833 Shares 2308 views

Smartphone HTC One mini 2: specyfikacje, opis, opinie, opinie

W 2013 r., Po raz pierwszy, "pozbawiona" wersji flagowego M8 z tajwańskiego producenta gadżetów mobilnych HTC. Model NTS One mini jest nazywany. W rok później pojawił się na rynku jego "wielki brat" – NTS One mini 2 – którego cechy zostaną przedstawione w tym artykule. Właściwie to urządzenie rozważymy w dzisiejszym przeglądzie.

Należy pamiętać, że kibice marki nie powinni być zdenerwowani. HTC One Mini 2, którego charakterystyka zostanie zaprezentowana poniżej, rozpoznamy zarówno projekt, jak i interfejs. Tak, a według filozofii HTC, wszystko jest takie samo, choć w porę z czasów.

Trochę o różnych "mini"

Ogólnie rzecz biorąc, teraz wszyscy producenci smartfoli tworzą "junior" wersje ich flagowych. Co to jest? Odpowiedź jest niezwykle prosta – aby zwiększyć docelową liczbę odbiorców. W końcu nie każdy może sobie pozwolić na zapłacenie 30 000 rubli, a nawet więcej, za najbardziej "sterty" model telefonu marki.

Tak, a koszty reklamy są prawie nieistniejące, ponieważ imię i nazwisko, a więc powiedziane, na przesłuchanie. A jeśli producent w reklamie oświadczy, że jest to całkowicie nowy model, nie wierzcie! To jest złe.

Nawiasem mówiąc, dziś HTC One Mini 2, którego cechy można znaleźć trochę niższe, kosztuje nieco ponad 20 tysięcy, co też jest całkiem sporo. Jakie są takie modele? W rzeczywistości jest to uproszczona wersja flagowego. Nie więcej.

Wszystko jest dowodem porównania

Aparat jest słabszy, mniej rdzeni procesora, sam procesor jest mniej wydajny i został opracowany kilka lat temu, mniej pamięci wewnętrznej i większej ilości pamięci RAM. Tutaj i modelu "nowego". Ale nie wszystko jest tak okropne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Oczywiście nie ma to wpływu na jakość gadżetu.

Jeśli porównaj pierwszy Onemini i artykuł w tym artykule, możesz zauważyć, co następuje: producent zwiększył pojemność baterii, ekran stał się nieco większy o 0,2 cala. A co najważniejsze (i długo spętane przez NTS) jest odrzucenie super-kosmicznych pikseli w aparacie i powrót do tradycyjnego dla tej klasy smartfonów 13 megapikseli.

Ale o wszystko w porządku.

HTC One Mini 2. Funkcje

Sieć: GSM / EDGE / GPRS / WCDMA / HSPA, jak również 4G / LTE o standardowych częstotliwościach. Warto zauważyć, że jeśli często nie wybierasz się do USA, to w menu inżynieryjnym lepiej jest wyłączyć operację z częstotliwością 850 MHz. Zaprojektowany do pracy tylko w amerykańskich sieciach, wyłączając go, oszczędzasz energię baterii.

Ekran: 4,5 "HD. Załóżmy, że nie 1080 p, ale 720 jest wystarczająco dosyć dla takiej przekątnej.

System operacyjny: nowy zestaw Android KitKat. Jeśli na rysunkach, to 4.2.2. Całkiem niezły interfejs dla tej wersji, chociaż wiele osób narzeka na nadmierną różnorodność projektowania. Ale to już amator.

Procesor: 4 rdzenie 1,2 GHz. Absolutnie uzasadniona decyzja. Nawet nie ma śladu "stagnacji". Wszystko działa szybko i sprawnie.

Procesorem graficznym jest Adreno Z05. Tutaj bez niespodzianek.

Pamięć: 1 GB, wbudowana: 16 gigabajtów. Oto jedna większa różnica od "mini" – gniazda karty pamięci o pojemności do 128 GB.

Aparat: odpowiednio 13 i 5 megapikseli, główne i przednie. Wreszcie producent "grał wystarczająco dużo" niezrozumiałych (stąd kontrowersyjnych) wartości kamer w poprzednich modelach.

Bateria: 2100 mAh, co jest średnią wśród "monogatadzhnikov", chociaż można zrobić więcej. Ale chodzi o poprawną kalibrację baterii. Im dokładniejsze jest to, tym dłuższe ładowanie trwa w takich wartościach. Bateria jest nieruchoma.

Jak zapewni producent, czas rozmów w smartfonach w sieciach 3G wynosi 16 godzin 20 minut, aw trybie gotowości – około 560 godzin.

I wreszcie: nawigacja – i "ich" GPS oraz "nasz" GLONASS. Jest radio. Waga: 137 gramów. Długość smartfonu wynosi 137,4 milimetra, szerokość – 65, a grubość – 10,6 milimetra.

Łaska i wygoda. Osiągnął?

Projekt jest stylowy, nie ma pytań. Metal robi swoją pracę. Dziś jest to jeden z najmądrzejszych smartfonów praktycznych. Są zdania, że taki projekt przypomina termos, ale tak nie jest. Na tle najbliższych konkurentów z Korei Południowej smartfon HTC One Mini 2, którego cena za około 20 tysięcy rubli, wygląda bez wątpienia lepiej.

Aby uprościć i obniżyć koszt produkcji, sprawa nie została całkowicie wykonana z metalu. Na krawędziach są plastikowe wkładki. Widzieliśmy to jednak w poprzednim modelu. I choć decyzja ta psuje nieco widok, jeśli wyobrażasz sobie, że jest całkowicie metaliczny, to na pewno nie będzie lepiej.

Głównym kolorem obudowy jest szary metalik. Ciemnoszary, jeśli mówisz po rosyjsku. Dostępne są jeszcze dwa kolory: jasny srebrny i złoty bursztyn. Jednak pierwsza opcja jest główną cechą modelu i jest bardziej powszechna na rynku urządzeń.

Ergonomiczne odczucia

Smartfon HTC One Mini 2, którego cena osiągnęła już 20 tysięcy rubli, jest dogodnie zlokalizowana w ręku ze względu na wyraźne wybrzuszenie tylnej pokrywy. Ale oto ogólne rozmiary … Nie tak naprawdę i "mini" uzyskuje się, ponieważ jest prawie taka sama jak wysokość flagowego HTC M7, ale trochę już.

Również wizualnie wymiary zwiększają duże ramki wokół obwodu ekranu. A dolny pas o nazwie HTC w ogóle jest niezrozumiałym rozwiązaniem, ponieważ przyciski sterujące są wirtualne …

Przycisk zasilania jest z jakiegoś powodu zrobiony u góry i po lewej stronie. To dziwna decyzja, ponieważ jest niezręczne … Ale w przeciwnym razie wszystko jest standardowe i znane. Przycisk głośności znajduje się po prawej stronie, wejście ładowarki znajduje się od dołu, a gniazdo 3,5 słuchawek jest na górze. Po bokach rozmieszczone są gniazda kart SIM i kart pamięci.

Z udogodnień – głośniki na panelu przednim, na dole. Palce nie mogą być zamknięte. I, oczywiście, elegancki dźwięk. Najlepszy dźwięk w świecie smartfonów bez opcji. Czysty i głośny, bravo, NTS!

Trochę o "wypełnieniu"

Pomimo faktu, że telefon HTC One Mini 2, o tym, który możesz znaleźć poniżej, ma "wnętrze" nie jest najbardziej zaawansowanym, płynnym interfejsem pozwala nam to zignorować. Nazywa się technologią Sense i jest to kolejny udany rozwój firmy HTC.

1 gigabajta "RAM" pozwala grać w bardzo wymagających grach, bez problemów z Internetem i sieciami społecznościowymi. Przypomnij sobie, że 16 GB pamięci wewnętrznej można zwiększyć z kartą microSD do 128. Pierwszy "mini" miał również 16 gigabajtów pamięci, ale bez możliwości jego rozszerzenia.

Domyślnie użytkownik jest dostępny około 11 GB pamięci, reszta "zjada" system operacyjny Android.

Sam procesor – od producenta Qualcomm, a nie najnowocześniejszy, jak wspomniano powyżej, ale z doskonałą płynnością, Sens jest niewidoczny. Ponieważ nasza ulubiona firma odmówiła używania portu podczerwonego, nie będzie możliwe zarządzanie elektroniką domową za pośrednictwem specjalnych aplikacji. To dobrze czy źle, wszyscy sobie zdecydują.

Zarządzanie wydajnością

Dzięki Android KitKat, niewątpliwie jedna z najlepszych wersji do tej pory, aplikacje (i sam smartfon) można łatwo dostosować. Motywy i czcionki można teraz pobrać z PlayMarket. Jest funkcja "ayfon" "nie przeszkadzaj", co jest bardzo wygodne w użyciu podczas wakacji.

Teraz możesz również dostosować nowości do wyboru, a mianowicie kanał RSS. Mogą być pobierane z sieci społecznościowych. Jest w pełni funkcjonalny, ponieważ nie musisz szukać tego, co jest interesujące. Wystarczy raz skonfigurować niezbędne kolumny.

Wiadomości i tweety są zbierane z 1260 źródeł. Nie można wątpić, że niezbędne informacje nie pozostaną niezauważone. Warto wspomnieć o pracy z aplikacjami: ponieważ nie ma portu podczerwonego, takie aplikacje jak sprawność czy zarządzanie gestami będą bezużyteczne.

Dziękuję KitKat

W nowej "mini" była okazja zaprosić znajomych do swojej sieci Zoe. Będą mogli udostępnić Ci zawartość multimedialną – zdjęcia, klipy i muzykę.

Teraz możesz obejrzeć film z napisami. A gracz jest o wiele bardziej wizualizowany niż był. Jeśli uważasz, że dźwięk jest odniesieniem dla wszystkich, absolutnie wszystkimi smartfonami, twórca może bezpiecznie umieścić 11 punktów na 10 punktów. I nie mniej! Nawiasem mówiąc, właściciel urządzenia zawsze może kupić okładkę do HTC One Mini 2 Gold w kabinie komunikacyjnej komórkowej

Latać w locie

Jednak nie było to bez strat. Na przykład teraz przeglądarka nie obsługuje flashowania. Ponadto błąd utraty danych podczas wielozadaniowości nie został ustalony. Oznacza to, że na przykład wpisanie numeru i zaktualizowanie strony przeglądarki powoduje całkowite utratę informacji z pierwszej aplikacji. Cóż, to nie utrzymuje się w jakikolwiek sposób. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłych modelach producent nadal poprawi ten irytujący minus.

Telefon HTC One Mini 2. Opinie użytkowników

Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu opinii właścicieli na temat tego modelu telefonu można zauważyć: montaż i materiały na wysokim poziomie, ekran prawie wszyscy są wygodne. Istnieją pewne negatywne recenzje na temat tego bardzo wyglądu, ale nie zapominaj, że jest to macierz IPS.

W większości przypadków jest bardzo jasny i nasycony. Więc jest to najprawdopodobniej jaskółka, lub użytkownicy są w tym względzie bardzo wyrafinowani.

Inną zaletą HTC One M8 Mini 2: doskonałe, głośne brzmienie i wygodne "lądowanie" w dłoni. Wielu pochwaliło baterię.

Trochę smutku

Teraz wady, które psują życie niektórych właścicieli. Czasami aparat "spowalnia". Podczas korzystania z wielozadaniowości jest przeważnie. Podczas grania i przeglądania w trybie online, z tyłu smartfonu jest podgrzewana.

Zły słownik T9. Lean i niewykształcony. Czasami użytkownicy nie lubią jakości mikrofonu. A także cena HTC One M8 Mini 2. Istnieją również skargi, które z tyłu telefonu są zarysowania.

Z nadzieją na zrozumienie

Fani marki HTC pozostają do nadziei, że producent wysłucha uwag właścicieli, a w następnej "reinkarnacji" poprawi co najmniej główne komentarze do "mini". W przeciwnym razie bardzo trudno im pozostać w tej niszy gadżetów.

Przy podobnej cenie istnieje wiele dobrych konkurentów, a chińscy producenci nie mogą być zdyskontowani.

Werdykt końcowy

Tak, smartfon nie jest wyposażony w najnowszą "żelazko" wewnątrz, ale na zewnątrz jest niewątpliwie jednym z najbardziej stylowych i pięknych smartfonów. Szlachetny metal nie pozostawia nikogo obojętnego. Ale specjalny balans, powtarzamy, nie ma takiego gadżetu. Co jest trochę niepokojące.

Z smartfona za swoją cenę oczekujesz więcej. A ogólnie z kamery, aw szczególności z ekranu. Poczucie jakieś niedbalstwo wynika z bliższej znajomości telefonu. Jakby pewien zapas na przyszłość od producenta … Ale kup teraz.

Niektóre usterki pierwszej mini zostały naprawione. Przede wszystkim dzięki producentowi warto wymienić gniazdo kart pamięci i bardziej wydajną baterię. Interfejs został również sfinalizowany, ponieważ nawet na takim słabym, szczerze mówiąc słabym smartphoneu "vryaryanka" działa bardzo, bardzo godnie i jasno.

A przecież smartfon wyraźnie nie dociera do "starszego" brata, lidera NTS M8. Ani ogólne wrażenie, ani stosunek "cena / jakość". Z tym ostatnim, prawdopodobnie, możemy powiedzieć, że jest to praktycznie na poziomie, ale nie absolutnie.

Jak wspomniano powyżej, jest niedociągnięcie, to jest niewygodne … W związku z tym ogólne wrażenie na temat produktu. W związku z tym, z posiadania tego smartfona nie jest tak różowe, jak oczekiwanie przy zakupie. W ten sposób można scharakteryzować smartfon HTC One Mini 2, którego cechy można przeczytać w artykule.

A jeśli kibice marki są skłonni wybaczyć wiele i czekać na ulepszenia, a następnie przyciągnąć nowych klientów takimi wadami, a cena jest bardzo, bardzo trudna. Konkurencja na rynku smartfonów jest niewielka, więc producenci muszą szybko i elastycznie reagować na komentarze i życzenia swoich klientów. Doskonały dodatek do pakietu będzie dotyczył HTC One Mini 2, którego przegląd został zaprezentowany w tym artykule.