228 Shares 2457 views

Grand Canyon – Wielki Kanion w USA

Na naszej pięknej planety, istnieje wiele pięknych i wspaniałych miejsc, które pobudzają wyobraźnię obserwatora i zapierające dech w piersiach, odsłaniając splendor natury, a mówiąc o wyjątkowości naszej matki ziemi. Jednym z tych miejsc jest niewątpliwie Grand Canyon (USA). Na to omówimy w tym artykule.


Grand Canyon – jest to park narodowy położony w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych Ameryki o Colorado Plateau w Arizonie. Jego powierzchnia wynosi około pięciu tys. Km. Maksymalna głębokość -. Około 1900 m długości rozciąga się prawie 450 km. Szerokość w różnych obszarach waha się od około 7 km do 30 km. Ale na dole, gdzie kanał rzeki Kolorado, kanion zwęża się do prawie 100 metrów.

Po raz pierwszy Grand Canyon została odkryta przez Hiszpanów w 1540 roku podczas złota znaleźć. Ale Indianie wiedzieli o niej nawet tysiąc lat temu. Świadczą o tym liczne malowidła skalne, które mają więcej niż 2500 lat.

Status Grand Canyon National Park był z powrotem w 1919 roku. A w 1979 roku, stał się jednym z Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten kanion jest jednym z najgłębszych na świecie. Po tym wszystkim, to powstała ponad 10 mln. Lat. Równina, na której rzeka Kolorado płynie pod wpływem różnych sił podziemnych stopniowo rosnąć aż woda natknąłem samego plateau. Następnie przepływ wody zaczęły walczyć drogę i zaczął zmyć miękkie skały. Nawet kanion zwiększa swój rozmiar na skutek erozji i wietrzenia warstw gleby.

Przedstawia ogromną różnorodność flory i fauny tutaj. Na dole można znaleźć Yucca, agawy, kaktusy, irgu, róża, paproć. Powyżej są sosna, dąb, świerk, wierzba, jałowiec. Całkowita liczba różnych gatunków roślin przekracza 1500. Jak żywego stworzenia, które zamieszkują Canyon około 90 gatunków ssaków, ponad 300 gatunków ptaków, ponad 40 różnych gatunków gadów i wielu gatunków ryb.

Wiele osób przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć na własne oczy różnorodność wielowiekowej skale, różne gatunki roślin i rzadkich gatunków ptaków i zwierząt. Ponadto, istnieją ludzie, którzy odwiedzają Wielki Kanion na świeżym powietrzu: Wędrówki możliwość wyjazdu na skrajnym autostradzie Bright Angel Trail, odwiedź platformy Skywalk obserwacji, z góry w dół do rzeki na mułach, kajakarstwo i kajakarstwo, latanie helikopterem nad kanionem.

Dla miłośników prywatności mają również możliwość, aby znaleźć się kącik dla duszy – może to być specyficzne miejsce Fern Glen Canyon, przypominający oazę na pustyni, lub Północną Canyon Bosh, gdzie u podnóża skał są przejrzyste i spokojne jeziora.

Grand Canyon jest pełen atrakcji. Ten artykuł nie wystarczy wymienić choćby połowę z nich. To, oczywiście, nie licząc faktu, że on sam jest atrakcją.

Język ludzki nie jest w stanie przekazać piękno Wielkiego Kanionu. Jest to niemożliwe, aby opisać całą gamę uczuć i doznań, które powstają w umyśle, gdy kontemplujemy magiczny zachód słońca krwistoczerwone słońce, lub próbując uchwycić jego oczy dał nieskończoną krajobraz. To może nawet wejść w stan transu. W takich miejscach, ludzie mogą przeżyć niezapomniane przeżycia.

Dlatego, Grand Canyon jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w frekwencji na świecie (drugi tylko do Niagara Falls). Jest on odwiedzany przez ponad 2 mln. ludzi rocznie.

Każdy mieszkaniec Stanów Zjednoczonych marzy przynajmniej raz w życiu odwiedzić Park Narodowy Wielkiego Kanionu. A wielu po prostu nie udać się tutaj na 2-3 godziny, aby wędrować po okolicy i wrócić, i udać się tutaj na kilka dni, a nawet tydzień. To daje możliwość czuć się choć trochę atmosfery, która otacza nieznane i nieznany świat daleko od cywilizacji.

Nawet jeśli nie przez Amerykanów, ale po prostu będąc miłośnikiem podróży i odkryć, co powinno się odwiedzić to naprawdę magiczne, przepojona tajemnicy i piękno tego miejsca – Wielki Kanion w Arizonie.

Mieszkańcy Federacji Rosyjskiej na notatki. W Petersburgu, na alei Suzdal się wspaniałe lodowisko „Grand Canyon Ice”. W pobliżu znajdują się również taka sama nazwa centrum rozrywki i meble centrum.