688 Shares 5270 views

Bułeczki ciasto francuskie – smak dzieciństwa

Pewnie, prawie każdy w dzieciństwie naszego ulubionego babki gotowane pachnące i smaczne ciasteczka mały rozmiar – Ciasto francuskie rogaliki z dżemem wiśniowy lub jabłkowym. Farsz do tego przysmaku, można wybrać absolutnie dowolny: może to być mleko skondensowane, świeże owoce, sery, dżemy, a nawet czekolady. Jeśli używasz gotowe ciasto francuskie, kucharz to uczta może być łatwo i szybko.


Słodkie wypieki Ciasto francuskie – to wielka gratka dla przyjaciół i gości, że nie pozostawi nikogo obojętnym, a zwłaszcza zachwycają dzieci.


Do przygotowania potrzebujemy:

– ciasto (korzystnie kwas) – 250 g;
– małe ilości mąki (około dwie łyżki stołowe);
– jedno jajko;
– pół łyżeczki cukru z suwaka;
– dżem lub napełniania jagody.

ciasto francuskie wcześniej rozmrożone. Na stole, gdzie będziemy toczyć, zalać niewielką ilością mąki. Więc ciasto nie będzie trzymać i łza, to będzie dużo łatwiej kształtować. Gotowe ciasto francuskie w pakiecie sprzedawane w arkuszach i olśnić bułeczki wymagany okrąg, więc arkusze muszą być składane w jedną bryłę, a dopiero potem zwinąć ją w wielkim kole. Nie jest konieczne, aby rzucić go zbyt cienki, w przeciwnym razie będzie zawsze rozdarty. Grubość ta powinna być około trzech do czterech milimetrów.

Następnie przewrócił krąg powinien być podzielony na sektory. Wyciąć go od środka do krawędzi. Zewnętrzna krawędź powinna być najbardziej obszerna, liczba sektorów zależy od tego jak duży okrąg dostać. Wzmocnienie około centymetr szerokości krawędzi rozłożone farsz. Jeśli wolisz świeże owoce należy pamiętać, że w wypełnieniu nie powinna być duża ilość cieczy, w przeciwnym razie będzie to rozłożone i może spalić nieco podczas pieczenia, jak będzie to zepsuć bułeczki ciasto francuskie.

Następny krok: nasze trójkąty nadziewane potrzebne do zawijania w kierunku od szerokości do wąskiej krawędzi. Piekarnik w tym czasie musi się rozgrzać do 180 stopni. Pieczenia trochę wstępnie ogrzanym i dobrze smarowane masłem lub osłonięte folią do pieczenia. Aby nasze bułeczki ciasto francuskie było słodkie i miał piękny złoty kolor, muszą smarować szczyt. W tym celu, płytka jest podzielony pojedynczego jaja, a drugi wylewa cukru. Każdy obwarzanek najpierw zanurzone w misce z ubitym jajkiem i cukrem.

Bagietki są rozplanowane na blasze. Ważne jest, aby upewnić się, że nie stykają się ze sobą i nie palą. Po tym, umieścić je w piekarniku i piec przez około piętnaście do dwudziestu minut. Ale przede wszystkim czas gotowania zależy od charakterystyki piekarnika. Bądź ostrożny, gdy bułeczki zacząć Brown – oznacza to, że nadszedł czas, aby je zdobyć.

To, jak łatwo i szybko, dosłownie w ciągu pół godziny, twoje bułeczki ciasto francuskie będzie gotowy. Przed podaniem im lepiej cool. Jeśli masz kwaśne nadzienie owocowe, można posypać cukrem pudrem. Najlepiej jest podawane z herbaty lub kawy.