665 Shares 6781 views

Berm – jest istotną częścią w budowie dróg lub dowolnym kanale

Różne rodzaje robót drogowych, wyrobiskach górniczych w odkrywce, a także budowa budynków wojskowych wymagać stosowania niektórych rodzajów sprzętu do usuwania gleby. Aby nadmiar ziemi nie rozpada się pod własnym ciężarem, użyj poboczu.

Co jest berm?

Jako dziecko, wiele dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, łopata kopanie dołów i placki budynek błoto. Jak wiele łez i napady złości widział te same otwory, gdy inne dzieci wypełniony ich losowy ruch.

Inżynieria w budowie głębokich wykopów i kamieniołomach, kopalniach polega na usunięciu nadmiaru skały płonnej i gruntów w sposób szczególny. Berm – ziemia platformę, która łączy się z dolną krawędzią górnej nachylenia a górną krawędzią ziemi wgłębienia.

Taka metoda usuwania gleby pozwala nie tylko poprawić bezpieczeństwo personelu obsługi, ale również w celu poprawy sposobu transportu skał w kamieniołomach i kopalniach.

Jakie rodzaje obwałowań istnieją?

W zależności od tego, co jest używane pole berm, można podzielić na kilka typów:

  • berm bezpieczeństwo. Jest to sposób, aby chronić stabilność ścian kopalni odkrywkowej lub ślizganiu generowane skały w dół wzgórza. Jej szerokość jest równa 1/3 wysokości zbiornika. Taka wartość sprawia, że nie tylko możliwe, aby przejść skały transportu przetwarzania wywozu, ale służy również do czyszczenia drogi z pokruszonych kawałków.
  • berm transportu. Ten sposób konstrukcji kolejowych, autostradach, i tak dalej. E., gdzie łączą Podest rowy z półek (kuwetę).
  • berm bezpieczeństwo. Ten sposób ochrony obiektów, które są umieszczone różne trujących, wybuchowych lub palnych przedmiotów.
  • Obwałowań stosowane do łączenia różnych warstw wysypiska, zwany złącza.

Zastosowanie obwałowań

Jeśli zagłębić się w historię, najbardziej znany kamieniołom tej stosowanej obwałowań są Kopalnie króla Salomona. produkcja diament zostało przeprowadzone w taki sam sposób, jak w nowoczesnych krajach afrykańskich. Twardy grunt suchy strzał warstw, utworzoną scenę, zapobieganie ewentualnej osuwisko w porze deszczowej.

Pracownicy musieli ręcznie łopatą tony gliny i piasku w poszukiwaniu kamieni szlachetnych. Jeden taki kamień mógł wyżywić rodzinę ubogich pracowników w ciągu pięciu lat.

W dużych miastach, większość ludzi w obliczu tego część konstrukcji przy budowie dróg w postaci rowów. Wszystko dla dróg przypisanych im zgodnie z wolnego terytorium drzew i krzewów. Autostrady była gładka powłoka, zrobić kopiec do 1,5 metrów. Zatem, woda i śnieg nie będzie kolidować z upływem transportu.

W układzie dróg powinny wyraźnie uwzględniać szerokość i długość nowych dróg są poboczu drogi zajmie powierzchnię co najmniej 1/3 ogólnej objętości pracy. Ale w tych stosunkach jest brane pod uwagę, a wysokość kopca, a głębokość rowów wykorzystywane do odprowadzania wody.

Doskonałe prace wykonane prawidłowo urządzone rowów odwadniających – minimum ryzyko zabezpieczenia ewentualnego wypadku podczas niepogody. Opady będą odprowadzane od jezdni, zmniejszając poślizg.

popędzać

W całym swoim życiu każdy człowiek przynajmniej raz, ale podróżowałem pociągiem. Niewielu zawiadomienie, że budowa kolei wymaga ogromnego wysiłku. Wynika to z faktu, że balustrada, pracownicy biorą pod uwagę wiele czynników: klimat, warunki glebowe, możliwych katastrof w regionie.

Roadbed, które jest ułożone na szyny i podkłady, posiada kilka rodzajów. Jednym z nich jest kopiec piasku, tłucznia lub żwiru do uszczelniania. To berm stosowane do stabilności konstrukcji. W przypadku obciążenia ciężkich i osuwaniem się ziemi kopiec będzie bezpieczny, co jest bardzo ważne dla nieprzerwanego ruchu pociągów.

Berm – to część codziennego życia. Tylko osoby ze znajomością inżynierii i budownictwa są po raz pierwszy dokładnie określić, gdzie jest on stosowany.