140 Shares 7298 views

Kto chce wiedzieć, jak lutować?

Każda z normalnych ludzi, czy to być programistą lub hydraulikiem powiedziałbym, że lutownica jest istotną rzeczą, gdyż jest głównym narzędziem w łączeniu różnych elementów z tworzyw sztucznych i metalu, począwszy od chipsów i kończąc w trąby.


Jak lutować, powinien znać każdy szanujący się mężczyzna. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, nie martw się, bo po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz.

W celu wytworzenia połączenia dwóch lub więcej części, które wymagają, należy użyć lutownicę, to lutować je razem. lutowania można nazwać lutu topnienia (szczególny metal) na wszystkich powierzchniach przeznaczonych do dalszego związku, który po ochłodzeniu wiążą te dane. Z lutownicą i lutu umożliwiają wzmocnienie części i niepotrzebne otwory zgrzewalne. Jak lutować:

  • Za pomocą papieru ściernego wytwarzać wymiata powierzchnię części, a następnie odtłuszcza w acetonie i benzyny. Pozwoli to uniknąć wszelkich zbędnych substancji z lutowanych powierzchni. Aby skok poszedł po prostu idealny, trzeba dokonać czyszczenia powierzchni z rdzy, smaru i innych utleniaczy. Oczyszczanie to prowadzi się za pomocą specjalnych rozwiązań, takich jak stopiony. W rezultacie, aby chronić lutowane powierzchnie przed korozją przez dość długi czas.
  • Mało kto wie, jak lutować lutownica, ale to musi być w stanie wyprodukować jej właściwego leczenia. W tym celu należy zanurzyć wcześniej ogrzanej do lutowania chlorku amonowego w proszku lub jako żywicy, co z kolei usunąć go z wybranymi utleniaczami metali i wydłuża żywotność. Należy być bardzo ostrożnym, gdyż gorąca lutownica może bardzo łatwo spowodować pożar i od tego nikt nie jest bezpieczny.
  • Lutowie jest mieszanką wielu metali o niskiej temperaturze topnienia, która stapia się przy lekkim ogrzewaniu i służą jako spoiwa, które jest przylutowana mocno trzymać części. Kształt lutować nie jest ustalona, a zatem może okazać się wszystko, od liści i kończący się pałeczkami. Przy wielokrotnym wykorzystaniu lutu przybiera formę bezkształtną bryłę, co z kolei sprawia, że trudno go używać jako ogrzewanie pomieszczeń zajmuje dużo czasu. Aby tego uniknąć, wystarczy odciąć kawałek. Załóżmy, zrozumieć, jak lutować: Dotykamy gorącą lutownicę do lutowania i poczekać aż się rozgrzeje, to powinien on gromadzić w końcówce lutownicę i obvoloch go. Delikatnie obvolokshy przechwytuje co najmniej lutu i przenieść ją delikatnie do punktu lutowania elementów, po czym spłaszczenia całą powierzchnię. Czynność tę należy powtarzać tak długo, jak związek nie osiągnie pewną siłę i zamyka całą powierzchnię niezbędną. Pod koniec krzepnięcia lutu przylutowane do przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką i trzymać go zamiatać pilnikiem lub papierem ściernym. Podczas czyszczenia należy starać się, aby wygładzić powierzchnię jako możliwy.
  • Jak lutować przewody? Sekretem jest to bardzo proste lutowanie. Ze względu na fakt, że druty są bardzo cienkie i podatne na uszkodzenia i nie powinny być traktowane z różnych rozwiązań, takich jak stopiony. Wystarczy, aby rozpuścić kalafonii nieznacznie w niewielkiej ilości etanolu i mieszaninę czysty gołe przewody bezpośrednio przed lutowaniem.

Więc wiesz jak lutować, można rozważyć bardziej kompetentny człowiek w tej dziedzinie. Jednak do pełnego opanowania tej techniki wymaga praktyki.