577 Shares 3962 views

Webasto – co to jest? Podłączanie Webasto. Jazdy, zdjęcia

Zima podgrzewacz znacznie ułatwić życie kierowcom. Być może „Webasto” modele są najbardziej popularne. Być może dlatego wielu ludzi myśli, słysząc słowo Webasto, to podgrzewacz. W rzeczywistości jest to – nazwa słynnej niemieckiej firmy rozwija szeroką gamę sprzętu motoryzacyjnego.


Nazwa firmy Webasto nie przypadkowo stał się powszechnie znany w odniesieniu do całej klasy urządzeń grzewczych. Optymalizacja klimat w pojazdach firmy transportowej zajął się jeden z pierwszych. Fluid Grzejniki dla autobusów i samochodów są produkowane od 1935 roku, samochód ciężarowy – od roku 1939. Od 1950 roku, opanował produkcję grzejników samowystarczalny. Od 1965 produkowany klimatyzatory do samochodów ciężarowych, autobusów. Od 1995 roku wiele uwagi poświęca się złożonych systemów grzewczych dla samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn specjalistycznych.

Webasto – co to jest?

Założona prawie sto lat temu niemiecka firma „Webasto” jest liderem w produkcji dachów samochodowych i urządzeń HVAC. Imię założyciela firmy i nazwą miasta Stockdorf koło Monachium, gdzie od 1907 roku znajduje się jego siedziba, utworzony skrót Wilhelm Baier + Stockdorf = Webasto.

W produkcji klimatyzatorów i grzejniki wykorzystywane są zaawansowane technologie. „Webasto” – pierwszym producentem dachów przesuwnych z bateriami słonecznymi. Technologia przyjazna dla środowiska pojazdów oszczędza energię. Rozwój technologiczny w tej dziedzinie spodvignulo inżynierów do tworzenia innowacyjnych elementów nadwozia przesuwne – W szczególności systemów drzwiowych i spoilery nowego projektu.

Grzejniki referencyjne

Webasto szybko i skutecznie rozgrzać silnik. To nie tylko oszczędność czasu, wyjście temperatury pracy silnika, ale także zmniejsza emisję szkodliwych substancji. Hot zużycie silnika mniej, rzadko zawodzi. W związku z podgrzewaczem szybko rozmrozić szyby, a kierowca w zimnie nie mam go czyścić. grzejników to "Webasto" dodatkowy przenośnik zamontowany w samochodzie "Mercedes S", Range Rover, Audi A6 / A8, Volvo S80, VW Phaeton, Maybach, Land Rover.

Wysoka jakość uzyskuje się za pomocą testu na dużą skalę. W specjalnej komorze klimatycznej testów jak szybko rozgrzać silnik i wnętrze. Na stoiskach między awarii podczas pracy z pełnym obciążeniem symuluje działanie grzejnika, co odpowiada 15 lat. Sprawdzana jest odporność na korozję i sól rozpylonej wody mgła.

Nie powinniśmy obawiać się zwiększonego zużycia paliwa. Jednostka godzin spala średnio 0,6 litra oleju opałowego. Jednak silnik ogrzewany zużywa mniej paliwa (olej napędowy), aby zrównoważyć straty.

Grzejniki Webasto ma kilka zalet:

 • Wymiary i masa staje się mniejsza, a proces ogrzewania – skutecznie i trwale.
 • Badania w laboratorium akustycznym pokazują, że poziom hałasu podczas ogrzewania – minimalny.
 • Przed montażem, zgodność wymiarów każdej części tak dokładnie na specjalnej maszyny pomiarowe 3D Webasto, że tej gwarancji przyszłych wyników.
 • Gdy tylko podłączenia grzejnika do ogrzewania szyby wewnętrznej całkowicie rozmrażano przez 30 minut.
 • Dla każdego modelu samochodu jest opracowany optymalny zestaw podstawowy zestaw, kontroli i zestaw montażowy. W tym przypadku, do instalacji na większości modeli samochodów są odpowiednie i standardowe zestawy.
 • Zarządzanie zdalne lub zaprogramowane cyfrowy stoper.

Zasada działania

 1. Piec jest połączony z systemem chłodzenia w samochodzie.
 2. To podgrzewa płyn chłodzący.
 3. Jest pompowana przez zwykłego grzejnika nagrzewnicy.
 4. Gorąca ciecz jest przepompowywana przez silnik też ogrzewając je.

Podłączanie Webasto

Jest to dość trudne, odpowiedzialny, skrupulatny proces. Początkowo, zanim samochodzie zdemontowana. Następnie usuwa się trochę miejsca na elementy i zespoły kaptur, aby lepiej zamontować grzejnik. Montaż zbiornika paliwa do grzejnika odbywa się niezależną ścieżkę paliwa. Trzeba użyć tylko najwyższej jakości komponentów, szczególnie wysokie wymagania dla węży. Niewłaściwa instalacja jest obarczona stacyjce samochodu!

Pomimo pozornej prostoty począwszy podgrzewaczy Webasto, instalacja musi być wykonywana w certyfikowanych ośrodkach. Pracownicy powinni być przeszkoleni, a centrum jest wymagane posiadanie zezwolenia. Kiedy samoinstalującego (lub warsztaty nieuwierzytelnione) może pożegnać się z gwarancją na samochód i na zainstalowanych urządzeń „Webasto”.

Jazda na przykładzie instalacji pojazd „Harmony Przed”

 1. Wybrane miejsce montażu (na przykład baterii).
 2. Wspornik jest zamontowany do silnika mocowanie poduszki.
 3. Ponieważ przewód paliwowy będzie kolidować z instalacji, konieczne jest przesunięcie na bok.
 4. Na uprzednio przygotowanej płytce metalowej zamontowany w kotle.
 5. O PPC zainstalowane rury wydechowej, a następnie stała podziału.
 6. Podłączenie do układu paliwowego grzałki, „Lada”. Dla tej pompy paliwa jest zamontowany na jednostce sztylet ABS i węży dołączony do zwykłego przewodu paliwowego. Następnie feedback tie-in rurka doprowadzająca paliwo.
 7. Grzejnik kotła dostarczane układ chłodzenia i przewody. Najpierw usuwa się rurkę łącząc termostatu z pieca i jest połączony do wlotu armatury kotła. Następnie dostarczane z rury grzejnego podłączone do montażu termostatu. Po instalacji zaleca się usunąć śluzy.
 8. Kabina jest ustawiony na zegar.
 9. Ostatni etap – połączenie z akumulatorem.
 10. Ponieważ w systemie zgromadzonego powietrza z pierwszego urządzenia nie można zarobić. Być może w pierwszym rozruchu trwa kilka prób.

Air Top 2000

Oprócz grzejników przedoperacyjnych, firmy słynącej grzejniki vnutrisalonnoe kabin samochodów ciężarowych, dostawczych, kempingowych, autobus, kolejka małych naczyń. Zimowe problemy optymalne rozwiązanie – ekonomiczny samochód kompaktowy grzejnik działa na paliwie. Jednym z najbardziej popularnych jest Webasto Air Top 2000 Działa natychmiast po rozruchu lub przez programowalny timer. Ponadto funkcja może włączone bez silnika.

Urządzenie podłącza się bezpośrednio do zasilania i zbiornika paliwa. Do pojazdów z każdego rodzaju chłodzenia. Cieplejsze powietrze jest zaprojektowana z maksymalnym stopniem ochrony. powietrzem wnętrze nie wykorzystywane do spalania.

koszt

Należy rozumieć, poprzez nabycie Webasto, że sprzęt najwyższej jakości. Dlatego, jego wartość jest wystarczająco wysoka.

model

Cena, RBL.

moc kW

Air Top 2000 (diesel)

40379

2

Air Top 2000 (benzyna)

43589

2

Air TopEvo 3900

59506

3.5

Air TopEvo 3900 Comfort

63941

3.9

Air TopEvo 5500

77164

5

Thermo TopEvo 4

31833

4

Thermo TopEvo 5

42265

5

Thermo Pro 50

44353

5.2

Thermo Pro 90

70560

9.1

Thermo E 200/320

53529

20/32

To nie jest ostateczny koszt modeli Webasto, cena zależy od dodatkowych akcesoriów. Mini-timery, centrale alarmowe, urządzenia, które wspierają pracę z telefonem komórkowym – sprzedawane oddzielnie.