345 Shares 1851 views

Leczenie raka odbytnicy w izraelskich szpitalach

Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej raka na całym świecie i drugą najczęstszą przyczyną raka śmierci u mężczyzn i trzecią najczęstszą przyczyną zgonów u kobiet.


rak odbytu dotyka mężczyzn i kobiety w równym stopniu, a jak w większości nowotworów, ryzyko jego rozwoju wzrasta wraz z wiekiem. Na szczęście, zachorowalność i śmiertelność z powodu tego typu raka zmniejsza się z 1985 roku, dzięki ulepszonych metod zapobiegania, przesiewania, wczesnej diagnozy i skuteczniejszego leczenia. W przeciwieństwie do wielu innych nowotworów, większość przypadków raka jelita grubego są myśli powstają z łagodnych „prekursory” polipów, których zignorowanie może się rozwijać w czasie i stać się guz nowotworowy. W rękach doświadczonego lekarza można wykryć więcej niż 95% tych przedrakowych polipów (gruczolaki) na wczesnym etapie, usuwa się podczas kolonoskopii, skutecznie zapobiega rozwojowi nowotworu u usunięciu polipów.

Leczenie raka odbytnicy w Izraelu

Dla większości pacjentów z rozpoznaniem raka jelita grubego główne leczenie jest chirurgia. W większości przypadków, usuwa się z odcinka okrężnicy lub odbytnicy, wraz z sąsiednimi węzłami chłonnymi, które już przeszły raka. Zdecydowana większość pacjentów, grubości lub odbytu mogą być ponownie połączone podczas pracy, dzięki czemu unika się potrzeby kolostomii. Colostomy, czasowe lub stałe, nadal jest czasami konieczne dla pacjentów, którzy byli leczeni z zaawansowanym rakiem jelita grubego.

Historycznie rzecz biorąc, u pacjentów z rakiem jelita grubego, który rozprzestrzenił się w wątrobie i innych narządach układu pokarmowego (tj raka z przerzutami), często nie są wysyłane do zabiegu. Jednak nawet u pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego do zwiększenia długowieczności oferowane chemioterapię, rodzaj leczenia, który wykazał znaczny postęp w zakresie wydajności. Wielu z tych pacjentów są obecnie uważane za kandydatów do chirurgicznego usunięcia nowotworu jelita grubego przed lub po chemioterapii. Ponadto, w wielu przypadkach raka, który daje przerzuty do wątroby, płuc i innych organów, mogą być skutecznie leczone różnymi kombinacjami operacji ablacji nowotworu technik (np ablacji) radioterapię i chemioterapię. Wszystkie te najnowsze zabiegi dostępne w najlepszych centrach medycznych publicznych i prywatnych w Izraelu.

Jednym z ostatnich innowacja w chirurgicznym leczeniu raka odbytnicy jest zastosowanie technik minimalnie inwazyjnych, aby wykonać dokładnie taką samą operację raka jak wcześniej, ale przy użyciu nowoczesnych metod chirurgicznych, które nie pozostawiają cięć i redukcji pooperacyjnego czas regeneracji, jednocześnie zapewniając przyzwoitą jakość życia. Zastosowanie zaawansowanych technik laparoskopowych i robotów chirurgicznych w leczeniu raka odbytnicy doprowadził do szybszego odzyskania zdrowia pacjentów po operacji, w porównaniu ze standardowymi metodami chirurgicznymi leczenia i potwierdził niemożność nawrotu raka. Dla pacjentów chorych na raka jelita grubego w pewnym etapie przed operacją stosować szerszy cel chemioterapii i radioterapii w połączeniu z poprawą technik chirurgicznych (na przykład, całkowite wycięcie mezorektum), które znacznie zmniejszają konieczność stałego kolostomii, a ryzyko nawrotu raka u wcześniej usunięto guza ,

W ciągu ostatnich 10 lat poczyniono znaczne postępy w leczeniu raka odbytnicy, aw najbliższej przyszłości należy spodziewać się nowych odkryć. Istnieje wiele testów przeprowadzanych badań klinicznych u pacjentów z rakiem odbytnicy, a testy te są źródłem wielkiej nadziei na dalszą poprawę długości i jakości życia pacjentów z rozpoznaniem raka jelita grubego.