800 Shares 3272 views

Skarpety trekkingowe: przegląd producentów. Co brać pod uwagę przy ich wyborze?

Dla sportowców, turystów i miłośników skarpetkach – nie jest to tylko drobiazg, który jest niewidoczny dla innych. Właściwie dopasowany skarpety zapewniają wygodę, komfort, ciepłe i suche stopy, co jest bardzo ważne w kampanii lub konkurencji. Co jest trekking skarpety, jak wybrać właściwą dopasowanie i jak różnią się one od zwykłych – to poniżej materiał.


Co jest skarpety trekkingowe?

odzież specjalistyczna, w tym skarpetki, wykorzystywane w aktywnych działań: wspinaczka, snowboarding, narciarstwo, trekking, turystycznych. W ekstremalnych warunkach, nogi są szczególnie podatne na stres i zmęczenie, a także czynniki środowiskowe. Zamoczenia, zamrażanie lub odwrotnie, nadmierne pocenie się od ciepła i tempo.

Jest z podobnymi problemami skarpety trekkingowe przeznaczone są do obsługi. Są one utworzone z kombinacji materiału surowego, który łączy się z włókien naturalnych i syntetycznych. Kształt tych skarpetki są również przemyślane, z uwzględnieniem obciążenia i rodzaj wydajności sportowca.

Trekking skarpety, w odróżnieniu od tradycyjnych produktów, można szybko usunąć wilgoć ze skóry. Są idealnie suche, zatrzymuje ciepło, a nawet może mieć właściwości kompresji, co zmniejsza zmęczenie stóp.

Dlatego, jeśli jesteś lubiący wędrówki lub aktywnych sportów, konieczne jest zapoznanie się z produktem bliżej.

Kluczowe cechy

Rozróżnienie jest bardzo wygodny produkt, Multi-kryteria stóp. Głównie różnią skarpety dla mężczyzn i kobiet, a nie tylko kolor, ale również rozwiązań anatomicznych.

W zależności od rodzaju działalności, dla których przeznaczone skarpetki, odizolowane kilka rodzajów długości:

 • Krótki. Wzrost nie osiągnie poziomu kostki. Są one najczęściej stosowane w fitness, bieganie, tor kolarski.
 • Średnie. Takie modele są nieco dłuższe niż w wale standardowych skarpetek. Skarpety trekkingowe średniej długości są najbardziej popularne wśród sportowców.
 • Wysoka. Sięgają do połowy łydki, a często są wielofunkcyjne. Używany te skarpetki wspinaczka, turystyka i jazda na nartach.

Ponadto istotnym czynnikiem jest różnica gęstości skarpetek, które muszą być wybrane również w zależności od rodzaju działalności i aplikacji.

 • Cienkie. Mogą być spięcie w ramach drugiego palca lub nosić sam. Taka opcja – to najlepsze skarpety trekkingowe lato.
 • Płuca. Są one gęstsze, a więc cieplejszy i bardziej wytrzymałe niż cienka. Oni mogą nosić swoje i razem z dodatkowymi ciepłe skarpety.
 • Średnie. Wystarczająco ciepły, bardzo mocne i trwałe. Często mają dodatkową izolację palców i pięty.
 • Wspinaczka. Najbardziej ciepłe i mocne. Zaprojektowane do długotrwałego noszenia w niskich temperaturach.

Poza podziałem na skarpet męskich i żeńskich, trekking pary zazwyczaj oznakowane zgodnie z prawej i lewej nogi ze względu na cechy anatomiczne struktury.

Jak podnieść swoją parę?

Poprzez wybór skarpety trekkingowe należy podchodzić ostrożnie iz namysłem: dobrze wybrany produkt będzie dużo czasu, aby utrzymać komfort i zdrowie swoich stóp.

Przede wszystkim konieczne jest, aby określić rodzaj działalności: w jakim celu skarpety do użytku i po jakiej porze roku.

Jeśli nie masz konkretny cel, to lepiej wybrać środkowy wielofunkcyjnego modelu, takie jak skarpety trekkingowe światło o średniej wysokości. Mając szatni sportowa tego modelu, można go używać w kampanii velozaezde lub jogging.

Ważne jest również, aby określić rozmiar. Nie należy wierzyć zapewnieniom sprzedawców lub opinii z forów, które rozciągają się skarpetki lub siedzieć. Dobre producenci jakość sportowej bardzo dobrze zachowane siatkę wymiarową. A oto sprawa, nie kupił w rozmiarze, potrwa mniej i nie spełnia swoich funkcji w całości.

Zazwyczaj oznaczone skarpety wielkości w zakresie 3-4 jednostek. Spróbuj odebrać skarpety trekkingowe tak, że prawdziwa wielkość wynosiła około połowy proponowanego zakresu.

Ważne jest, aby zobaczyć i poczuć skarpetki przed zakupem. Produkty dobrych producentów koniecznie szwy na zewnątrz. Konieczne jest, aby badać wszystkie stawy i szwy, które nie wątek nie mógł pocierać nogę.

Choćby w doborze dobrych skarpet dla turystyki i sportu zajmuje producentem wyborem. O nich trochę więcej.

Hersteller

Wygoda i zdrowie nóg na długą podróż, wędrówka czy rasy może być zaufanym producentem tylko z dobrą reputacją. Należą do nich następujące spółki:

 1. Lorpen – hiszpańska firma, która rozpoczęła się sprzedażą skarpet gigantów produkujących odzież sportową. Później firma wydzielona i teraz jest producentem skarpety trekkingowe numer jeden. Firma znana jest z kombinacji produktów do najnowszych włókien naturalnych i syntetycznych.
 2. Norveg – niemiecki producent bielizny termicznej. Firma znana jest z tego, że do produkcji wyrobów z zastosowaniem wełny wysokiej jakości i high-tech Materiał Termolit.
 3. DeFeet – amerykański producent. Firma produkuje różnego rodzaju bielizny, rękawiczki i skarpetki dla sportowców, które zapewnia im komfort na wszystkich etapach treningu i zawodów.
 4. X-Socks – szwajcarska firma specjalizująca się w produkcji tylko skarpetki. Zakres tej marki prezentuje szeroką gamę akcesoriów dla każdego rodzaju sportu i rekreacji doskonałej jakości.

Nie skąpić na zdrowie i komfort – nikt nie naturalne zwykłe skarpety nie zastępują profesjonalnej trekking. Celowe podejście do wyboru swojej pary, a to przyniesie Ci przyjemność przez długi czas!