297 Shares 4645 views

Kazan roślin lotnictwo nazwany S. P. Gorbunova

Kazan roślin lotnictwo Gorbunov – wiodąca linia lotnicza rosyjski, specjalizującą się w montażu bombowców strategicznych, cywilnej i celowej samolotów. Od 2013 roku, to jest oddział PJSC „Tupolew”.


opis

JSC „Kazan Lotnictwa Zakład” znajduje się w stolicy Tatarstanu – Kazaniu. Oprócz głównej wytwarzania przylega Test lotnisko Borisoglebsk kontrolę. Firma odegrała ważną rolę w obronie kraju. Były wykonane zasięgu bombowców strategicznych, w tym zdolność do noszenia broni jądrowej.

KAZ ma wysoki potencjał naukowy i przemysłowy. Nasze doświadczenie pozwala na podjęcie rozwoju innowacyjnych projektów. W jego murach gromadzą specjalistycznych wkładek najwyższa niezawodność Manager Prezydenta RF, Sztabu Generalnego, agencji wywiadowczych.

żywotność

Kazan roślin lotnictwa został pierwotnie stworzony jako oddział zakładu lotniczego w Moskwie. R roślina zaczęła się w 1932 roku, przez 1935 th główne budynki zostały wzniesione. Równoległe roślina silnik został zbudowany dzielnicy mieszkalnej „Social Town”. Jednak Nakata represje doprowadziły do przetasowań personalnej, a prawdziwym problemem samolotu udało się zorganizować dopiero w 1938 roku.

Wstępne plany są wielkie – Giants zbierać Sky-ANT 16, ANT-20 ( "Maksim Gorki"), ANT-26 (obciążenie 16 ton bomb i 95-metrowej rozpiętości skrzydeł). Jednak na papierze plany nie poszedł. Z trzech położonych na akcje w 1936 ciężkiego samolotu ANT-20bis tylko 1939 roku udało się zebrać pierwszy z nich (z porządkiem państwowym dla 18 jednostek). Okazało się nieskuteczne i bombowiec doświadczenie produkcyjne DB-a „Anna”.

Chwała ojczyzny

W 1939 roku zakład rozpoczął lotnictwo Kazan opracowania nowego modelu „Maszyna №2» – przyszłość Pe-8 konstrukcja Petlyakova. Far 4 silnikiem bombowiec frachtowiec został majorem Armii Czerwonej i przyniósł DBA fabryka pracy zasłużone zwycięstwo. Pe-8 (ANT-42) jako pierwszy radziecki szybkiego wysokościowy klasy samolotów "Flying Fortress". Miał elegancki gładki kątowe, w przeciwieństwie do „ślimak” od poprzednich pokoleń.

Nieco później, główny model fabryki był bombowiec nurkowy tego samego projektanta Pe-2. Podczas wojny KAZ zgromadziła około 10.000 samochodów. praca produkcja bez przerwy, weekendy i święta.

strategiczny roślin

Druga wojna światowa wykazać znaczenie ciężkich bombowców dalekiego zasięgu zdolnych paraliżując infrastrukturę i produkcję wroga. Wraz z rozwojem bardziej potężnych bomb, ich wydajność wzrosła. W pierwszych latach pokoju Kazan zakładu lotniczego produkowanego pod marką TU-4, kopia sprawdzonego modelu amerykańskiego B-29. Jednak samoloty tłokowe o zasięgu lotu nieco ponad 5000 km nie było kontynentalne. Mianowicie, USA stał się głównym wrogiem geopolitycznym ZSRR.

Przełomem stał się reaktywny strategiczne Tu-16 jest w stanie wykonać zarówno jako bombowiec i jako nośnik przeciwrakietowej, rozpoznania, tankowanie i tak dalej. D. prędkość 980 km / h oraz wysokości podnoszenia podnoszenia do 13400 metrów pozwalają dość łatwe do pokonania linię obrony powietrznej wroga. Jednak jego długość lotu było nawet mniej niż Tu-4 – 4000 km. Był skuteczny wobec sił morskich, dodaje siłę ognia marynarki radzieckiej i Obrony Wybrzeża. Pierwsza maszyna produkcyjna została wyprodukowana w 1953 roku na Kase. Statystycznie, Tu-16, pochodzące z rosyjskiego systemu Air Force tylko 90 lat, jest najdłużej żył w świecie samolotem. Jego zmodyfikowane analogi nadal służyć w Chinach i kilku innych krajach.

Następnym krokiem była rodzina dalekosiężnych poddźwiękowych bombowców strategicznych Tu-22. Podstawowy model został wyprodukowany od 1960 do 1966 roku. Wszystkie 311 jednostek zebrano. Od 1967 do 1990 roku produkowane pierwszą modyfikację Tu-22M (0-1), Tu-22m2 i Tu-22M3 z ulepszonym aerodynamiki i tehharakteristikami.

cywilnych statkach powietrznych

Oprócz samolotów wojskowych, Kazan roślin samolot produkcji jetliners pasażerskich. Na początku lat 50. rząd naładowany na podstawie sprawdzonego modelu Tu-16 do projektowania samolotów do transportu pasażerów i ładunków. W efekcie stworzyliśmy Tu-104 – pierwszy radziecki odrzutowy samolot pasażerski na pchnięciem. W 1956 roku ulepszona modyfikacja Tu-110 do aparatu partyjnego i sekretarza generalnego.

W latach 60-tych pojemność została skoncentrowała pod przewozu pasażersko-towarowego, dalekiego zasięgu Ił-62, który został zastąpiony przez IL-62m. 278 jednostek obie wersje były produkowane do 1994 roku. W połowie lat 90-KAZ opanowali model Tu-214, który przeszedł certyfikację w 1997 roku. Teraz CB pracuje nad projektami bliskiego zasięgu pasażerski Tu-324 i Tu-330 transportera.

"White Swan"

18/12/1981 Pierwszy lot sprawia, że bez precedensu nadciężkiego Tu-160, zwanej dalej NATO „Blackjack”. Jego unikalny kształt z skośne skrzydła w locie przypomina dumną płynnego Łabędź. Ponieważ w Rosji to jest pieszczotliwie nazywany „White Swan”.

Choć jego produkcja została przerwana, aw Kazaniu Aviation Plant. S. P. Gorbunova od prezydenta otrzymał rozkaz, aby wznowić montaż strategicznego bombowca z ulepszonych awioniki, nowych komponentów elektronicznych i technicznych. Zakres prawie 14.000 km pozwala razić cele na innych kontynentach. Tu-160 tworzą podstawę komponentu powietrznego „triady nuklearnej” Rosji.

produkty

KAZ dzisiaj należy wykonać następujące czynności:

  • Modernizacja Tu-22M3.
  • Produkcja służby Tu-160.
  • Produkcja, utrzymanie modyfikacja Tu-214.
  • IL-62M usługi.
  • Produkcja samolotów do celów specjalnych.
  • Rozwój nowych samolotów.

Kazan roślin samolot pozostaje uznanym autorytetem w przemyśle lotniczym. Łączenie z PSC „Tupolew” przyspiesza wprowadzanie nowych typów samolotów i jednoczy produkcję.