691 Shares 3538 views

zespół onejroidalny: objawy, leczenie. Leczenie oniryczny, zespół schizofrenii katatonicznej

Oneiroid syndrome – schizofrenika delirium, która charakteryzuje się specyficznym rodzajem zaburzeń umysłu (grezopodobnaya dezorientacji) z obecnością pełny obraz wyimaginowanej snovidnyh psevdogallyutsinatornyh i emocji, należy mylić z dowodami.


Jakie są objawy tego zespołu jest?

Wszystkich okolicznych podjęte przez pacjenta w celu spersonalizowanej, gdzie „udawać play” z ludźmi fałszywymi (podwójne delirium, postoju). Widać utratę czasu i miejsca, wąsko koncentruje się na osobistym osoby: pacjent jest świadomy, że jest w szpitalu, ale w tej chwili może być kapitanem statku kosmicznego, latające na inne planety, a wokół jego twarzy, a pracownicy służby zdrowia są postrzegane jako pracownicy astronautów i witając posłów statek innych kultur. Więc to objawia zespół onejroidalny.

objawy Jest to spowodowane przez zachowanie pacjenta w takim stanie, kontrastujące z jego bajki psevdogallyutsinatorno szalonych objawów. Z reguły leży spokojnie w łóżku, oczy zamknięte, czasami produkuje „antenowe-hasteless” ruchy rąk, pomimo ich wspaniałym wypadku, ale tylko z zewnątrz. Wraz z tym zrozumieniem zniszczone dni mijania i wieku pacjenta: on myśli, że jest w locie, wielu lat świetlnych, a on w tym czasie wielokrotnie umiera i odradza klonowanie.

Objawy lunatycy

Czasami pacjent jest w stanie spoczynku i wędrując sennie w dziale z „Bewitched” uśmiech, patrząc wszystko w sobie. Kiedy miał o coś poprosić, wysyła niektóre z jego nadprzyrodzonej niepokoju. zespół onejroidalny może objawiać się w postaci pojedynczych katatonicznymi cechami, na przykład substupora lub katalepsji. Należy zauważyć, że temat emocji w onirycznej scenie pochodzi z umiejętności osobistych, odpowiednie sceny oglądane filmy i czytać książki wspaniałą serię.

Po wyjściu z tego stanu pacjenta zapisuje w swojej pamięci wszystkie wspaniałe uczucia, ale amneziruet realne działania, które miały miejsce w jego życiu na tym etapie patologicznego ataku. Przez kilka dni, może istnieć resztkowe halucynacje.

Czas trwania stan oniryczny może być 2-3 dni lub nawet 1-2 tygodnie. Często to patologia występuje w schizofrenii, ale czasami go znaleźć w wewnętrznych urazów mózgu i zatruć.

W niektórych przypadkach można zidentyfikować tę chorobę?

zespół onejroidalny następuje:

 • z katatonicznej schizofrenii (często tworzone z doskonałą charakterystykę);
 • objawowej psychoza (tremens delirium) ;
 • padaczka;
 • w chorobach mózgu.

katatonii schizofrenia

Początkowo oznaczony zaburzeń emocjonalnych takich jak depresja i nastrój subdepresyjne, to nie jest to okres delirium, gdy otoczenie wydaje się niezrozumiały dla pacjenta i modyfikowane. Niewygodne uczucia towarzyszą niestrukturalnych głupie pomysły, zwłaszcza śmierć, prześladowania, zły stan zdrowia. Wtedy nie jest tajemnicą halucynacja, intermetamorfozy i znaczenia.

Pacjenci z zespół onejroidalny wskazują, że obok nich, aby wykonać pewne działania i stają się albo jego odbiorców lub uczestników. Prawdopodobieństwo automatyzm psychiczny, werbalne złudzenia, fałszywego rozpoznania. Następnie utworzony Etapu ostry miłą parafrenia lub skierowane oniryczny, co spowodowało u pacjentów z współistniejącymi wspaniałe sny, halucynacje i orientację w rzeczywistej sytuacji. Obraz kliniczny schizofrenii katatonii kończy się wraz z rozwojem z sid.

diagnostyka

Wymaga to wspólne środki z rozpoznaniem schizofrenii. Specjalne wskaźniki mogą pojawiać katatonii tranzystor z powodu jakiejkolwiek postaci tej choroby. Dla rozpoznania schizofrenii powinna być podana do określenia charakteru zachowań pacjenta w trudnych warunkach, jeśli ma zespół onejroidalny:

 • czynniki zewnętrzne);
 • Sztywność (utrzymanie mocną pozycję w odpowiedzi na zmiany jego próbkę);
 • otępienie (reakcje redukcji dla środowiska, aktywności i przemieszczania spontaniczne);
 • utwardzania (dobrowolne spożycie i retencji jest nieodpowiednie, dziwaczne postawy);
 • elastyczność wosku (utrzymywania części ciała w tej pozycji aż do nich);
 • negatywizmem (Przeszkoda irracjonalna jakiegokolwiek przemieszczania ciała w przeciwnym kierunku, w odpowiedzi na stres lub zmienić położenie montażowe, z ziemi);
 • inne objawy (perseweracji i auto pomocnicze).

Leczenie oniryczny, zespół schizofrenii katatonicznej

Poradzić sobie z dolegliwości naprawdę tylko w szpitalu psychiatrycznym za pomocą leku, a czasem – terapia szokowa. Gdy pacjent jest zwolniony ze stanu odrętwienia, potrzebne długie i często przez całe życie leków, aby zapobiec nawrotowi katatonii. Podczas zaostrzenia będą musieli przynieść zarówno pacjenta jak najszybciej do kliniki psychiatrycznej. Zazwyczaj pacjenci w tej sytuacji często odmawiają wziąć jedzenie, może zaplątać się w sobie z powodu braku orientacji w czasie i miejscu, a także stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie lub innych.

farmakoterapia

Leczyć schizofrenię katatonii, zwykle używane uspokajające benzodiazepiny i leki oparte na GABA. Czasami całkowity program leczenia dodać zwiotczające mięśnie, antagonistów dopaminy i stabilizatory nastroju. Podczas długotrwałego ataku katatonii została z powodzeniem stosować terapię elektrowstrząsami.

rokowanie

Należy zauważyć, że zespół onejroidalny (leczenie, które zostało opisane powyżej) jest bardzo straszne warunek w warunkach somatycznych i psychicznych. Ten pacjent powinien być umieszczony w szpitalu psychiatrycznym, tak szybko jak to możliwe. Pozwoli to uniknąć ryzyka związanego z życia i zdrowia pacjenta. Ponadto ta grupa ludzi konieczna jest całodobowy monitoring głównych funkcji życiowych, a może jeszcze potrzebować we wlewie dożylnym leków i żywienia pozajelitowego.