785 Shares 3560 views

Elegancki kapelusz szydełkowy. Aktualizujemy szafę latem

W ostatnich latach popularność rzeczy stworzonych ręcznie zwiększyła się bardzo. Miło jest zdawać sobie sprawę, że czasy przynoszone z Chin i Turcji paskowane pnie z tymi samymi szmatami zapadły w zapomnienie. Towary konsumenckie stopniowo zastępuje się unikatowymi ręcznie robionymi rzeczami, które mogą podkreślić indywidualność właściciela. Tendencje mody światowej doczekały się nie tylko wiodących couturierów, ale także przez zwykłych needlewomen, którzy dziś szyją i zaciągają nie tylko ubrania, ale również akcesoria, kapelusze, a nawet buty. Oczywiście tak ważna część szafy, jak letni kapelusz, nie poszła z nikim.

Igły lub dziania? Wybór techniki

W przeciwieństwie do czapek, kapelusz zwykle wymaga większej gęstości i zdolności trzymania kształtu. W celu nadania mu tak ważnych cech, lepiej jest użyć szydełka – wtedy płótno będzie gęstsze i silniejsze niż ta, którą dziane są szprychy.

Jak wybrać model?

Na jasne, kolorowe lato prawie wszystko działa! Cienka koronka i umyślnie szorstka forma, lakoniczna gładkość i najbardziej skomplikowana forma, monofoniczny i kolorowy blok, paski, groch – wybór jest naprawdę bezgraniczny. Jedyne ograniczenia – letnie kapelusze, szydełkowe, nie powinny wznieść się ani powodować dyskomfortu, więc powinny być wykonane z naturalnej przędzy.

Wybieranie przędzy

Aby kapelusz był wygodny, a nie pływający, bierzemy przędze z lnu, bawełny, jedwabiu, bambusa lub mieszanki tych włókien. Grubość nici może być dowolna: od najdrobniejszego do średniego, a nawet nieco grubszego niż środek. Zgodnie z wyborem przędzy wybierzemy liczbę haków.

Kapelusz szydełkowany. Zasada produkcji

Prawie każdy model może być wykonany zgodnie z jednym schematem: dzianimy wierzchołki, równomiernie dodając pętle, potem idziemy i bez dziania tkamy w tiulu o niezbędnej wysokości, przechodzimy na pola, dodając jeszcze raz.

Wymagane pomiary

Przede wszystkim zmierzamy obwód główki. Nie wolno naciągać taśmy centymetrowej, ale nie powinna być zbyt luźna. Następnie zmierzymy głębokość: od punktu powyżej brwi, wkładamy taśmę przez tył głowy do tyłu głowy. Rozmiar pól może być dowolny.

Jak dopasowuje się kapelusz?

Hook wpisując 10 pętli i zamknij pierścień. Następnie dzianina z wybranym wzorem, na przykład kolumna z kroplą. Aby uzyskać jednolitą górę, wykonujemy jednorodne przyrosty: najpierw szyjemy dodatkową pętlę przez co 4 pętle, a następnie zwiększamy przedział o jeden w każdym rzędzie. Gdy krąg o wymaganej objętości kontaktów, przestajemy dodawać i przejść do pudełka. By the way, rysunek lub kolor korony mogą różnić się od górnego wzoru, lub może całkowicie zbiegać się z nim. Tulu sięgnął po prostu w okrąg wybrany przez wzór. Podczas przebijania, wskazane jest, aby spróbować zobaczyć, jak przyszły kapelusz przewraca się nad głową. Przytrzymaj 2-3 rzędy kolumn bez szydełkowania, aby wyraźnie podkreślić pole. Same pola mogą być bujne i nachylone, w zależności od pożądanego wyniku, wzrastamy.

Decor

Możesz użyć dowolnego mebla, aby zrobić elegancki letni kapelusz: crochet do wiązania kolorowych kwiatów, splot z wstążek kantooku, użyj koronek, guzików, koralików.