107 Shares 3335 views

Pierwsza pomoc w domu: jak trzymać aparat rower

Takie kłopoty jak uderzył aparat zdarza się często rowerzystów. Jeśli nie ma w pobliżu sklepy, auto naprawa, musimy rozwiązać problem samodzielnie. W tym przypadku chodzi o pomoc doświadczonych starszych pokoleń wiedzy powiększonej doświadczenia.


Pierwszy krok: określenie szkody

Mało kto wie, jak uszczelnić aparat rowerów. Musisz być w stanie usunąć go z opony i zlokalizować miejsca nakłucia. W tym celu komora jest całkowicie opróżnić. Następnie długi śrubokręt lub w inny sposób za pomocą dowolnego odpowiedniego obiektu dokładnie zginać oponę na obręczy. Czy to jeszcze kilka razy. Uwalniając wystarczającą liczbę aparat, a następnie po prostu usunąć je ręcznie. A teraz wziąć pompkę ręczną i ponownie nadmuchać (trochę). Zwilżyć śliną palec, przesuń go w pobliżu powierzchni. W ten sposób będzie można złapać przepływ powietrza. Miejsca przebicie znak kredą lub coś więcej. Jak uszczelnić aparat rower, jeśli metoda nie jest dziura została znaleziona w sposób opisany powyżej? W szerokiej miski lub wiadra z wodą wlać, dip do nauki przedmiotu, a można zobaczyć dokładnie, gdzie trzeba umieścić latki iw jakiej ilości pęcherzyków powietrza.

Drugi etap, przygotowania

Miejsce uszkodzenia powinny być szlifowane, t. E. Clean. Aby to zrobić, należy papierem ściernym klapy delikatnie masować jej granulowanego część powierzchni z otworami. Przed komorą uszczelnienia roweru odtłuścić powierzchnię przeznaczoną do obróbki. Mówiąc najprościej, przetrzeć szmatką nasączoną benzyną lub rozpuszczalnikiem uniwersalnym (sprzedawany w sklepie). Obie operacje robią, nie tylko z kamerą, ale również z plastra, który jest stosowany do nakłucia. Wzdłuż drogi, nasuwa się pytanie, co można przykleić aparat rowerów. Szczególnie, do takich celów są sprzedawane zestawy alarmowe, które mają wszystkie niezbędne .. klejąca rozpuszczalnika, plastry, itp, lub jest stary aparat z samochodu lub roweru, że wycina się z plastra małych i procesu opisanego powyżej.

Krok trzeci: Naprawa

Załóżmy, że masz veloaptechka. Jak przykleić aparat rower? Z gumowym już zakończył zdjęcia szmata folią ochronną, są pokryte klejem, jest nałożony na przebicie, prasy stawia przez 20 minut w prasie lub imadle (jeśli naprawa zrobić w domu). Ten czas jest wystarczający, aby łata chwycił. Ponownie napełniać komorę i sprawdzić obecność w otwory wody. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, koło Górze jest pompowany, a następnie można przejść do napędu.

Jak uszczelnić aparat rower, jeśli nie ma zestawy ratunkowe? W obecności wszystkich innych niezbędnych składników ważne jest, aby wybrać odpowiedni klej. Zmieścić wiele „momenty”, „uniwersalne” i „super”, ale należy przeczytać na samej rury, dla których są one przeznaczone. Najlepiej nadaje specjalny (na kauczuk). Nałożyć niewielką ilość na łaty i samego aparatu, czekać trzydzieści sekund / min, połączyć oba tematy. Ścisnąć je najpierw palcami, a następnie także umieścić pod prasą. Zwykle pod ciężarem dzień przetrwać (lub przeczytać instrukcje do kleju). Następnie wykonać procedurę sprawdzania, koła bortiruyte, a następnie można przejść!