423 Shares 9850 views

produktów rafinacji: charakterystyka i szkód

Sklep oferuje wiele produktów. Każdy z nich zawiera składniki odżywcze jego korzyść. Wśród tych produktów rafinacji. Ludzie jeść je codziennie, a nawet nie wiem, bo nie wszystkie pakiety oznaczone metody przetwarzania. Ten artykuł omówi cechy tych produktów.


pojęcie

Nazywa proces rafinacji fabryka w której znajduje się pełna oczyszczanie produktu. Procedura stosowana w przemyśle spożywczym i metalu. Naturalne produkty w rafinacji podzielony na części, niektóre z nich wyeliminować odpady, chociaż mogą być dużo składników odżywczych.

Niektóre z tych odpadów są wymagane dla normalnego produktu trawienia. Z tego wynika, że nie jest kompletnym pokarmem i biomasa odżywcze. Istnieje wiele produktów rafinowanych. Lista zostanie przedstawiony poniżej.

ryż

Z produktu podczas mielenia wyeliminować kiełków i skorupę ryżu zbóż. Z tego powodu, krupier nie będzie ważny składnik – witaminę B. Rezultatem jest wyrafinowany skrobi, która jest węglowodan.

Produkt zakłóca normalne funkcjonowanie układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego i trawiennych systemów. Ponadto, nie może być ból w mięśniach, dlatego wykroczeń drogowych. Z dalszego rozwoju choroby pojawia się paraliż ramion, nóg, zaburzonego rytmu serca, ciśnienie zmniejsza się. Wynika to z częstego spożywania białego ryżu.

grysik

Dopracowane produkty to semoliny. Jest on wykonany z centralnej części ziarna, który składa się ze skrobi, i nie ma żadnych użytecznych substancji. Uszkodzenie semoliny w zawartości fityną, co zapobiega wchłanianiu witaminy D i wapnia.

Z uwagi na ciągłe korzystanie z semoliny zakłócone żołądku, to osłabia układ odpornościowy. Ale produkt jest stosowany w diecie. Ponadto, jest to przydatne dla pacjentów cierpiących z powodu wyczerpania.

mąka

Produkty mączne – wyrafinowany produktów. I biała mąka jest uważany za najbardziej szkodliwe, ponieważ jest to węglowodan „pustą skorupą”. Wyższy stopień sugeruje najlepsze oczyszczanie klasy. Z kiełków pszenicy jest uważany koncentratem witaminy E – silny przeciwutleniacz. Ale w produkcji jest szkodliwa, bo to psuje szybko.

W 1822 roku młyn został wymyślony, zasady, które odnoszą się dzisiaj. To pozwala na uzyskanie białego białej mąki. Technologia produkcji oparta jest na selekcji ziaren czystej skrobi, ale jest bezużyteczny dla zdrowia.

cukier

Ten produkt zawiera „pustych” kalorii. Jeśli nadmierne używanie cukru w organizmie brakuje niezbędnych składników odżywczych, zwłaszcza witamin A, C, B 12. Powoduje to zaburzenia metaboliczne.

olej roślinny

Z rafinacji ropy naftowej traci smak i posmak. Z takiego produktu otrzymuje się różne potrawy. Ale dla zdrowia człowieka jest bezużyteczna.

rafinowane węglowodany

Cukier i skrobia – jest rafinowane węglowodany. Produkty tego rodzaju są wykorzystywane przez ludzi w sposób regularny. rafinowanych węglowodanów nie może być żywność pełnowartościowa, na przykład, owoce, rośliny strączkowe, słodki ziemniak. Są nieszkodliwe dla organizmu.

W naturze nie ma rafinowane węglowodany. produkty zawierają miód, cukier, syrop kukurydziany, melasa, koncentraty soków owocowych. Są one wykonane z naturalnych całej żywności, ale nie zmienione przez leczenie. Przez produktów rafinacji zawierać słodycze, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, krakersy, chipsy, fast food, białe pieczywo.

szkoda

Nadmierne korzystanie z tych produktów nie jest konieczne, ponieważ są one szkodliwe. szkodliwy wpływ składa się z następujących właściwości:

  • Wzrost spożycia kalorii.
  • Zmniejszenie ilości witamin.
  • Możliwość skażenia podczas produkcji łamania norm.
  • Wysoka zawartość węglowodanów, dlatego zwiększenie stężenia cukru we krwi.
  • Utrata smaku i aromatu.
  • Zmiana analogowy omega-3 (omega-6), z którego wydaje się raka, otyłości, cukrzycy.
  • Zasolenia żywności.

czy produkty zamienne dostępne?

Jeśli chcesz mieć dobry stan zdrowia, konieczne jest, aby nabyć nie rafinowanych produktów, które są w każdym sklepie. Trudno wyobrazić sobie życie bez chleba, ale pożądane jest, bułeczki i babeczki, aby nie używać więcej niż 2 razy w tygodniu. Są one najlepiej zastąpić chleb z mąki pszennej i produkty pełnoziarniste.

Wskazane jest, aby wybrać z oliwek, kukurydzy i innych olej tłoczony na zimno. Nie każdy może kupić takie produkty, ale powinny one być stosowane przynajmniej do napełniania naczyń. Oleje te wzmocnienia smaku żywności. ryż brązowy lepiej nie wybierać, będąc na diecie, ponieważ nie pozwalają na uzyskanie pożądanego rezultatu.

Zamiast cukru rafinowanego lepiej kupić nierafinowany. Powinien być bardziej żółty, ponieważ ma wiele cennych składników. Można użyć miód lub cukier trzcinowy. Niewybredny żywności są przechowywane mniej – do korzystania z nich powinno być szybsze. Posiłki użyteczne produkty poprawia zdrowie, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na wybór jakości żywności.