844 Shares 7566 views

Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i mechanizmu podnoszącego: cech, producenta, typu i rozmiaru

Jakość snu jest niezbędna dla dobrego nastroju, zdrowia, a nawet zdrowia po południu. Oraz w celu snu, trzeba kupić wysokiej jakości i wygodne łóżko. Jest to wygodne dla łóżko z tapicerowanym zagłówkiem śpi?


Rodzaje łóżek z zagłówkami

Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i mechanizmu podnoszącego jest zwykle oryginalny kształt, ładny i stylowy wygląd. Mimo wszystko, ta część łóżka zazwyczaj nie jest objęta niczego, więc jest oczywiste dla każdego, kto wchodzi do pokoju.

Modele z miękkim zagłówkiem są podzielone na:

 • style (klasyczny, nowoczesny, Deco-loft, Provence, hi-tech);
 • Materiały niska (średnia Elite)
 • wielkość (dla nastolatków, Pojedynczy, półtorawęglany, podwójne);
 • Materace jakości (włączone, czy nie, ortopedycznego);
 • dostępność skrzynek na ubrania oraz mechanizm do podnoszenia ramy.

tworzywo

Zazwyczaj łóżko z tapicerowanym zagłówkiem wykonane z drewna i metalu. W związku z tym, że są silne i piękne. A co najważniejsze – może wytrzymać duże obciążenia, a więc trwać długo.

Zagłówkiem tutaj trwa funkcję bardziej dekoracyjną. Dlatego, jego cechy kleju piękne materiały:

 • Skóra.
 • Faux skórzane.
 • Żakardowe.

Skóra materiał -Dear. Jednak najbardziej trwałe i wytrzymałe. Ma do czyszczenia, w tym mokry.

Faux skóry w pierwszych również bardzo dobrym wyglądem. Czasami może to być utrzymane w idealnym stanie przez długi czas. Ale opinie użytkowników powiedzieć, że często materiał traci swoją atrakcyjność, nadpisane, staje się brzydki.

Tapicerka żakardowe jest dobre, ponieważ w razie uszkodzenia można łatwo zmienić go na inny, bardziej nowe i piękne.

kształt

Łóżka do sypialni, łóżka z tapicerowanym zagłówkiem może mieć różną konstrukcję.

Zagłówek może być częścią, jest trwale połączona z obudową. A może być łatwo oddzielane i być oddzielnym elementem.

Zagłówek może mieć inny kształt:

 • cienka i wysoka;
 • szeroki i niski.

Wykonują różne funkcje. Cienka, raczej dekoracyjny. O nim nie obopreshsya, nie przechyla się, leżąc z książki lub czasopisma na łóżku. Do tego pasuje lepiej szerokości. Możliwe jest ustanowienie, za poduszkę.

Forma zagłówek może mieć kształt owalny, prostokątny, nie-standardowe z zagięć. Jest miejsce na lot wyobraźni projektantów i designerów.

funkcjonalność

Wybierając łóżko trzeba najpierw zwrócić uwagę na jakość materaca. On będzie w dużej mierze określają poziom komfortu. Dobrze, jeśli jest ortopedyczny. Następnie Twój kręgosłup nie będzie musiał się wysilać, w nocy i rano – być chory.

wysokość złoża wpływa również na wygodzie łóżek. Starsze niż jego właściciel, tym większa musi być łóżko. A jeśli młody człowiek może łatwo wspiąć się na wysokim łóżku, w podeszłym wieku, aby usiąść i wstać z niskiej będzie znacznie trudniejsze.

Aby mieć pewność prawidłowego doboru wysokości, trzeba usiąść na brzegu łóżka. Odpoczywać nogi mocno na podłodze. Słuchaj swoich uczuć. Jeśli siedzisz wygodnie, wysokość złoża jest wybrany prawidłowo.

Pamiętaj, że dolne łóżka na ogół nie mają szuflady na ubrania. Są one umieszczone w modelach o wysokości od 70 cm.

Wygodny w użyciu łóżko bez nóg. Po pierwsze, nie będą odpadać w trakcie użytkowania. Po drugie, w dolnej części tych łóżek zazwyczaj ukryte szuflady na pościel. Ale jak ją tam umieścić? Nie włączaj tej samej stronie co dzień łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i mechanizmu podnoszącego.

Typy podnośników

Aby dostać się do okna, konieczne jest, aby podnieść z łóżka. Pomoże to zrobić mechanizm podnoszenia. To niesamowite, jak łatwo jest, aby poradzić sobie z tak trudnym zadaniem na pierwszy rzut oka. Jeden lub więcej zawory są zazwyczaj wystarczające do prania nisza otworzył oczy.

Mechanizm podnoszący z ramą pościel nie jest mocno przymocowany do ramy. Ona po prostu położyć na wierzchu. Są one połączone za pomocą mechanizmu podnoszącego. Może to być z kilku rodzajów.

 • Podręcznik – najprostszy. Właściciel ramy łóżka z materacem podnosi i zawiasy trzymać go tak, że nie spadł z fotela. Jest to najtańszy i najprostszy mechanizm.
 • Sprężyna jest zaprojektowany, aby pomóc ustawić sprężyny mechanizmu. Jest możliwe dostosowanie mechanizmu zależności od ciężaru podniesiona. Aby podnieść ramę trzeba zrobić znacznie mniej wysiłku. Wiosna jest stopniowo rozciągnięte.
 • Podnośnik gazowy – najbardziej nowoczesny i wygodny mechanizm. Wznoszą zachodzi przez działanie amortyzatora sprężynowego wstrząsy, w których jest gazem. Dołożyć starań, aby podnieść lub obniżyć prawie nie trzeba. Brak windy gazu – nie można regulować. Jeśli ciężar śpiącego na łóżku mocno wzrosła, to założona materacem ortopedycznym, stary mechanizm do usuwania i instalowania nowego.

Kupując łóżko z wyściełanym zagłówkiem i mechanizmu podnoszącego, jego parametry są obliczane. Aby to zrobić, krotnie ciężar ramy, materac, w stanie uśpienia, dodać 15 procent. Uzyskać żądaną szerokość łóżka.

Mechanizm podnoszący jest zamontowany na różnych rodzajów łóżek, w tym rundy. A to też może mieć miękką poduszkę. Głównie w selekcji nadal ma podstawę ciężaru.

projekt

Głównym elementem konstrukcji łóżka – ramki. Materiał do jego wytwarzania to metal lub drewno. Metal jest trwały, ale może oprzeć się korozji. Drewno także przyjazne dla środowiska. Rama może być dąb, orzech, olcha, sosna, klon. Najbardziej wytrzymałe i trwałe gatunki – dąb i buk. Sosna jest długi czas, aby wypełnić pokój zapach igieł sosnowych.

Materac ustawić na ortopedycznych listew bukowych. Przywiązują do elastyczności łóżku, jednocześnie nie pozwalając jej opaść.

Zgodność z wielkości pomieszczenia

Zazwyczaj duże podwójne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i mechanizmu podnoszącego wygląda dobrze w dużym, jasnym sypialni. Jest dużo miejsca, aby pomieścić inne meble. I do małych pomieszczeń bardziej odpowiednie pojedyncze łóżka z miękkim zagłówkiem.

Wymiary łóżka z tapicerowanym zagłówkiem

szerokość łóżka wynosi od 70 cm do 2 m. Standardowa uważane podwójnej szerokości 1,6 m. W celu prawidłowego określenia dla Ciebie szerokość łóżka, istnieje specjalna zasada. Muszę położyć się na plecach, ręce złożone w zamku w okolicy klatki piersiowej i rozcieńczyć łokcie. Dodać po obu stronach co najmniej 10 cm. Następnie położyć na boku góry. Z tyłu od krawędzi złoża też musi wynosić 15 cm.

Długość łóżko jest bardziej zależna od wieku, dla których jest przeznaczony. Typowa wartość dla dorosłych – 2 m, dla dzieci – 1,2 m.

Podwójne łóżko z mechanizmem podnoszącym

Aby podwójnym łóżkiem z mechanizmem podnoszącym została dokręcona jak najwięcej, dokręcając bazę specjalnych urządzeń. Dzielą się na przedziały, w których złoże umieszczone.

Jeśli łóżku z wyściełanym zagłówkiem i podwójnym mechanizmem podnoszącym i materacem ortopedycznym, to tylko może podnieść dźwig gazu.

size 160×200 cm szerokości, nawet jak na standardy europejskie. Jego podstawa ma sekcję dwuczęściowy. Są to wzory z żebrami, które są regulowane w różny sposób dla każdej części. Pomoże to, aby czuć się komfortowo, aby każdy z nich, że sen w nim.

Na podnoszenia łóżek mechanizm zainstalowany na dwa sposoby.

Może to być typowy, w którym cała podstawa wzrasta. Na niektórych łóżkach tej wielkości dla każdej połowie ma swoją bazę. Jest podnoszone przez jego mechanizmu podnoszącego. Każdy z podkładów można oczyścić swoje łóżko, nie czekając na innych.

Łóżko 180×200 cm jest prawie zawsze wznosi urządzenia gazowego. Czasami nawet materac i rama musi być podniesiony osobno, każdy w swoim mechanizmie.

łóżko małżeńskie

Łóżko 140×200 cm według norm europejskich nazywa podwójne. Uważaliśmy, że królowa. Często jeden lub zasadę dwuczęściowy. Ale wzrost będzie wszystko razem, to tylko w pionie.

Urządzenie podnoszące jest gaz lub sprężyny. Instrukcja praktycznie nie występuje.

łóżko

Łóżko, przeznaczony dla jednej osoby znacznie łatwiej podwoić. Dlatego jest zazwyczaj instalowany na prostym mechanizmem podnoszącym. Wyjątkiem są wyrafinowane wzornictwo, gdzie wyciąg gazu wygląda bardziej naturalnie.

Podnosić jeden łóżko miękką zagłówkiem i mechanizmu podnoszącego może być pionowo i poziomo. Następnie mechanizm zainstalowany z boku, a rama jest podnoszona na bok.

łóżko ortopedyczne

Wszystkie łóżka z materacami ortopedycznymi podnoszony przez dźwig gazu. Ich podstawa wykonana jest z drewna lub z cienkiego metalu, które były łatwiejsze. Listwy drewniane 1 cm są w odległości 6 cm lub 3 cm (wersja wzmacniany). Są lekko zakrzywione. Ich sztywność jest uregulowana w niektórych modelach. Można dokonać sztywniejsze lub miękkie odrębne miejsca.

producenci

Te łóżka są wykonane meble różnych firm:

 • Turecka firma „Bellona”.
 • "Mebelgrad" (Rosja).
 • "Tatami" (Chiny).
 • "HitLayn" (Rosja).

opinie

Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i mechanizmu podnoszącego zbiera opinie w większości pozytywne. Wskazują oni, że pola w dolnej części bardzo pojemny. Mechanizm gaz łatwo podnieść ramie łóżka. Radzi sobie z nim i mechanizmem sprężynowym.

Bardzo dogodne Użytkownicy łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i mechanizmu podnoszącego z oddzielnym podniesionych części podstawy.

Dostępność powierzchni magazynowej kompensuje niektóre niedociągnięcia, które znajdują się w różnych modeli łóżek. A co zrobić, tych, którzy mają nowe łóżko, ale bez tego elementu wystroju? Użytkownicy twierdzą, że regularne łóżko można kupić miękką poduszkę. Okazuje piękne i oryginalne drewniane łóżko z tapicerowanym zagłówkiem.

Podwójne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem jest bardziej popularna niż single. Można to wytłumaczyć tym, że ten ostatni wydaje się być zbyt uciążliwe.