337 Shares 9859 views

Rolki do tynków dekoracyjnych. Narzędzie do tynków dekoracyjnych

Tynk dekoracyjny jest szeroko stosowany do dekoracji. Przez wiele lat, jest ona wykorzystywana do prac wewnętrznych i zewnętrznych. Ma odporne na zużycie właściwości, odporność na wodę, po zastosowaniu do powierzchni tworzy trwałą warstwę. Ten rodzaj wykończenia pozwala na korzystanie z wielu różnych wzorów, aby dać pokój i tekstura oryginalnej kolorystyce. Stosuje się wiele wzorów na powierzchni z zastosowaniem wałków do dekoracyjnego gipsu. Po zapoznaniu się z technologią, czy dostarczyć taki materiał nie będzie trudne. Można to zrobić samodzielnie, bez angażowania kosztownych specjalistów.

tynki dekoracyjne

Przed uczenia się, jak stosować różne wzory na warstwie tynku, musi być bardziej zaznajomieni z tego materiału. Jest to szczególnie trwałe powłoki, która składa się z pewnymi substancjami pomocniczymi. Na przykład, kamienie, odłamki marmuru, granitu, kwarcu, miki, włókna drzewnego. Wymagane w ramach tego rozwiązania jest to polimer i materiał akrylowy, są odpowiedzialne za funkcje komunikacyjne. Dzięki nim tynk uzyskuje elastyczność i chwycił po pewnym okresie czasu. Wystarczy zastosować wzór na powierzchni za pomocą walców teksturowanych.

rodzaje tynków

Można wyróżnić dwa główne rodzaje tynków dekoracyjnych:

 1. Tekstury. Takie rozwiązanie stanowi zastosowanie środka bezpośrednio po zastosowaniu. Wynika to z obecności w nich granulek. Według ich mieszaniny wielkość dzieli się na dużych, średnich, małych i tonkofakturnuyu.
 2. Strukturalnych. Stanowi on elastyczny i gładką powierzchnię dla stosowania walców wypukłych wykorzystywane są do dekoracyjnego gipsu. Rozwiązanie kolor przeważnie białe, barwione przez dodanie specjalnych barwników.

Rodzaje wałków dekoracyjnych tynków

Właściwości tego materiału można stworzyć niepowtarzalny i oryginalny relief na powierzchni. Każdy z nich odpowiada pewnego rodzaju rolek. Rozważmy najczęstsze z nich:

 • Model naśladuje futro nap powierzchni. Od długości i grubości będzie zależeć dekoracyjnego. Długie stos pozwala nam dać porowatość tynku i krótki – gładszą powierzchnię.
 • Wytłoczony rolkowy fal wypukłe w celu utworzenia ulgę przypominający falę.
 • Dysza z tworzywa sztucznego z otworami. Dzięki rolek skręca dostatecznie uniesiona powierzchnia naprzemiennie zagłębień i występów.
 • Poduszka z zawiasami jak wiarygodne naśladuje naturalny kamień tekstury.
 • Modele z wypukłymi jasnych ozdób używanych do stosowania niektórych grafiki.

Rolki dla tynk strukturalny: reguły wyboru

W celu zastosowania pożądaną ulgę na powierzchni tynku, najważniejsze – aby wybrać odpowiedni wałek.

 • Wystające elementy są uzyskiwane za pomocą osprzętu, wgłębienia.
 • Aby wycisnąć ozdoba na ścianie, trzeba będzie wałek z wypukłościami.
 • Imitacja mur wykonany jest ze specjalną dyszą z poprzecznymi rowkami, które są rozmieszczone w układzie szachownicy.
 • Gumowymi rolkami opaski ran wzór drewna.
 • Wałek do ścian silnie sprężonego grubej tkaniny lub skóry imituje marmur.
 • W celu zapewnienia wystarczającej ilości tynku tekstura trzymać kawałek szmatki na dyszy gumowej włókienniczych.

Jak tworzyć skomplikowane wzory na powierzchni tynków dekoracyjnych?

Wygląda to wspaniały naturalny ozdoba na otynkowanej ścianie. W celu jego utworzenia, wystarczy użyć rolki nadmiarowy i niezbyt grubości roztworu. Nałożyć mieszankę musi przekładające ruchy, utrzymanie wybranego kierunku, który nie powinien być później zmieniony.

Znacznie trudniej jest w przypadku złożonych projektów artystycznych. Oczywiście, istnieją rolki do tynków dekoracyjnych o szczególnych ulg. Jednak, aby skorzystać z powyższej technologii nie może, ponieważ w niektórych miejscach, mieszanina będzie stosowana jest bardzo gruba i innych dziedzinach i na wszystkich pozostawiony bez materiałów wykończeniowych. W tym przypadku większość zaległych najpierw zastosować tynk kielnią, a dopiero potem przejść walca rysunku. Szybkość, siła i kierunek pilnej potrzeby być takie same w całej witrynie. Po pierwszym zespole, wszystkie kolejne wykonany z powrotem do tyłu do poprzedniego, pokrywa i wyściółka nie są dozwolone.

Walec z rąk

Rolki dla tynk strukturalny można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Jednakże, jeśli chcesz dać wykończenia prawdziwie indywidualny i niepowtarzalny wygląd, takie narzędzie może być wykonane niezależnie. Dla tych celów idealnym rolkowych tapety guma, gruby warkocz, paski z gumy lub skóry (czasami można używać zwykłych gumki) i kleju.

Skóry lub innych materiałów opisanych powyżej, jest konieczne, aby wyciąć pewną liczbę. Jego kształt jest dobierana indywidualnie. Eleventh potrzebują pewnej odległości, tak że na powierzchni gipsu wyłonił wyraźną ulgę. Pożądane jest, aby ozdobić krawędzi dyszy, jak to możliwe, takie same, tak, że gdy płyta dociskowa ma różnicy między stronami.

rolkowe aplikacja tynki dekoracyjne

Więc spójrz na szczegółowych schematów aplikacyjnych technologii na powierzchni tynku.

 1. Mieć pewność usunięte wszystkie starej powłoki, problematyczny części są wyrównane i są zamykane, jeśli jest to konieczne. A po całkowitym wyschnięciu zagruntować specjalnym narzędziem.
 2. Przy użyciu dwóch lub więcej kolorów w dekoracji, tynk muszą być stosowane w kilku warstwach. Na przykład, pierwszy – zgrubna, drugi – inne kolory, itp …
 3. Istnieje wyraźny podział na palecie, można użyć taśmy maskującej.
 4. Podczas kierunku nanoszenia warstwy wykończeniowej powinny być tylko w dół.
 5. Dekoracyjny tynk wysycha w ciągu około 20 minut. Dlatego konieczne jest, aby zastosować go w małych porcjach, aby nadążyć z zastosowanych wzorców, za pomocą walców teksturowanych.
 6. Stopień wytłoczenia, prędkość i kierunek ruchu narzędzia nie powinna różnić. W przeciwnym razie nie można włączyć trwałej struktury.
 7. Jeśli wzór wypukłych aspekty są zbyt szorstki, one korygowane za pomocą pędzla lub pianki.
 8. Po wyschnięciu warstwy dekoracyjnej za pomocą specjalnego siatki muszą być dokładnie szlifowane Otrzymany wydruków.
 9. Powlekanie powierzchni przeprowadza się po upływie 48 godzin.

Inne metody stosowania wzorców

Rolki do dekoracyjnego tynku – nie jest jedynym narzędziem do drukowania na powierzchni. Do tych celów można użyć gąbki, szczotki, twardej szczotki, gruboziarnistej tkaniny.

 • Wzór gąbką. Obraz jest miękki, bez przejść, szorstkich postaci plamistego. Gąbka powierzchni dużych porach pozwala na nadanie wyraźną konsystencję, i małe, a wręcz przeciwnie, bardziej gładka. Podczas wzornictwo ruchy muszą być gładkie i suszenie. Można łączyć duże i małe gąbki na jednej powierzchni. Okazuje się, głęboki i oryginalny wzór.
 • Zastosowanie tkaniny. Najprostszym sposobem. Tkanina jest przymocowana do wałka, mocno rozciągnięty, pozwala stworzyć charakterystyczny wzór. Z takiego narzędzia jest możliwość obsługi z ciekłego roztworu.
 • Szczotka zastosowano różnorodne wzory.

Z rolkami do dekoracyjnego tynku może dać pokój oryginalny i niepowtarzalny design. Nie bój się eksperymentować i tworzyć niekonwencjonalne decyzje.