507 Shares 4953 views

Notebook HP Pavilion dv6: Jak zdemontować go do czyszczenia

Jeśli zakupiony notebook HP Pavilion dv6, jak zdemontować ten cud techniki, trzeba koniecznie wiedzieć. Ta maszyna jest dość silny, ma wysoką wydajność, jest wyposażony w potężne grafiki i wszystkich najnowszych osiągnięć sprzętu komputerowego. Laptop HP Pavilion dv6 jest przeznaczony do pracy biurowej, a do instalacji specjalnego oprogramowania do pracy z obrazami i wideo, a także do gier o dowolnej złożoności. To może wytrzymać potężne ładunki i dlatego musi być czyszczony co sześć miesięcy, aby uniknąć przegrzania chłodnicy i zanieczyszczenia elementów wewnętrznych.


Nosić notebook HP Pavilion dv6 w studiu lub oczyścić siebie?

Istnieją tylko trzy podstawowe operacje, które pozwala na notebook HP Pavilion dv6: naprawa, wymiana części i czyszczenia sprzętu. Naprawy urządzenia, bez wątpienia, specjalista powinien być zaangażowany. Ale pozostałe dwie procedury są całkiem możliwe, w swoim własnym projektowaniu domu.

Można oczywiście skorzystać z usług warsztatu dwa razy w roku, aby część z ulubioną techniką tydzień. Ale lepiej jest nauczyć się rozbierać laptopa HP Pavilion dv6 w domu. Kiedy rozwój umiejętności zajmie Ci wraz z czyszczeniem przez około godzinę.

Przygotowanie notebooka HP Pavilion dv6 demontaż

Przed demontować notebook HP Pavilion dv6, odłącz ładowarkę, modemu, karty pamięci, słuchawki i inne akcesoria. Upewnij się, że jest całkowicie wyłączony. Przetrzyj powierzchnię notebooka specjalną ściereczką do podzespołów wewnętrznych nie są narażone na działanie kurzu. Zamknij pokrywę i umieścić w przedniej części panelu tylnego w górę.

Przygotuj mały pojemnik na śrubach, które będą skręcać z notebooka. Każdy typ musi być umieszczone w oddzielnym miejscu, aby uniknąć nieporozumień.

Gdzie zacząć demontażu laptopa HP Pavilion dv6?

Tak więc, zanim na miękkiej powierzchni (aby zabezpieczyć obudowę przed zarysowaniami podczas pracy) to laptop HP Pavilion dv6. Jak rozbierać?

Przede wszystkim, należy wyjąć baterię i wyjąć śruby pod spodem. Zdejmij górną pokrywę w kształcie odwróconej litery „g”, zaczepiając jego specjalnego narzędzia lub śrubokręta bezpośredni końcówkę. Nie używać do analizowania laptopa nóż i innych ostrych przedmiotów, istnieje ryzyko uszkodzenia części komponentów przeciąć taśmę lub kabel. W niektórych modelach, pokrywa jest zabezpieczona śrubami, które nie muszą być usunięte podczas demontażu. Nie mogą być również dwa oddzielne pokrowce na twardym dysku i pamięci karty.

Mamy wyjąć dysk twardy, Wi-Fi, napęd DVD i karty pamięci

Aby wyjąć dysk twardy, trzeba:
• odkręcić cztery śruby jest stała;
• uzyskać dysk twardy;
• pociągnąć czarną kartę w górę i odłączyć kabel dysku twardego z taśmą.

Po wyjęciu dysku twardego Wyłącz prawy górny rygiel pod nią i delikatnie odłączyć pętlę głośników. Dalsze odłączany pióropusz z napędu DVD. Odkręcić śrubę blokującą ostatni napęd DVD do płyty głównej i wyjąć z przodu napędu.

Aby wyodrębnić moduł Wi-Fi należy odłączyć dwa kable (czarny i biały), wyjąć dwie śruby i dostać moduł.

Jeżeli wymiana karty nie jest wymagane, i przeprowadzić rutynowe czyszczenie laptopa HP Pavilion DV6, moduły pamięci mogą być pozostawione na płycie głównej. Przy wymianie karty pamięci operacje prowadzone są w takiej samej kolejności jak Wi-Fi: wolnostojący pióropusz odkręcił śruby, wyjąć kartę pamięci.

Odłączyć klawiaturę od laptopa

Jak rozbierać laptopa HP Pavilion dv6 następny? Trzeba wyjąć klawiaturę.
• Twisted wszystkie pozostałe śruby obudowy.
• Zdejmij pokrywę tylną w całości.
• klawiatura odkręcić śruby (zwykle 4).
• przewrócenie laptop, otworzyć pokrywę.
• podnieść pasek nad klawiaturą, starając się nie dotykać przewodów uruchomione z niego do płyty głównej.
• Delikatnie narzędzie do podłączenia modułu klawiatury i wyjąć jej górną krawędź na siebie, odsuwając od tyłu, z napędem DVD. Dolna krawędź powinny pozostawać w tej samej pozycji.
• W niektórych modelach wymaga dodatkowych odkręcić trzy śruby pod klawiaturą.
• pętla klawiatura odłączany. Najpierw delikatnie przesunąć zatrzask że stoi w górę, a następnie powoli ciągnąc pętli.

Zdjąć nakładkę

Oto laptop HP Pavilion dv6. Jak zdemontować elementy pod przednim panelu?

Najpierw odłączyć kable i przycisk zasilania touchpada z płytą główną. Niektóre laptopy z tej serii, jest również skaner pętla linii papilarnych. Nie są one stałe zaczepy, więc muszą być wyciągnięty z gniazda raczej powoli. Dalsze odkręcić wszystkie śruby na panelu przednim obwodzie.

Zdejmowanie przedniego panelu poprzez odłączenie go od tyłu za pomocą specjalnego narzędzia lub śrubokrętu Bezpośrednie napiwków. Można użyć zwykłej plastikowej karty. W niektórych modelach, płyta przednia jest podzielona na dwie części, pierwszą usunięto górną część (powyżej klawiatury).

Odłącz kable od płyty głównej

Demontażu laptopa HP Pavilion dv6 na tym etapie jest zredukowana do „ręcznej roboty” – odłączenie przewodów i kabli z różnymi urządzeniami. Najlepiej jest, aby odłączyć je w następującej kolejności:
• kabel taśmowy z modułu USB;
• kabel taśmowy z głośników (w niektórych modelach);
• przewód taśmowy z matrycy;
• z pętli WWW kamerą;
• usunąć płytę metalową.

Jak usunąć panel wyświetlacza notebooka HP Pavilion DV6?

Wykorzystanie laptopa HP Pavilion dv6, jak wziąć go od siebie do ostatniej śrubki, niekoniecznie wiemy. Ale czasami chcesz usunąć panel wyświetlacza. Jest to bardzo delikatna i wymagająca praca, dlatego nie zaleca się wykonać go w domu, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Po pierwsze, konieczne jest usunięcie bezprzewodową kartę sieciową, po odłączeniu od niego kabla dwie anteny. Następnie przewody antenowe i kabel wideo odłączony od płyty głównej. kable antenowe są ciągnięte w dół, panel tylny. Kabel wideo jest podciągany na specjalną czarną etykietą. Pozostaje odkręcić śruby mocujące monitora i wyjąć go.

Jak wymienić zasilacz i oczyścić lub wymienić chłodnicę w laptopie HP Pavilion dv6?

Zasilacz do laptopa HP Pavilion dv6 nie jest przylutowane do płyty głównej, tak aby zastąpić go dość łatwo. Jest to konieczne, aby rozłączyć wtyk z przewodów i usunięcie blokady.

Tu dochodzimy do punktu kulminacyjnego w artykule na temat rozbierać laptopa HP Pavilion dv6. Pozostaje ostatnia odkręcić śrubę mocującą płytę do płyty montażowej. Następnie w dwóch etapach wyodrębnić płytę główną, najpierw podnieść prawo, odłącz przewód zasilający, a następnie wyjąć całkowicie.
Odkręcić dwie śruby mocujące wentylator i jego zdejmowany pociągu. Bardziej zaawansowane modele HP Pavilion dv6 linię notebooków posiada specjalny system chłodzenia, jest zabezpieczona ośmiu śrub.

Podczas demontażu przenośnego, nawet bez konieczności stosowania widocznych należy wymienić smar cieplną w systemie chłodzenia i użyć smaru silikonowego do respiratora.

Więc przyjrzeliśmy się, jak rozbierać laptopa HP Pavilion. Aby powrócić do poprzedniej postaci laptopa, trzeba powtórzyć dokładnie wszystko zostało wykonane w odwrotnej kolejności. Byłoby miło, gdyby w momencie montażu poszczególnych elementów oczyścić z kurzu miękką szczotką specjalnego.

Uważnie monitorować przebieg działań. Sprawdź, czy wszystkie kable i został podłączony prawidłowo zabezpieczone. Upewnij się, że masz wszystkie zaczepy. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, kolejne sześć miesięcy, masz gwarancję ciągłej pracy bez hałasu i przegrzaniem.

o laptopie

Z problemami załatwione (demontażu laptopa HP Pavilion DV6 jest wykonany), a także jako „deser” Zapraszamy do dyskusji na temat korzyści płynących z laptopem, demontować, który już nauczyli. Charakterystyczną cechą serii dv6 notebook – idealną równowagę pomiędzy ceną a jakością. Szczególne podziękowania powinny być wyrażone do programistów dla charakterystyki mediów: format wyświetlania HD, który otrzymał 15,6 cala z formatu 16: 9.

Te laptopy są odpowiednie do wdrożenia w tych różnych grach komputerowych. dv6 obudowa przypomina HDX16. Jeśli nie brać pod uwagę różnicę zasięgu, urządzenia składają się z podobnych elementów. Jeśli nadal porównania, należy zauważyć, że nie ma srebrna klawiatura, z preferencją dla stosunkowo niewielkich elementów wykończenia.

Jeżeli na podstawie porównania strukturalnego punktu widzenia, wzrok znaczące zmiany, które dotknęły ekran. Ma powłokę antyrefleksyjną, mogą nie mieć wszystkich laptopa, ale jest tam ładne obrzeża, która jest wykonana w połysku. Obudowa wykonana jest z czarnego plastiku proste. Wygląd jest znacznie poprawiła wzorów.

Takie części są umieszczone prawidłowo: co do zasady, na okładce, a także na powierzchniach dłoni. bardzo dobry w tej samej jakości wykonania. Nie ma absolutnie żadnych połączeń rozmyte części ciała. Konfiguracja portu zbiega się z modelu HDX16. Czytnik jest oddzielony, można znaleźć na stronie po gnieździe ExpressCard. Więc mamy do czynienia z jak demontować notebook HP Pavilion dv6 i omówione cechy tego modelu.