika samochodu. Wymiana termostatu „Gazelle” będą potrzebne w większości przypadków.

Charakterystyka układu chłodzenia

Należy zacząć od opisu normalnego funkcjonowania całego systemu. Przy prawidłowej pracy termostatu utrzymuje temperaturę płynu w zakresie od 80 do 90 stopni Celsjusza. Ponadto jest również odpowiedzialny za silnika dmuchawy, który automatycznie wyłącza system, w przypadku, gdy temperatura cieczy grzewczej osiągnie 92 stopni, lub więcej. Wentylator będzie działać tak długo, jak termiczne parametry płynu nie spadnie do 87 stopni. Warto powiedzieć, że w zimnych porach roku rurek, przez które chłodziwo w obiegu, są pokryte specjalnymi osłonami. Jeśli jakakolwiek usterka temperatura wzrośnie zdecydowanie. W celu powiadamiania sterownika jest lampka sygnalizacyjna, która zapala się, gdy temperatura osiąga 104 stopni lub więcej. Jeśli tak się stanie, należy natychmiast zatrzymać pojazd, schłodzić, a następnie zająć się przyczyny przegrzania.

Opis termostatu do „406” Gazel

Termostat jest zamontowany na „Gazelle” tego typu jest z dwoma skrzydełkami, i ma stały wypełniacz. Lokalizacja tego szczegółowo – z głowicy cylindrów. Ponadto, termostat podłączony do węża chłodnicy i pompy wodnej. Z własnym wymiany termostatu do „Gazela” jest potrzeba znać. Otwarcie zaworów występuje w tej części, gdy silnik ogrzewa się do temperatury 78-82 ° C. Jeśli ciepło osiągnie 94 stopni, gdy zawór jest w pełni otwarty. Jeśli jest ona zamknięta, system jest również zamknięty, a obieg przechodzi przez chłodnicę. Jeżeli główny zawór termostat jest w pełni otwarty, dodatkowy zamknięte i ciecz przechodzi przez chłodnicy.

Wymiana termostatu na „Gazela”

Konieczność wymiany części pojawia się w przypadku gdy problemy początku do ogrzewania lub chłodzenia silnika. W celu dokładnego określenia przyczyny, konieczne jest, aby uruchomić silnik i spróbować oddać dolny wąż chłodnicy, na której znajduje się ciecz. Początkowo, to musi być całkowicie zimne. Jeśli w temperaturze rury 85 do 92 ° nie zaczyna się nagrzewać, co wymaga wymiany termostatu.

  • Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest wyjąć wtyczkę od zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego, po którym został osuszony. Gdy ciecz jest odprowadzana, wtyczka musi być zwrócony w miejscu.
  • Po tym, trzeba odkręcić dwie klamry, które znajdują się na dyszach pokrycie termostat.
  • Ponadto, przewody są usuwane z rur.
  • Po tym poznamy trzy śruby, które trzeba odkręcić i zdjąć pokrywę termostatu.
  • Następnie wyjąć płytkę mocującą. W tym celu konieczne jest, aby przezwyciężyć opór sprężyny, aby pominąć pokrywy, a następnie obraca się w dowolnym kierunku. Jest to konieczne w celu pokrycia się ze sprzężenia z rowkami, i może zostać usunięte.
  • Po tym, z pokrywką usunięte termostat.

Koszt termostatu

Cena termostat na „Gazela” będzie zależeć od temperatury roboczej części. Aby wymienić termostat na „Gazela” jest konieczne, aby znaleźć odpowiedni dla przyszłych warunków działania. Koszt tych elementów wychodząc z 50 rubli. Im wyższe odczyty temperatury, tym bardziej kosztowne będzie termostatu. Koszt dobrych części – 250-300 rubli.