302 Shares 3821 views

Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów

Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów odnosi się do chorób zapalnych. Choroba ta charakteryzuje się przewlekłym charakterze, wpływa na stawy. Zwykle diagnozowane młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów u dzieci, które nie ukończyły szesnaście.


Przyczyny choroby nie są znane, ale na choroby – jest bardzo trudne. Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów – choroba postępująca obejmujące narządy wewnętrzne, w tym procesie.

Choroby towarzyszą asymetrycznych uszkodzeń dużych stawów, w tym ciężkości nie jest związane z objawami układowymi choroby.

Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów prowadzi do poważnych konsekwencji. Jako praktyce medycznej, odsetek osób z tej diagnozy jest bardzo wysoka i wynosi około 70%. W związku z tym, między młodzieńcze zapalenie stawów i choroby reumatyczne, jest obecnie znaczenie.

Wśród przyczyn, które przyczyniają się do rozwoju choroby, to zestaw różnych czynników zewnętrznych, w tym uraz, hipotermia, zakażenie wirusowe lub bakteryjne (), nasłonecznienie, podawanie leków białkowych i tak dalej. Nieodpowiednia reakcja ciała dziecka opiera się na zwiększonej wrażliwości na nich. Wynikiem tego jest dość skomplikowane odpowiedzi immunologicznej, która prowadzi do progresji choroby. Ponadto, pewne znaczenie ma predyspozycje genetyczne dziecka do chorób reumatycznych.

Proces rozpoczyna się w patologiczną błony maziowej. Dalsze awarii i zaburzenia mikrokrążenia w komórkach wyściełających błony.

Podczas procesu zapalnego jest utworzona łuszczka. Jest on wykonany z dużej liczby komórek w tkankach stawowych. Łuszczka zamyka się i zapobiega normalny metabolizm chrząstki, zwiększając w ten sposób zniszczenia w kostno formacji.

Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów dotyka obwodowych. W niektórych przypadkach choroba występuje jako powikłanie zapalenia migdałków lub grypy. Złe samopoczucie może poprzedzać i zaostrzenia przewlekłego zakażenia.

Choroba jest ostre i podostre charakter.

W pierwszym przypadku, zwykle ze wzrostem temperatury, ból. W trakcie rozwoju obserwuje obrzęk jednego lub większej liczby połączeń, zwykle symetryczne. Ostry kurs charakteryzuje ciężką chorobą. Z reguły obserwuje się w wieku przedszkolnym dzieci, dzieci w wieku szkolnym. Jednak w niektórych przypadkach, rozwój choroby obserwowano również u młodzieży.

Pomimo faktu, że choroba ta jest typowa dla większych uszkodzeń (kostki, kolana, nadgarstka) stawów, nie jest wykluczone, i zniszczenie małych stawów na początku patologii.

Często występują zaburzenia w odcinku szyjnym. Na wysypka występuje polimorfu mający pochodzenie alergiczne. Ponadto, nie ma wzrostu w wątrobie, węzłach chłonnych i śledzionie. W prowadzeniu ogólna analiza krwi wykazały anemię.

Podostre charakter choroby charakteryzującej się mniej poważnych objawów. Kiedy to ma wpływ, co do zasady, pierwszy jeden wspólny – kolana lub kostki. Obrzęk powoduje zaburzenia w niektórych przypadkach nie towarzyszy tkliwość. Chód dziecko może się zmienić, a dzieci do dwóch lat naprawdę może przestać chodzić.

Zacznij podostre choroba powoduje uszkodzenie pierwszego, następnie kilka (do czterech) stawów. W chorobie tej przebiega w stawów postać skąpostawowej.

Bolesność stawów i dotkniętych wysiękowego zmiany zachodzą w umiarkowany, temperatura ciała nie wzrasta. Formularz podostre z łagodniejszym, rzadziej obserwowano zaostrzenia.