250 Shares 8228 views

Nitownice ręczne: rodzaje, ceny

Nitownice ręczne – narzędzia, które są wykorzystywane głównie dla potrzeb krajowych. Urządzenia te wykonują dobrą alternatywę dla złożonych systemów elektrycznych, do łączenia elementów złącznych konstrukcji.


Ręcznie Nitownica – jak używać?

Przed przejściem bezpośrednio do wdrożenia środków do łączenia arkuszy nitowane, przygotowujący. Nawiercone otwory mocujące. Następnie dodaje Zaklepochnik pręta, który jest następnie opiera obrabianego przedmiotu siły i ściśnięcie ramion urządzenia.

W trakcie prac nad złącznych ciągnie imponujący efekt, co powoduje zgrubienie w postaci główki nitu. Część pręta zrywa. Jeśli to konieczne, stworzyć najbardziej niezawodne połączenie jest często potrzeba rekompresji i luzowania uchwytów narzędziowych.

Klienci, którzy nauczyli się wykorzystywać Nitownica instrukcję, jak korzystać z narzędzia, należy zwrócić uwagę na stworzenie niezawodnych połączeń estetyczne. Efektem pracy staje się tworzenie równych czapki na zewnętrznych powierzchniach. Od wewnątrz zgrubienie jest utworzone, co pozostaje w łączników prętowych rozdzielania.

Obecnie ruchome nitownice do nitów gwintowane są uważane za mniej kosztowne i bardziej technologiczne wykonania, w stosunku do urządzenia do montażu ręcznie.

cechy konstrukcyjne

W zależności od konstrukcji dzisiaj są następujące odmiany strony nitu:

  1. Klasyczny nitowanie ręka z dwoma uchwytami – blokowanie łączników wynika z trakcją użytkownika moc. Urządzenia tej kategorii są wyposażone w urządzenia zapadkowy, który jest dostarczany na koszt mechanizmu sprężania.
  2. Rocker jedną ręką – do montażu elementów złącznych wymagane stosowanie bardziej akcentowany wysiłku w porównaniu do poprzedniej wersji. Takie urządzenia są powszechne w dziedzinie zawodowej i są wykorzystywane przez doświadczonych instalatorów.

Profesjonalne narzędzie lub amator?

Jakie korzyści amatorskiego i profesjonalnego nitowania podręcznik? Akcesoria do pracy w domu nie zmusza użytkownika do wywierania dużej siły, ze względu na rozkład ciśnienia na dwóch uchwytach. Pomimo względnej złożoności pracy zawodowej narzędzia, drugi pozwala na wykorzystanie nie tylko aluminium, ale również bardziej wytrzymałych łączników stalowych.

wydechowe nitownice

Nitownica funkcje manualne spalin zgodnie z zasadą opisaną powyżej. Stosowane w dekompresji łączniki stykowe w uprzednio przygotowanym otworze, przemieszczając w wolnej przestrzeni i tworzy silne wiązanie.

Istnieje kilka opcji nit wyciąg – pistolet i dwa ręką urządzenie, którego konstrukcja przypomina konwencjonalne szczypce. Obie opcje wymagają mistrz kosztować trochę wysiłku podczas instalacji urządzenia.

nitownice gwintowane

Aby pracować z narzędziem w tej kategorii wymagają specjalistycznego sprzętu. Zamiast wyciągania pręta Nitownica Ręcznie wiatrowej gwint nakrętki gwintowanej do granicy, aż powierzchnia zaczyna nabywać płaski kształt. Zatem maksymalna niezawodnie zamówienia kilku oddzielnych struktury powierzchni poddanej obróbce.

Ponieważ koszt gwintowany nitu wystarczająco wysokim, aby kupić je do okazjonalnego użytku w domu, jest niewłaściwe. Podobnie jak w poprzednim przypadku, urządzenia takie mogą być reprezentowane jako dwuręcznego mechanizmu lub pistoletu.

nity

nitownice ręczne zawierać dołączonego aluminium i elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Jednakże, w celu przeprowadzenia prac na dużą skalę z rdzenia zestaw nitów zwykle nie wystarcza. Dlatego przed panem jest często potrzeba niezależnego wyszukiwania, selekcji i zakupu pokrewnych materiałów eksploatacyjnych.

Nity do nitowania strony mogą mieć różną długość i średnicę. W ich wyborze powinna skupić się na parametrach załącznikami narzędziowych.

Specjalne różnią tanie nitów aluminiowych. Jednak nie można nazwać prawdziwie wiarygodne. Dlatego w przypadkach, gdy jest to niezbędne do stworzenia prawdziwie długotrwały związek, który może wytrzymać znaczne obciążenia, korzystne są złącznych ze stali.

Nitownice ręczne – cena

Wartość akcie mianowania zależy od rodzaju, cech konstrukcyjnych, jakości wykonania i zaawansowaną funkcjonalnością. Ile najprostszy amatorskie nitowania podręcznik? Cena amatorskie adaptacje na rynku krajowym wynosi 300 rubli i więcej. Koszt z najbardziej funkcjonalnych i profesjonalnych urządzeń do zastosowania dysz odpinane, aluminiowych i stalowych rozpoczyna urządzenie od 1500 rubli.

Zalety nitu

Jakie są zalety wspólnych nitów samolot? Taki sposób montażu jest stosowana od wieków. Na przykład, takie rozwiązanie wykorzystano do łączenia elementów z wieży Eiffla. Jednakże nity tutaj były bardziej imponujące rozmiary.

Dziś nitownice są stosowane głównie w dziedzinie budownictwa. Używać ich podczas montażu ogrodzeń, Montaż konstrukcji szkieletowej, montaż blach.

Zainstalowany w przygotowanym otworze nit pewnie utrzymuje powierzchnię nie odkształcania materiałów i zapobiega propagacji pęknięć. Na przedniej stronie czapki połączenie pozostaje schludny.

nity mocujące – dość proste zadanie i bezpieczniejsze w porównaniu z tym samym spawania dane złożone. Mistrz musi wybrać tylko odpowiednich śrub średnica i zablokować w miejscu ostatniego połączenia za pomocą dedykowanego narzędzia.

Porady dla Wybór

Ogólnie rzecz biorąc, aby podnieść instrument realizacji zadań domowych prostych. Najważniejsze, aby zdecydować o potrzebie spalin lub połączenia śrubowego. Istnieje jednak nadal trzeba zwrócić uwagę na kilka punktów:

  1. Nitownice, wykonane w formie pistoletu, za stosunkowo zawodna. Ponieważ główna część części funkcjonalne są wykonane z tworzywa sztucznego, nie są one przeznaczone do intensywnej pracy długotrwałej. Jeżeli praca jest wymagane do wykonywania najbardziej trwałe narzędzie, preferowane produktów wykonanych ze stali.
  2. Bardziej niezawodny nitowanie dźwignia. Ich uchwyty są w stanie wytrzymać duże obciążenia na imponującą żywotność.
  3. Przy wyborze nitowania przyjmuję obecność głowicy obrotowej. Jak już wspomniano wcześniej, narzędzie to pozwala na instalację elementów złącznych w bardzo niewygodne, niemal niedostępnych miejscach.
  4. Warto zwrócić uwagę na obecność zestaw dysz do łączników różnych rodzajów i wielkości. Funkcja ta nie wymaga żadnych szczególnych uwag.

Oprócz rodzaju funkcjonalności i designu, głównym kryterium wyboru Nitownica jest uważany za jego ciężar, który w dużej mierze określa klasę narzędzia. Mechanizm dźwięku do montażu osprzętu po prostu nie może być łatwe. Aby ustalić dobrą opcję, konieczne jest, aby wziąć losowo kilka narzędzi, które sprawiają, że różnica w wadze.

Naturalnie, rzetelność, jakość usług i okres adaptacji zależy od producenta. Nie jest konieczne, aby dać pierwszeństwo do tańszych szczerze nitowania mało znanych marek. Tylko w tym przypadku nie będą musieli żałować pieniędzy.

Podsumowując, chciałbym zwrócić uwagę na zakres narzędzi do realizacji zadań zawodowych. Trudno polemizować z faktem, że potrzeba instalacji setki nitów w ciągu dnia z wykorzystaniem ręcznego modelu będzie powodować wiele dolegliwości. W takiej sytuacji trudno jest przecenić obecność nitowania elektrycznym.