660 Shares 4869 views

Yuri Katin-Yartsev, aktor: biografia, rodzina, kreatywność

Katin-Yartsev – słynny radziecki aktor filmowy i teatralny. Znany jest przede wszystkim ze swoich epizodycznych ról, które jednak weszły złoty fundusz kina narodowego. Był zaszczycony nauczyciel, zrobiła wielki wkład w rozwój radzieckiego teatru. Jego filmografia obejmuje sto filmów, a on grał siedemdziesiąt ról na scenie.


wczesne lata

Katin-Yartsev urodził się w Moskwie w 1912 roku, w rodzinie szlacheckiej, który przyszedł z Ryazan krawędziach. Pierwsza wzmianka o nazwie odnosi się do XVI wieku. Jurij był jednym z rodziców. Jego ojciec pracował jako księgowy i zmarł, gdy miał zaledwie osiem lat. Przyszłość słynny aktor wychował się w środowisku twórczym, dużo czytania, lubiący teatru. Uczęszczał studio zaledwie dwóch aktorów, jeden w fabryce samochodów, z drugiej – z inicjatywy pałacowej. Po ukończeniu szkoły w pierwszej próbie wstąpił do Szkoły Shchukin, ale miesiąc później poszedł do przodu. Wyróżnił się w kilku bitwach, został odznaczony Orderem. Na przodzie, młody człowiek nie poddał się jego zamiłowanie do teatru i literatury: wystawił improwizowane występy, przeczytaj kolegami klasykę i literaturę współczesną. Zatem Katin-Yartsev, którego rodzina nie zaszczepił w nim miłość do sztuki, nabył umiejętności aktorskie.

Lat w Szkole

Po wojnie powrócił do Yuri „Pike” i skończyłem. Tutaj młody człowiek znalazł kurs Wachtangowa, który dokonał na nim ogromne wrażenie. Pomimo faktu, że był starszy niż jego koledzy, były żołnierz, jednak szybko zaprzyjaźnił się ze wszystkimi. Po ukończeniu studiów, Katin-Yartsev był nauczycielem w tym samym czasie wszedł do teatru na Malaya Bronnaya. Był uważany za jednego z najlepszych nauczycieli. Oczywiście stało się słynne radzieckie teatralne i filmowe gwiazdy, które są w jednym głosem mówią, że Yuri ich talent, zdolności, umiejętności pomogły im stać się osiągnąć szczyty.

Praca w filmie

Katin-Yartsev aktorską rozpoczął w połowie lat 50-tych ubiegłego wieku. Jednym z jego pierwszych prac – malarstwo Basov „Szkoła odwagi”, po którym następuje szereg części bitowych, nie widziany przez krytyków, jak i publiczności. Ten sukces przyszedł, gdy był po pięćdziesiątce. Love-Unia Yuri Vasilievich przyniósł rolę Giuseppe w bajki o Pinokio. Obraz ten stał się jednym z najbardziej popularnych w jego filmografii. To było po takim małym ale symbolicznej roli grenadiera w komedii muzycznej „Trzech panów w łódce”, astronom w kultowego serialu „Siedemnaście mgnień wiosny”. Pomimo epizodycznej pojawienia się na ekranie, stworzył znaki pamiętnych publiczność zawsze.

Rola Thomas

Jednak najbardziej znanych artystów w filmie przyniosła pracę zakharova. Film „To Munchhausen” stał się kultowy hit w krajowym przemyśle filmowym i nadal jest jednym z najbardziej popularnych filmów. W tym obrazie Y. Katin-Yartsev grał lokaja ekscentryczny Baron. Obraz cute widza, że Thomas całkiem szczerze i bez żadnych ukrytych motywów wierzy we wszystkich swoich dziwactw oryginalnego pana. Po pozornej śmierci barona Munchausena on sam nie do końca w to uwierzyć. Dotknięcie poświęcenie, prostota i naiwność, grany przez aktora, wykonane roli jednego z najbardziej znanych w pracach.

inne prace

Życie osobiste Katin-Yartsev dawno nie rozwijać. Ożenił się dość późno, w wieku 44 lat. Przez małżeństwa miał syna Michaela, znany historyk, specjalizujący się w badaniach genealogicznych.

Nasz bohater był cały czas zaangażowany w działalność dydaktyczną, grał dużo teatru i kina. Często bierze udział w szczerą życiu swoich uczniów, a tym samym jego życie osobiste było nierozłączne szkoła los i teatr. Najistotniejsze prace w rolach filmowych były w filmach „Agony” i „Pożegnanie”. W pierwszym, grał cesarski Dumy Państwowej zastępca Purishkevich człowiek silny, mocny, silnej woli. Aktor jego osobowość grze zawarte na ekranie we wszystkich aspektach nietypowych, elokwentny, energiczny. W drugim filmie grał skomplikowane filozoficzne rolę starca.

Charakterystyka działalności pedagogicznej

Katin-Yartsev, aktor filmowy i teatralny, zasłynął dzięki nauczyciela indywidualnego podejścia do każdego z uczniów. Wszystko, co pamiętam, co wziął do swego wszyscy oczywiście wybrał każdą rolę, która była bardzo taktowny i taktowny. Na przykład, według, E. Simonova, podejście to odegrało decydującą rolę w jej przyszłej kariery aktorskiej. Zapłacił wielką rolę dramatyczne umiejętności czytania i długo ćwiczył inscenizację. Aktor dołączony fundamentalne znaczenie do czytania klasyków, i brał czynny udział w telewizyjnej adaptacji powieści rosyjskich i zagranicznych autorów. Aktor Katin-Yartsev, którego biografia jest w całości ze względu na swoją rodziną i szkołą teatru, przypomnieli sobie uczniowie Jego, jako skromny, miły, taktowny, pomocny nauczyciela. Słynny aktor zmarł w 1994 roku.

tworzenie

Aktor pamiętam już masową publiczność ze względu na jego epizodycznych ról. Pod tym względem podniósł poziom umiejętności na profesjonalnym poziomie. On wysoko cenione jego niewielką rolę w historycznym filmie „Bagration”. Tam zawarte wizerunek słynnego dowódcy wojskowego Suworowa. Sam znalazł się nawzajem i nich pewne podobieństwo, a może właśnie dlatego, że tak naprawdę zawarte jego osobowość na ekranie. Wszystkie, bez wyjątku, studenci wskazał, że największym aktorem jak siebie samego w roli Thomasa Butler. Film „To Munchhausen” przyniósł mu prawdziwą sławę i popularność.

Należy również zauważyć, że jest to bardzo cenione pracę w filmowej adaptacji powieści V. Rasputina „Pożegnanie z matek.” Ogólnie rzecz biorąc, rola prostych naiwnych ludzi dano mu szczególnie dobrze. Jednocześnie, jego uczniowie podkreślają, że miał bardzo silny temperament, który pozwolił mu realizować różne obrazy. Dla przykładu, szczególnie dramatyczny sposób był prosty pracownik, redaktor słynnego rosyjskiego pisarza Dostojewskiego, który szczerze chciał mu pomóc. Ten cameo stała się szczególnie pamiętny w jego karierze. Ze względu na ich charakter, miał wielu przyjaciół. Być może dlatego tak późno żonaty Yuri Katin-Yartsev. żona artysty dała mu syna, któremu nowoczesne widzowie zawdzięczają najwięcej informacji na temat słynnego ojca.