701 Shares 7513 views

System klimatyzacji VRV-: Opis, funkcje, instalacja i opinie

Segment sprzętu HVAC stale rośnie i jest podzielony na więcej wąskich niszach. Producenci odchodzą od systemów uniwersalnych, zastąpienie ich odpowiednikami bardziej wydajnych i łatwych w użyciu. Tak więc istnieją wyspecjalizowane urządzenia do nawilżania, oczyszczania powietrza, ozonowanie i wykonywać inne funkcje. To jest nadal ważna, a główny kierunek rozwoju, poprawy tradycyjnej klimatyzacji, ale w tej grupie przetrwać, nie wszystkie technologie. Obiecujące zmiany obejmują systemy VRV, które weszły na rynek ponad 20 lat temu, ale dzisiaj nie ma realnej alternatywy na rynku urządzeń klimatycznych.


Cechy wielostrefowy klimatyzację

W rzeczywistości, komponenty sprzętowe dla systemu VRV-ma nic zasadniczo nowego do zaoferowania. Konstrukcja ta jest taka sama jednostka z kompresorem, który jest wykorzystywany w systemach typu monoblok. właściwości technologiczne związane z podejściem do umieszczenia elementów zespołu i charakteru oddziaływania między nimi. Ale żeby zacząć rozważać różnice wydajności, która posiada klimatyzację VRV-systemową. Jaki system z punktu widzenia konsumenta? Jest to złożony kompleks wielostrefowy, który pozwala na regulację klimatu w kilku obszarach. Teoretycznie taka konfiguracja nadaje się do pomieszczeń biurowych, a wszystko dla zakładów produkcyjnych. W praktyce ten rozwój są głównie w regeneracji budynkach użyteczności publicznej i centrach handlowych.

Czym różni się od systemu split-VRV?

Jednym z najbardziej zauważalnych cech technologii VRV to możliwe dzięki pojedynczej usługi jednostka zewnętrzna wielu jednostek wykonawczych. Ale to ma taką samą godność i klasyczny system podziału. Można powiedzieć, że jest to wspólna cecha, która łączy dwie koncepcje. Ale to nie jest jasne, ponieważ jednostka wewnętrzna VRV-System może być reprezentowany przez dziesiątki przedmiotów. W praktyce spotyka się około 40 segmentów zlokalizowanych w różnych częściach budynku. Split-System może również stanowić przedmiot z tej samej ilości jednostek wykonawczych, ale byłoby nieracjonalne z punktu widzenia zużycia energii. Dla takich systemów, liczba jednostek wewnętrznych jest zwykle mniej niż 8 elementów – jest najlepszym rozwiązaniem dla domu na wsi, ale nie za dużego centrum handlowego. Ale jest też inna cecha w VRV-technologii. Fakt, że jednostka zewnętrzna pozwala na regulację mocy, to znaczy, że jest możliwe kontrolowanie stanu czynnika chłodniczego.

projekt systemu

Na pierwszych etapach ekspertów oczekiwać refnet parametry i trasy rurociągu niosek w danym obiekcie. W opracowaniu koncepcji projektu uwzględnia optymalne parametry mikroklimatu, parametry zimna i ciepła obciążeń dla każdego pokoju. Za pomocą specjalnego oprogramowania i pobór mocy oblicza się również optymalny model jest wykonany z warunków termicznych. Następnie schemat konfiguracyjny jest wykonany, przy czym system VRV klimatyzacji zostanie zintegrowany – co to znaczy pod względem reprezentacji dokumentalnego? Na dzień dzisiejszy, to wciąż powszechne tradycyjny zestaw dokumentów technicznych z wykresów i rysunków, po przeczytaniu, że przyszły użytkownik daje zgodę lub wprowadzić zmiany do projektu. Jednak producenci urządzeń HVAC, rozumiejąc złożoność systemów wielostrefowych oferują zautomatyzowanego systemu projektowania w postaci oprogramowania. Takie systemy mogą przez wprowadzenie danych początkowych do obliczania i projektowania optymalnego systemu, wybierając go, a najbardziej odpowiedni sprzęt.

Montaż systemów VRV

Stwierdzono, że taki układ może obejmować kompozycję około 40 jednostek. Jednak nowoczesne przemysłowe obejmować obecności 100 jednostek. Ponadto, zaawansowane systemy umożliwiają możliwość połączenia kilku wiązadła w jednej sieci, ostatecznie tworząc łańcuch 250 albo więcej jednostkami. W związku z powyższym, montaż jest wykonywany tylko przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów wykorzystujących systemy samodzielne, które wykrywają błędy podczas instalacji. Bezpośrednio montażu każdy oddzielny zespół jest wykonany w taki sam sposób, jak w przypadku konwencjonalnych systemów. Oznacza to, że jednostka zewnętrzna VRV-System jest przymocowany do ściany za pomocą kołków i szkielet mocy podglądu. również zamontowany wewnątrz i urządzenie do pokojowej, po czym dwa składniki zawarte tor, wzdłuż których chłodziwo przechodzi z przepływem powietrza.

Systemy VRV-usługowe

Złożoności technicznej sprzętu sprawia, że konieczne jest prowadzenie regularnych działań służby. Praktyka pokazuje, że takie działania nie tylko przyczyniają się do zwiększenia żywotności systemów, ale także pozytywny wpływ na zmniejszenie zużycia energii. Tak więc, od systemów VRV usługa zapewnia wykonywanie czynności weryfikacyjnych, wymiana i uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych, a także ustawienie parametrów pracy. W odniesieniu do weryfikacji, etap ten obejmuje audyt funkcjonowania wentylatora systemu uziemienia, drenaż kompleks bloków szczelności itp Aby zaktualizować materiały eksploatacyjne obejmują wymianę filtrów i płynu chłodzącego tankowania. W końcowym etapie kalibracji systemu działające części ustawiania warunków temperatury, a w razie potrzeby regulację automatyczną.

Producenci systemów

Segment systemy VRV reprezentowanych nie tak wielu producentów, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych klimatyzatorów. Lider w klasie jest uważany firma Daikin, programiści który w swoim czasie i stał się autorem koncepcji. W chwili obecnej producent wydał trzecią generację tej technologii, rozszerzając jego funkcjonalność, poprawiając ergonomię i niezawodność. Jego cechy wykazać i multizone Toshiba VRV-System. W szczególności, firma działa w celu optymalizacji interakcji między obwodami bloków skutecznie poprawia wydajność modułów zewnętrznych i jest na czele w kierunku czynnika inteligentnych systemów sterowania. Ciekawe i oferuje Mitsubishi. Model tej firmy różnych zaawansowanych systemów sterowania pilotem na podczerwień, z paneli centralnych, jak również poszczególnych sterowników przewodowych.

Pozytywne opinie na systemach VRV

Główną zaletą systemu jest optymalizacja całkowitego kosztu sprzętu, zmniejszenie kosztów instalacji i minimalizując koszty późniejszą konserwację klimatyzacji. Chociaż część instalacji wielostrefowego złożonych wydaje się dość problematyczne, a nawet niemożliwy do zrealizowania w praktyce właściciele operacja pamiętać, że wszystkie pierwotne inwestycje finansowe ludzki i spłacić w całości. Jest to szczególnie zauważalne w porównaniu z systemem VRV samych dzielonych instalacji, które zajmują więcej miejsca, wymagają dodatkowej przestrzeni dla komunikacji i zwykle droższe.

negatywne opinie

Oczywiście, wiele osób odstrasza zawiłości projektowania i konserwacji niuansów. Jako właściciele, decyzje budżetowe tego typu są szczególnie wybredny pod względem treści, a co najważniejsze, w jednostki te są od siebie zależne. Dlatego zaleca się, aby kupić bardziej wyszukane zestawy, ale są one droższe. Ponadto, z VRV system nie zawsze jest wskazane, aby zainstalować w skróconej wersji – który służy do prywatnych domów i mieszkań, nawet z kilku punktach instalacji jednostki wewnętrznej. Do takich celów, producenci oferują tradycyjne systemy split, które są mniej rozwinięte technologicznie i funkcjonalnie.

wniosek

Technologia VRV klimatyzacji w wielu aspektach przypomina praktyki alternatywnych źródeł energii. W dłuższej perspektywie, obiecują wiele zalet, wśród których jest minimalizacja kosztów finansowych zużycia energii elektrycznej. Ale, jak to ma miejsce w przypadku kolektorów słonecznych, systemów VRV koniecznością dokonania główną oryginalny wkład. I to nie tylko odnosi się do kosztów finansowych. Prawie każdy projekt tego rodzaju może być opisana jako ambitny. Nawet obiekty, które zostaną zainstalowane w jednostkach 30-40 C, wymagają wykwalifikowanej i odpowiedzialnej pracy w celu tworzenia rozwiązań technicznych i nie mniej skomplikowanych operacji montażowych wykonanie.