572 Shares 2287 views

Evergreen pokój cyprys. pielęgnacja roślin.

Trochę o zakładzie

Iglastych, uprawianych w domu, uczynić go bardziej zdrowe powietrze w pomieszczeniach, zwiększając i zmniejszając ozon mikroflorę patogenną. Powodzeniem uprawiana niektóre gatunki cyprysu i sosny, Araucaria, tuje, Cryptomeria, pokój cyprys. Opieki nad nimi w domach z centralnym ogrzewaniem jest skomplikowana, ale uprawa jest możliwa.

Cypress (łac Chamaecyparis.) – jednopienny wiecznie zielone drzewo iglaste rodzina cyprys. Zewnętrznie przypomina kształt stożków cyprys cyprys. Konstrukcja i struktura igieł są jak piąty. Charakteryzuje się ona tym, że branż, bardziej płaskie i mniejsze wstrząsy. Dojrzewają w ciągu roku i może pomieścić dwa nasiona.

Crohna u wszystkich rodzajów stożkowej cyprys, kora ciemnoszarego lub brązowy kolor pęknięć prostej bagażnika. Opadające gałęzie, łuszczących się guzki, kulisty kształt. Dziki Chamaecyparis osiągnąć 70 m, w tym samym czasie rozmiarach gatunków ozdobnych stosunkowo małe.

Najczęstsze typy: Cyprysik Lawsona, cyprys tępy nutkansky cyprys, cyprysik groszkowy. Różnią się one kształt, kolor i struktura igieł zimnej twardość. Do strefy Zachodniej undemanding najbardziej dopuszczalne i odporne na łagodne zimnego klimatu gatunki ozdobne Chamaecyparis nutkanskogo i gorohoplodnogo. Ich zawartość jest dość prosta. Popularna odmiana do uprawy w domu macrocarpa cyprys macrocarpa Goldcrest, wyposażony wdzięku dzwon koronę i wyprostowany łodygi i cyprys Kaszmir – formę płaczącą.

pokój Cypress. Pielęgnacja roślin

Cypress, opieka pokój, który wymaga podstawowej wiedzy o jego funkcji biologicznych, dzięki swoim igłami, zrobić dobre dla układu nerwowego i oddechowego systemów ludzkiego. Intensywnie produkujących tlen, poprawia mikroklimat.

Cypress termofilowa swiatlolubny roślina dość cień tolerancyjny. Pasuje mu płodne przepuszczalnej gleby. Podczas pory suchej cyprys potrzeby podlewania.

Cypress, który zapewnia opiekę chłodną zimę, musi zawierać zimę w temperaturze plus ośmiu do dziesięciu stopni i wysokiej wilgotności. W tym celu, instalacja powinna być regularnie rozpylany lub ustawić zasobnik mokrych kamieni. Konieczne jest również, aby chronić go przed przeciągami. Tak więc, w zimie rośliny trzeba stworzyć fajne temperatury i rzadkie podlewanie. Jednocześnie jest niedopuszczalne suszenia ziemnych śpiączki.

Cypress miejsce zwłaszcza w oknach wschodnich i północnych, tworząc dla niego sztuczny cień w lecie. Cypress jest dobrze przygotowana w kompozycjach grupowych, które służą jako idealne tło dla bardziej kolorowych roślin.

Do rozmnażania użyciu sadzonek Cypress podłogi wiosną, prawdopodobnie namnażania nasion.

pokój cyprys, dbając o których prowadzona jest prawidłowo, może wynieść do 2 metrów. Regulują wzrost może być przez przycinanie. Chamaecyparis opatrunek spędził nawozów płynnych od maja do sierpnia, raz w miesiącu. Wskazane jest, aby zasadzić nawozu, stosując połowę zalecanej koncentracji, aby nie objadać Cypress. opieka Pomieszczenie powinno zapewnić równomierne podlewanie, bez suszenia i nawilżania. Kiedy dużo wysoka temperatura i niska wilgotność roślina resetuje igły, gałęzie suche i nie mogą zostać przywrócone.

Dla Chamaecyparis, podobnie jak inne drzewa iglaste, ważne jest, aby zachować com ziemi u nasady, tak aby nie zniszczyć grzyby symbiotyczne niezbędne do asymilacji glebowych baterii. Roślina może być przesadzane co trzy lata (na wiosnę), co zapewnia integralność ziemnych grudki na korzeń.