328 Shares 1946 views

Zużycie paliwa na 100 km w BMW: olej napędowy lub benzyna?

Niemiecki gigant samochodowy, który wcześniej produkował samochody i motocykle, w 1999 r. Postanowił rozpocząć rozwój niszowych SUV. Jest to kwestia modelu X5, który później stał się w pewnym sensie standardem jakościowym w tej dziedzinie. Weź pod uwagę materiał tak ważny, jak zużycie paliwa na 100 km. W BMW w piątej wersji napędu na wszystkie koła wprowadzono kilka rodzajów silników. Omówmy niektóre z nich bardziej szczegółowo.

Różnorodność modeli

Ponieważ w Bawarii jest wiele modeli, w małym artykule jest powód, by rozważyć tylko jeden. I wybór spadł na X5, jako jeden z najbardziej pożernych przedstawicieli motley rodziny BMW. X5, zużycie paliwa na 100 km, w zakresie od 10 do 40 litrów, jest znane ze swojej dobrej mocy i prędkości obrotowej silnika, ponieważ ma to być skrzynia biegów średniej wielkości. Jednakże, jak widać, rozprzestrzenianie się konsumpcji jest dość duże. Zobaczmy, dlaczego liczby wahają się w tak szerokim zakresie.

Benzyna

Plotki, że silniki benzynowe są o wiele żarliwe niż silniki Diesla, mają bardzo realne potwierdzenie, jeśli mówimy o samochodzie BMW X5. Wielu właścicieli donosi o olbrzymim zużyciu. Tak więc w przypadku silników o pojemności 3 litrów zainstalowanych na karoseriach X5 w nadwoziu E53, czyli w pierwszym pokoleniu skrzyżowania, które były produkowane w latach 1999-2006, odczyty wahają się w następujących granicach. Trasa wynosi 12-13 litrów, aw mieście – 16-20. Dobrze i dalej – więcej.

Zużycie paliwa na 100 km w BMW z silnikiem 4,4 daje następujący układ. Trasa wynosi 14-16, miasto to 18-22. Wersja 4.8-litrowa pokazuje wyniki rekordów. Tutaj przepływ wynosi od 21 do 40. Wszystko zależy od utrzymywania się kierowcy w pedale gazu i trybie użytkowania silnika. Najbardziej "złym" pod względem obżarstwa jest sport. Oczywiście wszystkie liczby dotyczą pracy automatycznych skrzyń, ponieważ "mechanika" zużycie jest zwykle nieco mniej.

Silnik Diesla

Jeśli chodzi o bardziej oszczędną opcję z użyciem silnika wysokoprężnego, wszystko nie jest tak dramatyczne. Tu zbyt wiele zależy od trybu pracy. Spójrzmy jednak na kilka numerów. Zużycie paliwa na 100 km w BMW w wersji diesla zależy również od czynnika terenu. Więc na autostradzie można spędzić tylko 8-10 litrów. Miasto, jak zwykle, jest bardziej "okrutne" pod względem strat paliwa. Tutaj można palić od 12 do 16 litrów wysokiej jakości oleju napędowego. Wszystko znowu zależy od preferencji wyścigowych kierowcy i jego szczęścia w warunkach miejskich korków.

Wnioski

Zużycie paliwa na 100 km w BMW, jeśli spojrzymy na żałosne przejazdy, niezależnie od tego, co można powiedzieć, jest nawet duży. Szczególnie, jeśli wziąć zużyty X5 z silnikiem benzynowym, który, nawiasem mówiąc, po 50 tysięcy po trochu zaczyna "jeść" i olej.

Jeśli chodzi o kolejny interesujący przedstawiciel niemieckich rozjazdów BMW X6, zużycie paliwa na 100 km jest nieco mniej, jeśli mówimy o wersji benzyny. W przypadku silników o pojemności 3 litrów typowe są 8-10 na autostradzie i 14-16 w mieście. To wszystko jest raczej duża liczba. Więc na elegancję, jak wiesz, musisz zapłacić.