542 Shares 2164 views

Nowy Rok w restauracji: przegląd

W przeddzień świąt Bożego Narodzenia, system gastronomii staje się rzeczywistym zamieszaniem. Pomieszczenia kawiarni i restauracji są urządzone w eleganckim stylu, a eleganckie kelnerki są miłe i troskliwe. Jasne okna wystawowe są pełne reklam, aw każdej instytucji administrator z uśmiechem zaprasza ich do spędzenia Sylwestra. Takie wakacje odbywają się raz w roku. Każdy chce utrzymać ją na najwyższym poziomie i pamiętać przez długi czas. Niektórzy tradycyjnie postanowili świętować Nowy Rok w domu, z rodziną. Ale są też amatorzy, dla których słowo "wakacje" jest związane z firmą rozrywkową, hałaśliwą rozrywką i nietypowym świątecznym stołem. Ciekawe, jaka jest różnica między menu Nowego Roku w restauracjach z listy oferowanych dań codziennych?


Sztuczki restauratorów

Myśląc o wszystkich aspektach z wyprzedzeniem, kierownictwo musi wziąć pod uwagę, że nie jest to zwykła uroczystość. Wszyscy świętują to bez wyjątku. Nowy bankiet, jak zwykle, trwa do rana. Czynnik ten jest przede wszystkim uwzględniany przez technologów, administratorów i kucharzy, kiedy tworzą menu Nowego Roku w restauracjach i kawiarniach. Aby stworzyć świąteczną atmosferę, oferta potraw zwiększa się. Aby dać zwiedzającym okazję do uczynienia stołu bardziej wytwornym, wielkość porcji jest zmniejszona w szczególności dla sałatek i zimnych przekąsek. Umożliwia to znaczne obniżenie ceny danego dania.

Ale nie tylko menu Nowego Roku w restauracjach wskazuje na wakacje. Ważną rolę odgrywa również dekoracja hali i ustawienie stołu. Tutaj wszystko ma znaczenie: projektowanie serwetek, rozmieszczenie i ilość naczyń, rozmieszczenie urządzeń, a także dodatkowe układanie podczas obsługi klienta. Zwykły program uzupełniają oczarowujące pokazy, spektakle magików, karaoke i oczywiście Święty Mikołaj i Śnieżka Maiden. Menu dla noworodków w restauracjach pozwala każdemu użytkownikowi poczuć prawdziwe święto i każdą minutę czuć, że jesteś w centrum wydarzeń.

Wakacje "z przyzwyczajenia"

Jak wiesz, 2014 jest rokiem konia. Ale fakt ten jest brany pod uwagę tylko podczas dekoracji hali. Menu Nowego Roku w restauracjach w 2014 r. Nie jest całkowicie zależne od kalendarza wschodniego. Na świątecznych stołach można znaleźć szeroki wybór potraw: wypchanej świń i pstrąga królewskiego, wykwintnej sałatki "Cezara" i śledzia domowego w futrze, fantazji roślinnych w formie sałatek i już stają się znanymi owocami morza. Nie ma miejsca na jakiekolwiek naczynie. Najważniejszą rzeczą jest atmosfera wakacji i uroczystości. Wymagane atrybuty będą dobrze zdobione choinki i świeczki na stołach, a muzyka na żywo sprawi, że atmosfera będzie bardziej intymna. Dzwonienie okularów, światła bengalskie i pozdrowienie o północy – wszystko to sprawi, że urlop będzie zachwycający i niezapomniany.

Roztwór solomonowy

Święto Nowego Roku w naszym kraju przyzwyczaiło się szeroko, w wielkim stylu. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest zaakceptowane, aby zaoszczędzić pieniądze. Instytucje kapitału zwracają szczególną uwagę na przygotowanie świątecznego menu i wybór zestawu usług. Tutaj można parafrazować słowa jednej bohaterki ze starego słynnego filmu: "Moskwa jest miastem kontrastów". W rzeczywistości menu Nowy Rok w restauracjach w Moskwie jest bardzo różne, w zależności od poziomu i możliwości samej instytucji. Weźmy na przykład "Arkę Noego". W tej restauracji na Nowy Rok postanowiono skorzystać z systemu all inclusive. Wszystko bez wyjątku: w cenie biletu wstępu wliczono listę win, menu i program zabaw. Ta przyjemność w 2014 roku kosztowała 19 tysięcy rubli od 1 osoby. Źle? Oczywiście. Niektórzy decydują się na bardziej demokratyczne ceny i stosują system rabatów. Na przykład dla produktów – "bufet" i napojów – w barze po cenie restauracji. W niektórych przypadkach alkohol mógł zabrać ze sobą. Pozwoliło to obniżyć cenę za 1 bilet do 7 tysięcy rubli. Dla takiego odpoczynku nie było chętnych odpoczynku. Krótko mówiąc, każdy, kto miał okazję celebrować Sylwestra zgodnie z życzeniem i w zależności od grubości portfela. Naprawdę, jest to rozwiązanie solomonowe i idealna opcja dla przedsiębiorczych restauratorów.