271 Shares 7115 views

Restauracja "Dolma" w Sretenka: kaukaskie tradycje

W Moskwie, przy bulwarze Sretensky w pobliżu stacji metra "Chistye Prudy" znajduje się restauracja "Dolma", która jest gotowa zaoferować swoim gościom szeroki wybór kaukaskich potraw (nie tylko) ugotowanych zgodnie z najlepszymi tradycjami.

Kuchnia domowa w centrum Moskwy

Restauracja "Dolma" w pełni odzwierciedla życzliwość i serdeczność narodów kaukaskich. Od momentu powstania i do tej pory goście czują się w tym wyjątkowym klimacie. Cały personel restauracji znany jest z orientalnej gościnności. Z tego powodu starają się zaspokoić gusta każdego klienta, nawet najbardziej wymagającego smakosza. Ułatwiaj, ponieważ restauracja słynie z gotowania domowego.

Wschodnia przytulność

Projekt restauracji Dolma w Sretenka jest wykonany w orientalnym stylu z wykorzystaniem elementów starożytności: dużych wzorzystych lamp, osobliwych rysunków na tapetach, rzeźbionych drewnianych. Całkowity kolorowy roztwór wnętrza pozwala odpocząć i cieszyć się smakiem wschodu. Miękkie krzesła, abażurki i kominek, niewątpliwie, nadają wnętrze osobowości.

W sumie w restauracji Dolma znajdują się dwie sale, w których kochająca para i duża firma znajdzie dla nich zaciszne miejsce. Oba sale są wykonane w jednym stylu, jedyną różnicą jest to, że pierwsza jest tak, jakby była zaprojektowana na ciche spotkania, a druga bardziej nadaje się do obchodów.

Aby utrzymać ogólną orientację, akompaniament muzyczny w restauracji obejmuje kojące motywy orientalne, które pieszczą uszy i prowadzą gości z tętniącego życiem Moskwy na spokojny wschód.

Co jest serwowane

Menu restauracji Dolma wyróżnia się licznymi pozycjami, na które składają się nie tylko kaukaskie kuchnie, ale także, na przykład, ulubiona sałatka Caesar i zwykłe ukraińskie borsche. Asortyment dań kuchni kaukaskiej, którą restauracja słynie, zadziwia z różnorodnością. Tutaj można zamówić zarówno prawdziwą szaramską gruzinę, jak i przysmaki ze wszystkich rodzajów mięsa, a także krajowymi daniami z kebdari, gorącą ajap na węgiel, khinkali i wiele więcej. Nawiasem mówiąc, danie nazywane "dolmą" jest także rodzajem delikatności. Do jego przygotowania przyjmuje się mielone mięso (lub podroby), owinięte ryżem i przyprawami w liściach winogronowych lub warzywnych i podawane na gorąco. Z kolejnością tej specjalności trzeba uważać, ponieważ dolma jest dość pikantnym naczyniem. W barze można zamówić rozmaite napoje – od francuskich win po domowe napoje owocowe.

Również restauracja "Dolma" oferuje swoim małym gościom menu dla dzieci. To małe, ale zabawne imiona dzieci z pewnością zadowoli dzieci. W restauracji dla nich znajdują się specjalne krzesła, stoliki do rysowania, aw niedziele każde dziecko otrzymuje prezent upominków dla dzieci.

Wakacje, uroczystości i lekcje mistrzowskie

Sale w restauracji mogą pomieścić do 60 osób. Na uroczystości i uroczystości można wynająć halę lub jej część, lub całą restaurację, a wszystkie uroczystości często mają 30% zniżki. W menu bankietowym są nie tylko kaukaski, ale i bardziej znani rosyjscy specjaliści kuchni europejskiej. Restauracja może świadczyć usługi na własną słodycze, aby zrobić niepowtarzalny tort urodzinowy lub ślub. Także restauracja Dolma aktywnie współpracuje z fotograficznymi, tanecznymi grupami muzycznymi, dekoratorami, którzy będą profesjonalnie i szczęśliwie pomagać przy organizowaniu bankietu.

Ciekawą innowacją można nazwać kursy mistrzowskie prowadzące do gotowania najpopularniejszych potraw menu. Koszt takiego treningu wynosi około 2500 rubli, obejmuje produkty, kilka szklanek pysznego wina i losowanie nagród. Prowadzenie kursów mistrzowskich od kilku lat jest wielkim sukcesem i stało się tradycyjne dla restauracji Dolma.