303 Shares 8583 views

Hasło reklamowe: najlepsze i nieudanych przykładów. Jak wymyślić dobre hasło?

Jak wiecie, reklama – handel silnika. Jednym z najważniejszych czynników w promocji produktu lub produktu na rynek – hasłem na reklamę. To musi przyciągać uwagę konsumenta i zachęcić go do zakupu.

Co to jest

Slogan reklamowy – to krótkie motto firmy lub produktu, który przesyła fundamentalną ideę całej kampanii reklamowej. Słowo „hasło” jest tłumaczony z angielskiego słowa „hasło”, „zadzwoń” lub „motto”. Ta krótka fraza niesie ogromne znaczenie – z pomocą jej producenta wyraża podstawową ideę i cel całej ich reklamy. Funkcja hasłem jest również zwiększenie świadomości marki, jej wizerunek i rozpowszechnienia wśród konsumentów.

Problem stworzenie sloganu

Jak widać z praktyki, trudności dokonywania ich rozpoznawalny slogan znaleźć w wielu producentów i sprzedawców towarów. Często zdarza się, że połączenie reklamy po prostu nie działa, nie jest pamiętany nabywców, a zatem nie ma sensu. W związku z tym nie wszystkie przedsiębiorstwa są brane za stworzenie sloganu, aw tym przypadku reklama danego produktu lub firma przedstawiła za każdym razem w inny sposób. Tymczasem odpowiednio zaprojektowany slogan wiele znaczy – to pozwala, aby produkt łatwo rozpoznawalne, niezapomniany, wspiera wizerunek firmy i marki, które on reprezentuje.

Hasłem reklamy: jak stworzyć

Eksperci w dziedzinie reklamy i public relations, że istnieją pewne zasady, które powinny trzymać się, tworząc slogany. W pierwszej kolejności, to zdanie powinno być niezapomniany. Oznacza to, że tworzenie tablicy asocjacyjnej, gdzie kupujący słysząc określony zestaw słów, wyobrazić sobie markę lub produkt reklamowy, który zaangażowany frazę. Ponadto motto firmy jest bycie legkoproiznosimym – nie zaśmiecać swoje długie frazy i trudne do zrozumienia słów. Idealnie hasło zawiera słowa 2-4 (czasami można użyć 6). Jest to przydatne nie tylko przyciągać uwagę, ale dla postrzegania i zapamiętywania.

Jeśli hasło jest zbyt długi, w formie drukowanej przed końcem nikt nie będzie czytać. Korzystanie rymów jest niezwykle korzystne dla percepcji – rymowanych tekstów zasyadet mocno w umyśle kupującego, zwłaszcza jeśli używasz go stale i wiele razy. Wyprofilowane zakręty i zwroty mowy angażować wyobraźnię ludzi, i to jest bardzo korzystne dla producenta. Na przykład reklama jednej z klinik stomatologicznych został określony gwarancję 10 000 czekoladek. W umysłach natychmiast pojawia się coś w rodzaju muzeum i wiele obwolut – więc jest to łatwe do zapamiętania. Oczywiście, tym bardziej w pełni ukształtowane zdanie spełnia wszystkie te wymagania, tym bardziej sukces można oczekiwać od niego.

Jakich słów należy unikać

Jednym z podstawowych warunków, które muszą być zgodne z hasłem reklamowym, – oryginalności. Jest to bardzo ważne, ponieważ istnieje wiele słów, które są już tak pobity i używanych, które po prostu nie ma to wpływu na klienta. Oto niektóre rzeczowniki: idea wyboru, wygląd, smak, uczucie, harmonii, sen, jakości rozwiązania, kolor, smak, przyjemność, tajnym błogości. Przymiotniki, które również są już nieskuteczne – ekskluzywny, poprawne, prawdziwe, rzeczywiste, niepowtarzalny, wyjątkowy, specjalny, bez skazy, dostojny, prestiżowa, lojalny, szczery, prawdziwy, niepowtarzalny, sprawdzony, doskonały. więc są one często wykorzystywane w reklamie, która nie jest postrzegana przez konsumentów jako wyrazy o znaczeniu, ale po prostu wygląda zestaw liter. Jeśli niektóre z nich są nadal używane, to najlepiej, aby rozcieńczyć swoje oryginalne dodatki i nieoczekiwane znaczenie sloganu nie było zbyt banalne.

Znaczenie hasłem

Po utworzeniu hasła reklamowe, autorzy mogą korzystać z kilku podejść do jego znaczenia. Na przykład, można określić szczegóły i funkcjonalne cechy towaru, uznaniu jej za najlepszy w swoim rodzaju. Można wyróżnić korzyści dla konsumenta – że otrzyma przy zakupie produktów. można umieścić swój produkt jak najbardziej odpowiednie dla danej grupy społecznej, demograficznej lub wiek – skierowany na używanie go do sloganów reklamowych. Przykłady: „Gilette – najlepszy człowiek może dostać”, „Nowa generacja wybiera Pepsi”, itd. Cóż, jeżeli reklama wskazuje jedną z głównych działalności spółki – „Łączymy ludzi” dla mobilnej komunikacji, na przykład … Doskonały wynik daje odniesienie do meritum Spółki lub jej wysoki status – „20 lat na rynku”, na przykład, czy „Robimy sport dostępny” w „Sportmaster”. Niektórzy producenci tworzyć pewne poczucie bliskości swojego klienta, zapewniając, że „zasługują na to” lub „Wszystko w grozie ciebie.” Należy wziąć pod uwagę: slogany, kampanie reklamowe w żadnym wypadku nie powinny być lekceważąco lub protekcjonalny ton, nie można używać odmowę – bo podświadomie spowoduje odrzucenie. Najbardziej optymalny wariant – używać tylko pozytywne i życia potwierdzając frazy , że każdy kupujący chce włączyć się.

Specjalnych technik, aby skutecznie wpływać na konsumentów

Przemysł reklamowy akceptowane subtelnie wpływać na postrzeganie kupującego za pomocą specjalnych technik – są to kalambur. Na przykład, gdy tzw aliteracja – wszystkie słowa w zdaniu składają się z podobnych liter lub każde słowo zaczyna się od tej samej litery – „Twoja cipka będzie kupili” Whiskas „” Clean – czysty Tide „” Wella – Jesteś wielki „do tego samego. cele powtarzanie odbiór pozytywnych słowach: „Solidna bankowe dla porządnych ludzi”, „świeże spojrzenie na świeże owoce” w tym przypadku, powinno się rozważyć dokładnie, gdzie reklamy zostaną wykorzystane – w druku podstawowy ładunek jest podana w tekście, nie ma znaczenie i sens każdego słowa. lub zwrotów trudny tor .. Aby ocenić podczas rozmowy wideo mogą doskonale uzupełniają wizualizacje i jasne obrazy Reklama na radio umożliwia korzystanie z intonacją i głos – „RedBull okrylyayayaeeet”.

Korzystanie neutralny motto

Wszystkie hasła reklamowe można podzielić na tych, którzy mówią o danym produkcie lub aktywności, a te, które po prostu stanowią pozytywną wiadomość lub pomyślał: „Ty zawsze przed konkurencją”, „Myśl pozytywnie”, „Robimy to Twój obiekt dostatniej” , Takie zwroty, z jednej strony, dogodne pod względem konwersji firmy – mogą one być wykorzystywane do prowadzenia jakiejkolwiek działalności, nawet jeśli firma nagle zaczyna produkować coś innego, oprócz głównego produktu, ale z drugiej strony, nie mają nic na miejscu i może być wykorzystane w żadnym innym przedsiębiorstwie. Ponadto jest ona postrzegana jako zbiór słów – nic konkretnego na temat produktu lub usługi, to hasło nie mówi tak, klient może po prostu nie zwracać na niego uwagi.

Najlepszy slogan reklamy

Tworzenie reklamy – proces twórczy, a tu wiele zależy nie tylko od wprowadzenia w życie reguł, ale także od talentu twórcy. Na przykład, wielu z najbardziej znanych sloganów reklamowych „udał się do ludzi” – to wielki sukces dla firmy i jej produktów. Wielokrotne powtarzanie zwrotów ludzi czasami zwiększa popularność marki. Najlepsze hasła reklamowe do głowy przez wiele lat, nawet wtedy, gdy produkt nie jest już na rynku. Przykłady obejmują frazę: „Pokój, Przyjaźń, gumy do żucia – firmę” RotFront „” Yandex – tam jest wszystko «» Czasami lepiej do gryzienia niż talk – Stimorol „” Rosja – hojną duszę «» Czołgi nie boją się brudu – KAMAZ „” Zrób sobie przerwę – jeść Twix wolne „Udana gra słów użytych w reklamie.” – Volvo „” nie jest ideą – jest IKEA „udane przykłady haseł reklamowych piwa. -” Kto idzie za „Ovip Locos” „Klin?” „czas leci z tłuszczem” – wszystkie te zwroty są rozliczane w nowoczesnym językiem i są często wymieniane bez odniesienia do marki.

Zachodnie firmy zwykle tworzą nowe hasło dla każdego kraju, w którym produkt importowany na rynku rosyjskim, wiele produktów także rozpoznawalne dzięki hasłem: „Rexona – nigdy Cię nie zawiedzie”, „Dbaj o siebie Garnier”, „Rondo – świeży oddech łatwiejsze do zrozumienia ”. Wszystkie te hasła reklamowe i slogany na ustach. Ze względu na częste powtarzanie takiej reklamy w mediach naprawdę działa i motywuje konsumentów do wyboru tych produktów.

Błędy w reklamie

Nieudane slogany reklamowe, niestety, dość powszechne. Na przykład, to sprawia, że zastanawiam się slogan: „Jeśli masz zamiar jeść pierogi, będzie żyć wiecznie jak Lenin” czy „My obuem cały kraj!” z fabryki obuwia. Takie wywołania brzmiało dość dziwnie, nie każdy nabywca będzie działać, aby kupić towar po takiej reklamie. Czasami błędy spowodowane błędnego tłumaczenia – na przykład, firma Pepsi rozpoczęła na rynek chiński film, w którym rozmowa „dopingować z Pepsi” zostało przetłumaczone jako „Pepsi podnieść z grobu twoich przodków”, a jedna z firm piwa w Ameryce nazywa się „Bądź bardziej wolny”, że kiedy Tłumaczenie hiszpański stał się „Cierpi z powodu biegunki.” Nie trzeba dodawać, że produkty nie cieszą się powodzeniem. Istnieje osobliwości, w których producenci są zmuszeni do zmiany nazwy produktu do sprzedaży na terytorium jakiegokolwiek kraju – na przykład prezerwatywy wizyta zostały przemianowane Vizit Rosja, aby uniknąć skojarzenia z „wisi”. Inny przykład – firma Nestle w promowaniu marki „Gerber” nie jest brany pod uwagę fakt, że w krajach afrykańskich przyjęty remisu na opakowaniach żywności tylko samych produktów, a nie ludzi, jak wiele w tym kraju nie są w stanie odczytać i są prowadzone wyłącznie na zdjęciach na opakowaniu. produkty firmy z wizerunkiem szczęśliwych dzieci i matek, nie są poszukiwane, dopóki firma nie zmieniła swojego wyglądu.

historia

Slogany w reklamie zaczął używać bardzo długo. W ZSRR, wiele firm korzysta z tej metody, aby zwiększyć popyt. Na przykład, stworzenie legendarnych odwołań rozpatrywane Władimir Majakowski – Pisał motto „nigdzie poza Mosselprom”, „Towarzysze, ludzie być hodowane na podłodze nie pluć, i pluć w pojemnikach!”, „Najlepszy sutek nie był i nie jest gotowy podlizywać się starość …”.

ciekawostki

W krajach zachodnich, slogany są nie tylko wykorzystywane w celu przyciągnięcia klientów, ale także z parafianami w kościele. Na przykład, szeroki popularna fraza „szokujące mama. Idź do kościoła”, „zbawienia gwarancji! W przeciwnym razie zwróci swoje grzechy.”

W niektórych przypadkach, slogan reklamowy na urlopie bez tłumaczenia, aby zachować oryginalność firmy i podkreślić podstawową ideę. Najczęściej jest to dozwolone z bardzo krótkimi zdaniami, którego znaczenie można odgadnąć bez tłumaczenia – na przykład Volkswagen. Das Auto czy Nike. Po prostu zrób to.

Z powyższego można stwierdzić, że stworzenie sloganu – real kreatywności i całej nauki, o których nie należy zapominać, tych wszystkich, którzy chcą promować swój produkt lub produkt na rynek i opłaca się sprzedawać go więcej niż raz.