839 Shares 3017 views

Jak zmienić dysk na laptopie: A Practical Guide

Wielu właścicieli laptopów zmierzyć się z problemem, gdy system operacyjny przestanie się uruchamiać lub zawiesza trudne. Zaawansowani użytkownicy zaczną ponownie zainstalować system Windows, ale nie powiedzie się, a komunikat o braku dysku twardego wchodzi w panikę. Co zrobić i jak? Zmienić dysk na laptopie? Ale co się dzieje z danymi, które były na nim?


Nie rozpaczaj! Jeśli do naprawy uszkodzeń na brak wiedzy i umiejętności, można wziąć urządzenie do ekspertów. Będą one w stanie szybko zmienić dysk na laptopie. Cena będzie znacznie wyższa, ponieważ nie tylko do pokrycia kosztów dysku twardym, ale również usługi dla jej zastąpienia. Jest możliwe, że pan weźmie płacić za Diagnostyka i poszukiwanie problemów. A jeśli trzeba przywrócić informacje, będzie to również spowodować kosztów.

Dyski twarde są inną pojemność, prędkość, rozmiar pamięci podręcznej, interfejs form factor. Głównym argumentem – to pojemność, czyli ilość przechowywanej informacji, które mogą zmieścić się na niej. Interface – to rodzaj złącza do podłączenia dysku twardego do płyty głównej. Współczynnik kształtu – jest wielkością (notebook 2,5 cala). Pamięć podręczna – miejsce do przechowywania tymczasowych informacji. I ważny parametr – prędkość obrotowa dysku, z którego zależna prędkość.

W niektórych przypadkach konieczne jest, aby wymienić dysk twardy?

Powodów, aby zmienić dysk twardy mogą być następujące:

  • awarii dysku twardego;
  • brak zdolności pamięci;
  • Pogorszenie tarczy w celu zapobieżenia uszkodzeniu;
  • mała prędkość.

Jaki jest koszt, aby zmienić dysk na laptopie?

Jeżeli wymiana produkuje pana, wtedy cena będzie zależeć od zakresu usług, które będzie produkować. Musisz zdecydować, który dysk jest natychmiast wymagana (z większą ilością pamięci, czy nie), co szybkość dysku jest optymalna, a także zrozumieć, jak bardzo pożądane jest, aby spotkać. Średnia cena twardy dysk zaczyna się od 2000 rubli i może osiągnąć 20.000 i powyżej. Koszt usługi dla jej zastąpienia w Rosji wynosi 300-500 rubli. Dlatego, aby zmienić dysk na komputerze mogą być tanie. Jednak wszystko zależy od możliwości finansowych. Mogę zmienić dysk na laptopie, i czy takie usługi w tym mieście? O tym, jak się dowiedzieć, nie jest trudne, ponieważ obecnie informacje te są dostępne dla wszystkich, i można znaleźć specjalistę w niemal każdej wsi.

Analiza laptop

Jak zmienić dysk na laptopie, bez niezbędnej wiedzy? To nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Całą procedurę wykonuje się maksymalnie w ciągu 15-20 minut. Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby włączyć laptopa i wyjąć śruby mocujące pokrywę tylną. W zależności od modelu, urządzenie może być kilka czapki na dnie. W tym przypadku, trzeba wiedzieć, jakie rozdzielić, a gdzie dysk twardy jest umieszczony. Przed odkręcić, laptop musi być odłączony od sieci i wyjąć baterię. Następnie poczekać, aż wszystkie elementy są cool. Następny będzie uznawane za przykładem jak zmienić dysk w notebooku HP.

Wyjmowanie baterii

Aby wyjąć baterię z laptopa HP, konieczne jest, aby włączyć i pereschelknut zablokować w położeniu „otwarte”. Następnie unieś przednią krawędź baterii i wyjmij ją z komputera przenośnego.

Bateria jest umieszczona w odwrotnej kolejności: konieczne jest włożenie przednią część łącznika i kliknij wewnętrznej krawędzi aż do zablokowania.

Wyjmowanie dysku twardego

Gdy akumulator zostały usunięte, należy odkręcić Trzonek przenośnego. Aby to zrobić, należy użyć śrubokręt krzyżakowy. Te śruby mocujące pokrywę, konieczne jest w celu osłabienia. Po tym, osłona powinna przejść do krawędzi korpusu, winda i pociągnąć karty. W ten sposób zostanie on odłączony.

Oto twardy dysk podłączony do kabla do płyty. Ten kabel musi być odłączony przez pociągnięcie na czarnym pętli. Następnie można wziąć dysk twardy z wnęki. Następnie kabel dysku twardego należy usunąć i usunąć gumowe korki z jego krawędzi. Należy pamiętać, że te ograniczenia gumowe są różne i nie zapomnieć o sytuacji, w jakiej wstawić z powrotem.

Kolejny krok – odkręcić cztery śruby z dysku twardego i zapisać je, aby nie stracić. Teraz trzeba zdjąć przezroczystą pokrywę z twardego dysku. Dysk twardy w tym samym czasie powinny być umieszczone w opakowaniu antystatycznym.

Instalowanie nowego dysku twardego

Po pierwsze, trzeba przymocować dysk twardy do panelu za pomocą czterech śrub, które odbyły płyta zostanie usunięty. W tym przypadku dysk twardy musi być zainstalowany etykietę w dół. Co jest zamontowany na kauczuku następuje zatrzymanie go i podłącz kabel do odpowiedniego złącza. Następnie trzeba włożyć dysk do kieszeni na notebooka i podłączyć kabel do płyty. To jest po zamknięciu pokrywy, dokręcić wszystkie śruby i umieścić baterię w miejscu.

Jeśli zastosujemy się do tych instrukcji, nawet najbardziej ignorantem jeden użytkownik nie będzie zastanawiać się, jak zmienić dysk na laptopie.

Jeśli dysk został usunięty, aby go naprawić, a następnie po wyeliminowaniu problemu można go umieścić w tej samej drodze powrotnej. Należy pamiętać, że informacja o uszkodzonym dysku twardym mogą zostać przywrócone. Ale niezależnie Nie zalecamy tego, ponieważ wszystkie niezbędne dane mogą zostać przypadkowo zniszczony. Aby to zrobić, to profesjonalista.

Co zrobić ze starego dysku twardego po zakończeniu wymiany dysku twardego na laptopie udało nowy? Jeśli jest uszkodzona, może być stosowany jako zewnętrzne urządzenie pamięci masowej do pobierania lub przechowywania informacji.

Ważne jest, aby pamiętać, że nowy dysk twardy nie zawiera systemu operacyjnego i będzie musiała zostać zresetowany. Można to zrobić zarówno niezależnie, poprzez wezwanie do centrum serwisowego.