297 Shares 7502 views

Jak używać nici dentystycznej

Regularne czyszczenie zębów – procedury higieniczne, które są przyzwyczaić od dzieciństwa. Jednak jest to naprawdę dobra szczoteczka do zębów, bez względu na to, jak dobrze, czyści zęby? Dentyści mówią, że zawsze są miejsca, które są niedostępne dla niej. W związku z tym zaleca się stosowanie nici dentystycznej, oprócz konwencjonalnego szczotkowanie zębów za pomocą szczotki i pasty do zębów. Jak używać nici dentystycznej?


Nić (jak to jest nazywany jest poprawna) – jest nić jedwabna, przeznaczony do czyszczenia przestrzeni między zębami. Jest to bardzo ważne, ponieważ w tych obszarach zgromadzić największą liczbę różnych patogenów. Dlaczego tak się dzieje? Każdy ząb w jamie ustnej ma pięć powierzchni. Gdybyśmy szczotkować zęby szczotkowane, można pokryć tylko trzy z nich (z wyjątkiem tylko ostatni w szeregu zębów). Szczotki, bez względu na to, jak dobrze może to być, nie może być całkowicie usunięty z resztek żywności międzyzębowych i tablica jest tworzony. Z czasem zamieni się w miejsce do gromadzenia bakterii, co z kolei prowadzi do próchnicy zębów i powstawania kamienia nazębnego. Bolesny, nieprzyjemny zapach z ust – jak temu zapobiec?

Rozwiązywania wszystkich tych problemów może pomóc nici dentystycznej. Jak go używać do czyszczenia nawet najbardziej trudno dostępnych miejscach? Przede wszystkim konieczne jest, aby dowiedzieć się jedną zasadę – regularnie używać nici dentystycznej. Do korzystania z dentystów częstotliwości nie są jednomyślni. Niektórzy twierdzą, że należy to zrobić po każdym posiłku. Inni wierzą, że wystarczy raz dziennie. Nie byłoby błędem używać nici po kolacji, przed snem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii w nocy.

Jeżeli jesteś niezdecydowany zacząć, bo nie wiem, jak używać nici dentystycznej – nie martw się, jest to dość łatwe. Hank rozdarcie lub wyciąć długość około 30-40 cm. Końce nici trzeba rolce w środkowych palców. Między palce muszą pozostać bezpłatne długość gwintu części nie większej niż 5 cm. Trzymając nić pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i przesunąć je pionowo w górę iw dół w szczelinach między zębami. Jak najszybciej przejść od zęba do zęba, byłem przyzwyczajony do czyszczenia odcinek nici.

Czasami pojawia się pytanie, jak używać nici dentystycznej wokół dziąseł, tak aby ich nie uszkodzić. Oczywiście, trzeba przenieść wątek z ostrożnością, nie ciągnąć lub szarpać. Można nawet stwierdzić, że dziąsła zaczął krwawić. Nie panikuj, zjawisko to zwykle ma miejsce w ciągu kilku dni. Pamiętaj, aby nadal używać nici codziennie, ponieważ w ten sposób nie tylko czyści trudno dostępne miejsca, ale nie jest do masażu dziąseł, co poprawia krążenie krwi w nich, a zatem wzmacnia zęby.

Nić dentystyczna inny kształt przekroju poprzecznego i średnicę. Jeśli zęby są duże luki, należy wybrać gwint okrągły. Przędze płaskie są przeznaczone dla ściśle rozstawionych zębach. Jak używać nici dentystycznej na początku, aż zęby i dziąsła nie są przyzwyczajeni do takiego czyszczenia? Dentyści powinni początkowo używać nici woskowane. W tym przypadku zęby łatwo przyzwyczaić się do procedury, a same włókna są bardziej wygodne w użyciu, ponieważ wosk zapobiega ich rozwarstwienia. Z biegiem czasu, powinien udać się do nieprzetworzonej woskowane nici, bo lepiej czyścić zęby.

Istnieje również specjalny gwint do czyszczenia protez, szelki i ortodontycznych płyty. W celach leczniczych i profilaktycznych (wzmocnienie szkliwa do zapobiegania próchnicy zębów) konieczne jest stosowanie nitki dentystycznej impregnowanego specjalnych przygotowań. Gwint może być również impregnowany o różnych smakach, po ich użyciu w ustach jest posmak owoców lub jagód.

Są to choroby, w których stosowanie nici dentystycznej jest bezwzględnie przeciwwskazane. Dlatego też, pomimo faktu, że stosowanie nici dentystycznych jest bardzo pomocny i wydaje się tak prosty, przed regularnym stosowaniu należy skonsultować się ze stomatologiem, który określi, czy masz jakieś przeciwwskazania, i uczy, jak używać nici dentystycznej.